Eğitim İş Üyeleri  Milli Eğitim Binası Önünden Bakan'a Seslendi. Eğitim İş Üyeleri Milli Eğitim Binası Önünden Bakan'a Seslendi.

Niğde Faik Şahenk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektrik Elektronik Teknolojileri Alanı öğrenci ve öğretmenleri ‘Ben her yerde varım’ projesi kapsamında Niğde’nin Bor ilçesine bağlı Kemerhisar Beldesinde Hisar Ortaokulu’nun tadilatını gerçekleştirdi.

Söz konusu proje ile öğrencilerin mesleklerini icra ederken aynı zamanda içinde bulundukları toplumun aktif parçası olma becerisi kazanmaları, millî, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerlerini geliştirmeleri, düzenlenecek etkinlikler yoluyla toplumda ihtiyaç duyulan konularda çözüm üretme kabiliyetlerini ortaya koyarken etik davranışlarla da örnek teşkil etmeleri hedefleniyor. Aynı zamanda toplumda mesleki ve teknik eğitimin öneminin daha çok fark edilmesi, tanıtılması ve saygınlığının artırılması amaçlanıyor.

"Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor", "Meslek Lisesi Öğrencileri Hayata Dokunuyor" projelerini de içine alacak şekilde kapsamı genişletilerek oluşturulan "Ben Her Yerde Varım" projesi Mary ayı itibarı ile çalışmalarına başladı. Projenin 2024 yılının sonuna kadar ve her yıl yenilenerek devam etmesi hedefleniyor.

Editör: Selim GÖKEL