Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Haldun Sevinç ile Müdür Yardımcısı Saliha Tüfekçi ve öğrencileri ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığı’nın Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum projesi kapsamında öğrenciler Sazlıca Yolu üzerinde bulunan Şehitlik Ormanına fidan dikimi gerçekleştirildi.
Konu hakkında açıklamalarda bulunan Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma dernek başkanı Ömer Demir; “Değerli Müdür Yardımcılarımıza ve geleceğimizin teminatı sevgili öğrencilerimize şehitlerimizin kıymetli aileleri ve şahsım adına bu güzel duyarlılıklarından dolayı hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.
Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum Projesi
Millî Eğitim Bakanlığına bağlı ortaokullar ve imam hatip okulları, Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı il/ilçe spor müdürlükleri/Gençlik merkezleri ile Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Diyanet Gençlik Merkezleri iş birliğinde yürütülmekte olan bir projedir.
Projenin Amacı
Öğrencilerin millî, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan, geliştiren ve kendi yaşantılarında inşa eden fertler olmalarına, çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış, bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, aklıselim, kalbiselim ve zevkiselim sahibi, bedensel ve sosyal bakımdan dengeli bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlamaktır.

Demokrasi mücadelesinin 8. Yıldönümünde Niğde yine tek yürek Demokrasi mücadelesinin 8. Yıldönümünde Niğde yine tek yürek