MHP (Milliyetçi Hareket Partisi) Niğde İl Başkanı Aytekin Tükenmez 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimler için sürecinin resmi işlemlerinin başladığını söyledi.

SEÇİM TAKVİMİ BELİRLENDİ

Et ve Süt Kurumu’nda neler oluyor? Et ve Süt Kurumu’nda neler oluyor?

MHP Niğde İl Başkanı Tükenmez konu hakkında yaptığı açıklamasında MHP Genel Merkezi tarafından teşkilatlara mahalli idareler seçimi genelgesi gönderildiğini belirterek, partilerinde yerel seçim takviminin belirlendiğini duyurdu. 

Tükenmez yaptığı açıklamasında, “Genel Merkezimizin emir ve talimatları ile yerel seçim sürecinin resmi işlemleri başlamıştır. Genel Merkezimizin genelgesinde belirttiği şekli ile 31 Mart 2024 günü gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde; Belediye Başkanı, Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi Üyeliği aday adaylığı başvurusunda bulunacaklar için 13 Kasım 2023 Pazartesi günü başlayacak olup, 15 Aralık 2023 Cuma günü sona erecektir” dedi. 

BÜYÜK BAŞARIYLA ÇIKACAĞIZ

Parti olarak uzun süredir yerel seçimlerle ilgili hazırlıklarını sürdürdüklerini belirten MHP Niğde İl Başkanı Aytekin Tükenmez, seçimlerden büyük bir başarıyla çıkacaklarını söyledi. Tükenmez, partililerden mahalli idareler seçimlerinde, aday adaylığı için müracaat etmek isteyen çok sayıda isim olduğunu vurguladı. 

MÜRACAATLAR BAŞLIYOR

Tıpkı genel seçimlerde olduğu gibi mahalli idareler seçiminde de Niğde’den genel Başkanımız Devlet Bahçeli Bey’e başarılı sonuçlar ulaştıracaklarını ifade eden Başkan Tükenmez süreçle ilgili bütün iş ve işlemlerin genel merkez tarafından belirlenen takvime göre işleyeceğini belirterek, “1.Belediye Başkanı, Belediye Meclisi Üyesi ve İl Genel Meclisi Üyeliği Adaylığı müracaatları 13 Kasım 2023 Pazartesi başlayacak olup, 15 Aralık 2023 Cuma günü saat:17.00'da sona erecektir.
Bu sebeple; Belediye Başkanı Aday Adayları; Genel Merkez Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan  Yardımcılığımıza şahsen başvurarak aday adaylığı formunu dolduracaklardır. Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi Üyelikleri için aday adaylığı müracaatlar bağlı bulundukları İl ve İlçe Teşkilâtlarımız tarafından alınacaktır. Belediye meclisi ile il genel meclisi üyeliği aday adaylığı için de il ve ilçe teşkilatlarımıza başvuru yapılacaktır. 31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak mahalli idareler seçimlerinin ülkemize, milletimize, partimize, Niğde’mize ve aday adaylığı için müracaatta bulunacak tüm dava arkadaşlarımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.” Dedi. 

Editör: Selim GÖKEL