Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hizmetlerin etkin ve verimli şekilde yürütülmesi, merkez ve taşra teşkilatı arasındaki iletişimin güçlendirilmesi, faaliyetlerin yerinde görülerek katkı sağlanması amacıyla Niğde'de gerçekleştirilen buluşmaya, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı İşliyen, Sosyal ve Kültürel İçerikli Din Hizmetleri Daire Başkanı İdris Yavuzyiğit ve Yatırım Emlak ve Teknik Hizmetler Daire Başkanı Hamit Albayrak ile katıldı.

Niğde'de sağanak yağış: Caddeler göle döndü Niğde'de sağanak yağış: Caddeler göle döndü

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program konuşmalar ile devam etti. Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı İşliyen yaptığı konuşmada; ‘Görevlilerimizin, hakikatle insanların buluşmasını sağlayan bir görevde olması gerekiyor. Bütün Müslümanların hiç olmazsa ömründe bir defa Kur’an-ı Kerim’in anlamını okuması, anlaması ve yaşaması gerekiyor. Din Görevlilerimizin her kurumda bir şekilde görev yapıyor. Bu bizim için büyük bir fırsat. Bu vesileyle gencinden yaşlısına kadar herkesin bizlere ihtiyacı olduğunu ve ulaşılmayan kimse kalmaması gerekiyor’ dedi.


Programın devamında Dr. Burhan İşliyen Niğde Valisi, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü, Sivil Toplum Kuruluş temsilcileri ve ilçe müftüleriyle bir araya geldiği ziyaretlerde bulundu.

Editör: TE Bilişim