Çalışmalarla ilgili bilgi veren Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir; “Bu projemizi Niğde Belediyemiz ve TOKİ ile ortaklaşa gerçekleştiriyoruz. Kamulaştırmalarımızı Belediye olarak kendimiz yaptık, üst yapı çalışmalarında ise TOKİ ile birlikte yapmaya devam edeceğiz. Kayaardı Millet Bahçesi projemiz şehrimize büyük değer katacak bir proje olup vatandaşlarımızın aileleri ile birlikte vakit geçirebilecekleri bir alan olacak. “Dedi.

NİĞDE’MİZİN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRECEK
Bugüne değil geleceğe yatırım yaptıklarını söyleyen Başkan Özdemir; “İçerisinde amfitiyatrosu, tenis kortu, basketbol sahası, kamelyaları, camii ve otopark alanları ile birlikte yürüyüş yolları, yaklaşık 5 kilometrelik bisiklet yolu ve yaklaşık 4 bin kişilik amfitiyatrosu olan büyük bir millet bahçesi projesi Niğde’mizin çehresini değiştirecek. “Dedi.

Demokrasi mücadelesinin 8. Yıldönümünde Niğde yine tek yürek Demokrasi mücadelesinin 8. Yıldönümünde Niğde yine tek yürek

TOPLAM’DA 420 BİN METREKARE ALANDAN OLUŞUYOR 
Başkan Özdemir; “Bu alanda yapmış olduğumuz 1. Etap ve 2. Etap millet bahçesi proje alanımız 420 bin metre kare alandan oluşuyor. Burası tamamlandığında halkımız büyük bir yeşil alana kavuşmuş olacak. Şu an incelemesini yaptığımız 2. Etap millet bahçesi projemizde 3 bin 500 adetten fazla peyzaj bitkimiz bulunacak. Bu projemizde yaptığımız birçok proje gibi Niğde’ye değer katan bir projedir. Bu bölge gerek şehir merkezine yakınlığı gerekse Niğde bağlarına ev sahipliği yapıyor olması sebebiyle hemşehrilerimiz ve şehrimizi ziyaret eden yerli ve yabancı turistlere ev sahipliği yapacak bir proje olacak.  Bu projenin şehrimize kazandırılmasında emeği geçen milletvekillerimize, çevre ve şehircilik bakanlığımıza, TOKİ başkanlığımıza ve Sn. Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.