Türkiye’nin ilk rot üreticisi DİTAŞ, Anadolu’nun kalbinden 30 ülkeye rot ihracatı yaparak Türkiye ekonomisine önemli katkıda bulunuyor.

Ditaş Doğan Yedek Parça İmalat ve Teknik A.Ş; rotbaşı, rotil, rotkolu, salıncak kolu, çeki kolu, stabilizatör kolu ve V çeki kolu gibi araç alt yapı parçalarını üretmek amacı ile 1972 yılında kurulmuş, 1978 yılında faaliyete geçmiş ve günümüzde yıllık 7 milyon 800 bin adetlik üretim kapasitesi ile Türkiye’nin en büyük OE’ye üretim yapan rot üreticisidir. Çoğunluk hisseleri Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş.’ye ait olan DİTAŞ, 40 yılı aşkın başarılı geçmişi ile direksiyon ve süspansiyon sistem parçaları üretiminde, yurtiçine olduğu kadar yurtdışı araç üreticisi firmalara da yüksek kaliteli orijinal ürün sağlamaktadır.

DİTAŞ, aralarında dünyanın en büyük OE rot üreticilerinin de bulunduğu Türkiye pazarında yüksek kaliteli ürünleri, entegre tesisleri ve tecrübesi sayesinde yıllardır liderliğini koruyor. Dünya pazarlarında ise hem orijinal ürün tedarikçisi ve hem de yenileme pazarında bilinen bir marka olma yolunda önemli adımlar atan DİTAŞ, Türkiye’de ticari araç imalatçılarının rot talebinin % 80’nini, binek araçlarının da % 15’ni karşılıyor.

Niğde’de 20.000 m²’si kapalı alan olmak üzere toplam 155.000 m²’lik bir alanda; deneyimli ve eğitimli 340’a yakın çalışanıyla üretim yapmakta olan DİTAŞ, müşteri isteklerini zamanında karşılayan tasarım kabiliyeti, saha şartlarında simüle eden prototip test tesisleri, modern ve yeni makine parkı, esnek üretim prosesleri ile kaliteli hizmet vermeye devam ediyor.

Ditaş, Niğde’de kurduğu Ar-Ge Merkezi ile Otomotiv, Raylı Sistemler, Tarım ve Savunma-Havacılık olmak üzere 4 ana endüstri grubunda yaptığı Ar-Ge çalışmaları ile Ulaşım Endüstrisine çözüm ortağı oldu.

Kurbanlık fiyatları bayrama sayılı günler kala ikiye katlandı Kurbanlık fiyatları bayrama sayılı günler kala ikiye katlandı

Editör: Selim GÖKEL