Kendini Karayollarında mühendis olarak tanıtarak kamu kurumlarında iş bulma vaadiyle 15 ilde dolandırıcılık yaptıkları iddiasıyla aranan biri cezaevi firarisi 2 kişi, Niğde'de yakalandı.

Edinilen Bilgiye göre, M.K. ve Y.Ö.'nün kendini karayollarında mühendis olarak tanıtarak, “sizi işe alacağız, ayrıca araçlarınızı kiralayıp 5 bin TL para verdireceğiz ” diyerek 15 farklı ilde dolandırıcılık yaptıkları öğrenildi. 

Kayseri’de aynı yöntemle bir kişiyi 9 bin TL dolandıran şahıslar, Nevşehir'e kaçtı. Polis ekiplerinin takibi sonrasında Nevşehir'de 33 ATA 98 plakalı lüks jeep ile kaçan dolandırıcılar, Niğde'de Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin titiz çalışmaları sonucunda Aktaş köyü yakınlarında kurulan kapan sonrasında yakalandı.

Dolandırıcılar M.K. ve Y.Ö. gözaltına alınırken, araçlarında ve çantalarında yapılan aramalarda 20 bin TL nakit para ve çok sayıda sahte kimlik ile ehliyet ele geçirildi. Zanlılar, haklarında yapılan işlemlerin ardından Kayseri Jandarma Komutanlığı ekiplerine teslim edildi.