Niğde Belediyesi tarafından kadınlar için yeni bir spor salonu açıldı. Kızıl Elma Yaşam Merkezi bayanlara yönelik olarak sabah 09:00 akşam 21:45 saatleri arasında haftanın 6 günü, bayan eğitmenler eşliğinde fitness, plates, step aerobik yapılabilecek.


Yaşam merkezinin açılış törenine Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu, Ak Parti İl Başkanı Mustafa Özdemir, Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri ve Birim Müdürleri katıldı. Vatandaşların yoğun bir katılım gösterdiği açılış töreninde konuşma yapan Başkan Özdemir; “Böyle bir güzel bir vesile ile sizlerle birlikte olmaktan dolayı çok mutluyum. Atıl durumda olan bu mekânı kadınlarımız için bir spor merkezi haline dönüştürdük.  Ayrıca burada Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile birlikte kadınlarımıza yönelik olarak kurslar düzenleyeceğiz. Burada bulunan restoranımızı tüm halkımıza açacağız. Biz yapmış olduğumuz tesislerden herkes yararlansın istiyoruz. Sadece bir grubun, sadece bir zümrenin değil tüm vatandaşlarımızın faydalanmasını istiyoruz. “Dedi.

Doğalgazcılardan petek temizliği uyarısı Doğalgazcılardan petek temizliği uyarısı

İLHANLI MAHALLESİNE MÜJDE


“Yakında İlhanlı Mahallemize de böyle bir tesis açacağız.” Diyen Başkan Özdemir; “Yeni yaşam merkezimizin ihalesini yaptık. Orası da hem kütüphane hem kadınlarımız için yaşam merkezi hem de çeşitli kursların düzenleneceği bir tesis olacak. “İfadelerini kullandı.

ŞEHİR MERKEZİNE KÜTÜPHANE


Açılışta yapmış olduğu konuşmada şehir merkezine yapmış oldukları 100. Yıl Millet Kütüphanesi’nin yakında açılacağının müjdesini veren Başkan Özdemir; “Şehir merkezinde, belediyemizin hemen önünde bir kütüphane daha yaptık. 10 -15 gün içerisinde açılışını gerçekleştireceğiz. Ayrıca il merkezinde Ak Medrese ’ye sesli kütüphane açacağız. Niğde’nin dört bir yanını kütüphanelerle donattık, donatmaya devam edeceğiz. “Dedi.

NİĞDE’Yİ BÜTÜN DÜNYAYA TANITACAĞIZ


“Niğde’nin ne kadar kıymetli olduğunu önce kendi çocuklarımıza sonra da tüm dünyaya tanıtacağız. “Diyen Başkan Özdemir; “Niğde’yi herkese tanıtacağız ve şehrimizi hak ettiği değere ulaştıracağız. Bunun için çalışmalarımızı hiç durmadan sürdürüyoruz. Geçen hafta sonu cumhuriyetimizin 100. yılından dolayı Aladağlara tırmanış yaptık. İnşallah Niğde’yi dağcılığın başkenti yapacağız.

Bizim için her şeyden önce kendi halkımız, kendi vatandaşımız geliyor. Yapmış olduğumuz bu çalışmaların devamı gelecek. Festivallerle, konserlerle, gastronomi evimizle şehrimizi kültür ve sanat şehri haline getirmeye devam edeceğiz. İnşallah cuma günü kitap fuarımızı açıyoruz. Fuarımız şehrimizin meydanında 10 gün boyunca açık olacak.

Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun. Cumhuriyetimiz kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle anıyorum. Bu tesisimizin hayırlı olması dileğiyle hepinize teşekkür ediyorum. “Dedi.

6-9

3-16

1-35

Editör: Selim GÖKEL