Niğde’de bir ahırdan 21 büyükbaş hayvan çalan hırsızlar JASAT ekiplerinin titiz çalışması sonucu Tarsus’da yakalandılar. Hayvanlar ise sahibine teslim edildi.

Niğde İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde meydana gelen faili meçhul olaylarının aydınlatılmasına ve aranan şahısların yakalanmasına yönelik Jandarma Dedektifleri (JASAT) ve İlçe Jandarma Komutanlıkları tarafından çalışma başlatıldı. Niğde Merkez, Bor ve Ulukışla İlçelerinde çeşitli tarihlerde meydana gelen faili meçhul olaylarının aydınlatılması maksadıyla yapılan istihbarı çalışmalar neticesinde; 3 evden Hırsızlık, 1 İş Yerinden Hırsızlık, 1 Bağ ve Bahçeden Hırsızlık, 1 Mala Zarar Verme, 1 Büyükbaş Hayvan Hırsızlığı ve 2 Nitelikli Dolandırıcılık Olayı olmak üzere 9 farklı Faili Meçhul olayı aydınlatıldı.

5. Kattan Düşen Küçük Çocuk Hayatını Kaybetti 5. Kattan Düşen Küçük Çocuk Hayatını Kaybetti

Çalınan 21 adet Büyükbaş hayvan Mersin’in Tarsus İlçesinde bulunarak , Cumhuriyet Başsavcısının talimatı ile sahibine teslim edildi. Bu olaylarda gözaltına alınan 9 şüpheliden 3’ü tutuklanarak Niğde Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.

Editör: TE Bilişim