Cumhuriyet Halk Partisi Yalova Milletvekili Muharrem İnce ve beraberindeki 7 milletvekili Niğde’ye geldi. Milletvekillerini CHP Niğde İl Başkanı Erhan Adem karşıladı. 

Niğde’ye gelen Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, Manisa Milletvekili Mazlum Nurlu, Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Çanakkale Milletvekili Bülent Öz ve Niğde 24. Dönem Milletvekili Doğan Şafak, CHP Niğde İl Başkanlığı önünde bulunan partililerle buluştular.

Partililere konuşan CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, hükumetin tarım ve terörle mücadele politikasını şöyle değerlendirdi: 

Muharrem İnce partililere yaptığı konuşmada şunları söyledi;CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, başkanlık sistemini eleştirerek, "Ne diye istiyorsun bu başkanlığı. Cumhurbaşkanı iken yetkilerin az mı? Sana kim engel oluyor. Sen Başkan olunca çocukların soruları çalınmayacak mı?"dedi. Muharrem İnce, beraberindeki Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, Manisa Milletvekili Mazlum Nurlu, Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, Burdur Milletvekili Mehmet Göker ve Çanakkale Milletvekili Bülent Öz ile birlikte Niğde'ye geldi. CHP Niğde İl Başkanlığı önünde bulunan partililerle hitap eden Muharrem İnce, başkanlık sistemini eleştirdi. İnce, "Ne diye istiyorsun bu başkanlığı. Cumhurbaşkanı iken yetkilerin az mı? Sana kim engel oluyor. 5 tane yaverin vardı. Albayların hepsi FETÖ'cü çıktı. Yaverliğini şimdi Genelkurmay Başkanı yapıyor. 'Açılışa gel' diyor geliyor. Yenikapı'ya gel diyor geliyor. 'Nikah şahidi ol' diyor oluyor. Genelkurmay Başkanı da senin yaverin olmuş artık. Ne diye istiyorsun bu başkanlığı. Sen başkan olduğunda terör bitecek mi, patates para mı yapacak. Emekli rahat mı geçinecek. Çocukların sınav soruları çalınmayacak mı, öğretmenler atanacak mı engel olan ne. 1993'de Refah Partisi İl Başkanı iken aynen şöyle demiş: 'Başkanlık sistemi Amerikan emperyalizmin bir dayatması veya bir özentinin sonucudur'. Bugün ne oldu biliyormusunuz. Başkanlığı gündeme getirmesinin bir tane nedeni var. Oradan gitmek istemiyor. Ömür boyu orada kalmak istiyor. Çünkü oradan düştüğünde başına gelecekleri biliyor"diye konuştu. Türkiye'de her gün şehit haberi geldiğini de vurgulayan Muharrem İnce sözlerini şöyle sürdürdü: "Gencecik çocuklarımızı toprağa veriyoruz. 3 terör örgütü, PKK, IŞİD, FETÖ. Peki, bu üçünü kim büyüttü. Peki Oslo'da PKK ile pazarlık yapıp PKK temsilcisine sizin isteğiniz üzerine şu valiyi, şu kaymakamı görevden aldık diyen AKP değil mi? Peki IŞİD militanlarına kötü söz söylemeyip bunlar öfkeli gençler diyen Davutoğlu değil mi? Peki FETÖ'ye 'bitsin artık bu hasret diyen' bunlar değil mi? Arsa veren, bunlara üniversite açtıran, bunlara bakan veren, koltuk veren, bunlara para veren, bunlar için özel yetkili mahkemeler kurup bunlara teslim eden, HSYK'yı bunlara teslim eden, gizli tanık yasası çıkarıp FETÖ'cülere veren bunlar değil mi? 3 terör örgütünü Türkiye'nin başına bela etti bunlar." Hükümetin tarım politikasını da eleştiren İnce, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı'nın ilahiyatçı, müsteşarın İŞKUR'cu yardımcısının ise avukat olduğunu vurguladı.


Darbenin hemen arkasından işkence görmüş darbecilerin, resimlerini yayınladılar, hemen arkasından idam tartışmaları gündeme getirdiler. Bakın sizi kandırıyorlar, yalan söylüyorlar. Ne diyor, İdami getirsin meclis ben onaylarım. Bakın Türkiye'de idam tartışılırsa, tutukların işçence görüntüleri servis edilirse, sana Avrupa Birliğinden, ABD'den, istediklerini sana geri vermezler. Yani idamı tartıştıkları zaman bu ne demektir biliyormusunuz. Yurt dışına kaçan fetocuları bize geri vermeyin demektir. 

PENSİLVENYA KUTSAL BİR MAKAM MIYDI?

Geçenlerde Sözcü Gazetesinde fotoğraflar vardı gördünüz mü? AKP'li milletvekilleri, grup başkanvekilleri, Pensilvanya'ya gitmişler, fotoğraf çektirmişler. Başı açık kadınlar başını zaman zaman kapatırlar, cenazede, camide, namaz kılarken, kutsal yerlerde kapatırlar değil mi? Peki o milletvekilleri normal de başları açık. Pensilvanya kutsal mekan mı ki başınızı kapattınız. 

ÖNCE BANK ASYA'NIN KURDELASINI KESTİ, ŞİMDİ MEMURUN İLİŞİĞİNİ KESİYOR

Meydanlara çıkıp ne diyorlar, "yanlış yaptık, kandırıldık, Rabbim bizi affetsin"  bunlar siyasette hep kandırılıyor. PKK ile açılımda kandırılıyor. Asker kandırdı, Yargı kandırgı, Fetullah kandırdı. Ya bunlar hep siyasette kandırılıyor. Bunlar neden ticarette kandırılmıyor. Siz onların ticarette kandırıldıklarını gördünüz mü? Mesela Bank Asya'da 20 lira parası olanın ilişiğini kesiyor. Bank Asya'nın açılış kurdelasını kim kesti, Tayyip Erdoğan kesti. Önceden Bank Asya'nın açılış kurdelasını kesiyordu. Şimdi  Bank Asya'da parası olanın ilişiğin kesiyor." dedi. 

Milletvekili Muharrem İnce, Yalova seçimlerinin iptal olduğunda, Çevre illerin büyük şehir belediye başkanları, bakanların bile Yalova'ya geldiğini, Devlete karşı tek başına mücadele ederek seçimi aldığını belirtiği konuşmasını "Allah'ın izni ve milletin isteği ile bunları yeneceğiz, hiç kuşkunuz olmasın. Bunun bir tek yolu yolu var. Ampülü sola çevireceksiniz" dedi.