Türkiye Kamu Sen Niğde İl Temsilcisi Osman Sert, “Türk Milleti kan ağlıyor. 13 şehit daha verdik” dedi.


Türkiye Kamu Sen Niğde İl Temsilcisi Osman Sert, açıklamasında “Diyarbakır’ın Silvan ve Kulp ilçeleri arasında arama yapan askerlerimizi pusuya düşüren köpek sürüsü; 3’ü uzman erbaş, 10’u er olmak üzere 13 yiğidimizi daha toprağa düşürdü. Aynı saldırıda ikisi ağır olmak üzere yedi askerimiz de yaralandı. 12 Haziran Milletvekili seçimlerinden bu yana PKK çetesinin saldırılarıyla verdiğimiz şehit sayısı 24 oldu. İkisi asker üç kamu görevlisi de terör örgütü tarafından kaçırılmış durumda. Yıllardır gencecik evlatlarımızı kurban verdiğimiz terör, her geçen gün azgınlığını ve cüretini artırarak devam ediyor. Terör örgütünün destekçisi bölücü köpekler ise üst üste kopardıkları tavizlerle her geçen zaman daha da şımarıyorlar. Ülkemizi idare edenlerin korkak ve dirayetsiz politikaları sayesinde, Türk Devleti ve Türk Milleti her geçen gün biraz daha mevzi kaybediyor. Bölücü hainler artık gizlemedikleri heveslerini ve planlarını yüksek sesle salyalarıyla zırvalayarak demokratik özerklik ilan ediyorlar. Devletimizi idare sorumluluğunda olanlar, susmuşlar, pısmışlar bölücü örgütün taşeronlarıyla müzakere aşkına tutulmuş durumdalar” dedi.
YA GEREĞİNİ YAPIN YA ÇEKİN GİDİN
PKK’nın bir yandan askerimize polisimize, hem de gündüz gözüyle hem de şehir merkezlerinde saldırırken, çocuk katili ele başının Devletle ‘Mutabakat imzaladım’ diyerek deklarasyon yayınlayabildiğini dile getiren Sert,
“Kardeş kanı dökülüyor zırvasıyla terörle mücadele unsurlarımızı ve azmimizi rencide eden açılımcılar gelinen rezaletin başta gelen sorumlularıdır. Bu zillet sahipleri unutmasın ki: bugün zihinleri bulandırabilirsiniz, idrakleri köreltebilirsiniz; ancak tarih ve milli vicdan sizi en ağır tenkit ve tahkirle yad edecektir. Yeter artık, ya yönetme sorumluluğunun gereğini yapın; ya da şerefinizle çekin gidin” diye konuştu.