Niğde Grand Otel’de gerçekleştirilen programa Niğde Valisi Mustafa Koç, Niğde Cumhuriyet Başsavcısı Harun Karahan, Niğde İl Emniyet Müdürü Adnan Özdemir, Niğde İl Jandarma Komutanı Kıdemli Jandarma Albay Nihat Özkök, Niğde Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyeleri, cemiyet üyeleri ve basın mensupları katıldı.

NGC NİĞDE’NİN EN ÖNEMLİ MESLEK KURULUŞUDUR

Programın açılış konuşmasını yapan Niğde Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Alpaslan Düzgün, Niğde Gazeteciler Cemiyetinin Niğde’nin en önemli sivil toplum ve meslek kuruluşu olduğunu belirterek, “Niğde Gazeteciler Cemiyeti’miz 34 yıllık köklü ve saygın geçmişiyle ilimizin en önemli sivil toplum ve meslek örgütüdür. Cemiyetimiz kurulduğu günden bu güne kadar mesleki faaliyetlerinin yanında Niğdelilik bincinin yerleşmesi, Niğde’nin her alanda gelişmesi, layık olduğu şekilde kalkınması, ulusal ve uluslararası alanda tanıtılması noktasında çok değerleri çalışmalara imza atmıştır. Yaptığı çalışmalar ve ilimizin tanıtımı için düzenlediği etkinliklerle Niğde’nin ve Niğdelilerin duygularına tercüman olmuştur. Niğdelilik bilincinin oluşmasında kurumlarla işbirliği, iletişim ve koordinasyonun sağlanmasında dünden bugüne köprü olduk ve olmaya devam edeceğiz” dedi.

SORUMLULUĞUMUZUN FARKINDAYIZ

Niğde yerel basını olarak Niğde’ye ve Niğde halkına karşı üstendikleri sorumlulukların farkında olduklarını belirten NGC Başkanı Düzgün, “Niğde basını olarak bugüne kadar hiçbir zaman sorumluluk almaktan kaçmadık. Basının bir denetim mekanizması olması olgusu yanında kamu görevi üstlendiğimizi de hiçbir zaman unutmadık. Niğde’mize hizmet eden her kurumu her bireyi baş tacı ederiz. Niğde’miz için olumsuz davranan herkese karşı da hukuk ve basın özgürlüğü çerçevesinde görevimizi layıkıyla yürütüyoruz.

Niğde Basını olarak ilimizin için gözümüzü budaktan sakınmadık, bunda sonra da bu güzel şehrimiz için çalışmaya sorumluluk almaya, sorumluluklarımızı yerine getirmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

KİMSEYİ RAKİP OLARAK GÖRMÜYORUZ

Niğde Gazeteciler Cemiyeti’nin her zaman saygılı bir davranış sergilediğini ifade eden Başkan Düzgün, “Niğde’nin her alanda olduğu gibi basın camiasında da birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğunu belirterek, “Niğde Gazeteciler Cemiyeti olarak bugüne kadar hiçbir siyasi partinin, kişi, sermaye ve kurumun arka bahçesi olmadık. Sergilediğimiz tutum ve davranışlarla hep toparlayıcı birleştirici olmaya çalıştık. Çünkü basın olarak Niğde’ye karşı sorumluluklarımız var. Bu sorumluluklarımızın bilincine varıp, birbirimize saygı duyup bu onurlu mesleğimizin gereğini yerine getirmemiz gerekiyor. Enerjimizi hepimizin ortak paydası olan Niğde için harcamalıyız.

Niğde’de bu meslekte çalışan herkes ayrı bir değerdir. Biz hiçbirini ayrı gayrı tutmuyoruz. Niğde Gazeteciler Cemiyeti Olarak biz kimseyi rakip görmüyoruz, bizde kimsenin rakibi değiliz. Bizim hiç kimseyle kişisel bir sorunumuz yok, tüm meslektaşlarımıza cemiyetimizin kapısı da gönül kapımızda sonuna kadar açıktır” şeklinde konuştu.

VALİ KOÇ: UYUM İÇERİSİNDE ÇALIŞIYORUZ

Niğde Valisi Mustafa Koç, programda yaptığı konuşmasında, Çalışan Gazeteciler Günü olarak kabul edilen bu özel günü hep birlikte kutlamanın memnuniyeti içerisinde olduğunu belirterek, “Çalışan Gazeteciler Günü olarak kabul edilen bu özel günü hep birlikte kutlamanın memnuniyeti içerisindeyim.

Demokratik bir ülkenin vazgeçilmez unsurlarından birisi de kuşkusuz bağımsız basındır. Tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan bir medyanın, ülkemizin gelişme ve kalkınmasında önemli bir rolü olduğu gibi bizim nazarımızda üstlendiği diğer bir önemli rol ise kamu vicdanını temsil etmesidir. Bu son derece önemlidir.
Diğer taraftan şehrin yöneticilerine, bizlere, birer pusula vazifesi görmeniz ve rehberlik etmeniz bir diğer göreviniz olmalıdır. Çünkü, bizler her yerde her şeyi göremeyebiliriz. Bizlerin göremediği konuları, olayları gündeme taşımanız, bizlerin elini güçlendirmekte ve olaylara ivedilikle müdahil olmamamızı sağlamaktadır.

Bu anlamda, ilimizde görev yapan basın mensuplarımızın üzerlerine düşen görevi ziyadesiyle yaptığına can-ı gönülden inanıyorum. Bu vesileyle her zaman ve her fırsatta Devletinin, Milletinin ve Bayrağının yanında yer alan basın emekçilerine teşekkür ediyorum. Ayrıca Niğde Gazeteciler Cemiyetimize bu anlamlı ve güzel etkinlikten dolayı ayrıca teşekkür ediyorum.
Sizlerin aracılığı ile basın şehitlerimizi ve tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor; kahraman gazilerimizin de ömrüne bereket diliyor ve 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü tekrar kutluyorum.” dedi.

NGC 10 OCAK İDARECİLER GÜNÜNÜ UNUTMADI

Niğde Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Alpaslan Düzgün programın sonunda 10 Ocak tarihinin aynı zamanda İdareciler Günü olduğunu belirterek, “Niğde Valimiz Sayın Mustafa Koç, nezdinde devletimizin varlığını ve kudretini, şefkat ve merhametini yansıtan, ‘Halka hizmet Hakk’a hizmettir’, ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ anlayışıyla görev yapan milletimizi ve devletimizi temsil eden bütün idarecilerimiz 10 Ocak İdareciler Günü’nü kutluyoruz” dedi.

Niğde Gazeteciler Cemiyeti tarafından Niğde Valisi Mustafa Koç’a 10 Ocak İdareciler Günü dolayısıyla çiçek takdim edildi.

Niğde Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen ve sohbet ortamında geçekleştirilen program, toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

DÜZGÜN’DEN TEŞEKKÜR

Program sonunda NGC Başkanı, düzenledikleri geceye katılanlara teşekkür etti. NGC Başkanı Düzgün, “Niğde Gazeteciler Cemiyeti olarak düzenlediğimiz Birlik, Beraberlik ve Dayanışma Gecemizde, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günümüzü hep birlikte kutladık.

Düzenlediğimiz programımıza değerli katılımları için Niğde Valimiz Sayın Mustafa Koç'a, Niğde Cumhuriyet Başsavcımız Sayın Harun Karahan'a, Niğde İl Emniyet Müdürümüz Sayın Adnan Özdemir'e, Niğde İl Jandarma Komutanımız Sayın Jandarma Kıdemli Albay Nihat Özkök'e, Cemiyetimiz Yönetim ve Denetleme Kurulu Üyelerimize, gazete sahiplerimize, basın ve meslek kuruluşu sahipleri ve temsilcilerimize, gazete çalışanlarımıza, cemiyet üyelerimize teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz” dedi.

Fahiş Bilet Fiyatına Sıkı Denetim Fahiş Bilet Fiyatına Sıkı Denetim

Editör: TE Bilişim