Başkanı Emrah Özdemir, festival programında, yemek atölyeleri, tadım etkinlikleri ve şeflerle söyleşiler gibi birçok etkinliğin yer alacağına da değindi. Başkan Özdemir; “Bu etkinliklerle birlikte katılımcılar, yöresel yemekleri öğrenme ve deneyimleme fırsatı bulacak. Etkinlik kapsamında Niğde'nin meşhur yemeklerinin yanı sıra, diğer lezzetler de görücüye çıkacak.” Dedi.

BAŞKAN ÖZDEMİR’DEN DAVET

Festivalin Niğde'nin tanıtımına büyük katkı sağlayacağını anlatan Belediye Başkanı Emrah Özdemir; “Niğde’yi festivaller şehri haline getireceğimizi ifade etmiştik. Her yıl birden çok festival yapıyoruz. Niğde Gastronomi Festivalimiz ise 6 Ekim tarihinde başlayacak. Tüm vatandaşlarımızı, yöresel yemeklerin tanıtımı ve gastronomi alanında yapılan çalışmaların paylaşılacağı festivale davet ediyoruz. Hep birlikte Niğde’mizi ve Niğde’mize ait tüm güzellikleri tanıtmak için festivalde buluşalım.” Şeklinde konuştu.

Niğdeli Ebubekir Hazım Tepeyran 77. Ölüm Yıldönümünde Anıldı Niğdeli Ebubekir Hazım Tepeyran 77. Ölüm Yıldönümünde Anıldı

Editör: Selim GÖKEL