Milliyetçi Hareket Partisi 2’si büyükşehir olmak üzere 55 belediye başkanı adayını belirledi.  Açıklananlar arasında Niğde Belediye Başkan Adayı da vardı. 

Ecz. Naim Erem'den Hobi Bahçesi Projesi Ecz. Naim Erem'den Hobi Bahçesi Projesi

MHP (Milliyetçi Hareket Partisi) Niğde Belediye Başkan Adayı ise Prof. Dr. Hamdi Doğan oldu. 
 

Açıklamanın ardından sosyal medya hesabından teşekkür paylaşımı yapan Hamdi Doğan mesajında;  31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek olan Mahalli İdareler seçimlerinde Saygıdeğer Genel Başkanımız Türk Dünyası’nın Bilge Lideri Devlet BAHÇELİ beyefendi tarafından Niğde Belediye Başkan Adayı olarak sizlere takdim edildim. Öncelikle Bilge Liderimiz Sn. Devlet Bahçeli’ye Niğde Milletvekilimiz Sn.Cumali İNCE’ye, MHP Niğde İl Başkanımız Sn.Aytekin TÜKENMEZ’e, Liderimizin Özel Kalem Müdür Yardımcısı, Hemşehrimiz Sn.M.Bilal AYDIN’a, Niğde Merkez İlçe Başkanımız Sn.Musa ÇELİK’e , Ülkü Ocakları İl Başkanınız Sn.Alper Doğanay’a , KAÇEP Başkanımız Sn. Zeynep Derya ÇETİN’e ve teğm teşkilat yöneticilerimize nihayetinde tüm Niğdeli hemşehrilerimize teşekkürlerimi sunuyorum.

Şimdi hep birlikte gönül birliği ile ayırmadan ayrışmadan Niğde’mizi hak ettiği hizmetlere kavuşturmak için var gücümüzle çalışma vaktidir.

HAMDİ DOĞAN KİMDİR?
Hamdi Doğan Lisans Eğitimini Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünde 1990 yılında tamamladı. 1993 yılında Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünde araştırma görevlisi olarak göreve başladı. Yüksek Lisans Eğitimini Erciyes üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde, Doktora Eğitimini de Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde yaptı.
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünde 2001 yılında yardımcı Doçent, 2013 yılında Doçent, 2019 yılında ise Profesör Oldu.
Niğde Şehir Tarihi, Parlamento Tarihi, Salgın Hastalıklar, Sosyal Tarih anlamında kitap, makale ve bildirileri bulunmaktadır.
Son olarak Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu’nun onayı rektör yardımcısı olarak görev yapmaktaydı. 

Editör: Selim GÖKEL