Niğde İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amirliği görevlileri tarafından, bu yıl 3’ncüsü düzenlenen Gastronomi festivalinde kurulan stantta, festival alanındaki vatandaşlara bilgilendirme yapılarak gelen soruları yanıtlandı.

Bu köyün klasiği... Niğde'de silahlı kavgada 9 kişi yaralandı Bu köyün klasiği... Niğde'de silahlı kavgada 9 kişi yaralandı

Stant çalışmasıyla yaklaşık 950 vatandaşa ‘Kadına El Kalkamaz’ sloganı ile KADES uygulaması hakkında bilgilendirme yapılarak, uygulama hakkında vatandaşlara tanıtıcı el broşürü dağıtıldı.

Niğde Emniyet Müdürlüğü gerçekleştirilen stant ve broşür etkinliğiyle ilgili; ‘’Müdürlüğümüz Asayiş Şube Müdürlüğü Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amirliğimiz görevlilerince; Niğde Belediye Başkanlığınca 6-8 Ekim 2023 tarihleri arasında düzenlenen ‘3’ncü Gastronomi Festivali’ etkinliklerinde yaklaşık 950 vatandaşımıza Kadına El Kalkamaz mottosu ile KADES uygulaması hakkında bilgilendirme yapılarak el broşürü dağıtılmıştır’’ ifadelerine yer verildi.

Editör: Selim GÖKEL