Niğde’de 2 Bin 713 Personel ile Kurban Bayramı Tedbirleri Alındı Niğde’de 2 Bin 713 Personel ile Kurban Bayramı Tedbirleri Alındı

Niğde İl Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma trafik ekipleri hemzemin geçitlerde yapılacak trafik kural ihlalleri ile meydana gelebilecek kazaları önlemek amacıyla demiryolu ağı üzerindeki hemzemin geçitlerde denetim gerçekleştirdi.

Konuyla ilgili Niğde Valiliğinden yapılan açıklamada; ‘’Sürücülerinin hemzemin geçide yaklaşırken hızını düşürmek, kurallara uymak, gerektiğinde durmak ve bariyerler indiğinde beklemek zorundadır. Karayolu trafiği, trenin geçişini beklemelidir. Jandarma trafik personelince, TCDD tarafından kurulan hemzemin geçitleri gösteren kameralar incelenerek kural ihlali yapan araçlar tespit edildiğinde cezai işlem uygulanmaktadır. Tren kazaları, ölüm ya da ağır yaralanma ile sonuçlanmaktadır. Söz konusu insan ise trafikte ‘1’ can kaybının bile fazla olduğu, trafikte her yıl daha iyiye mottosu hedefimiz olup, bu yolda sizlere çok güveniyoruz” İfadelerine yer verildi.

Editör: Selim GÖKEL