31 Mart yerel seçimleri için Niğde merkez, ilçe ve belde belediyelerini Başkan adaylarını açıklamayan ve açıklayacağı tarihle ilgili net bir açıklama yapmayan Ak Parti ve MHP’de aday adaylarının bekleyişi sürüyor.

31 Mart yerel seçimleri için takvim işlerken Ak Parti ile MHP’de adayların açıklanacağı tarih belli olmadı. Haftalar öncesinde en geç Aralık ayının ortalarında beklenen adaylar Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Aralık sonu itibariyle 1’inci derecedeki büyükşehir adayları ile bazı il belediye başkan adaylarını açıklayacağız söylemi üzerine Niğde’nin Ocak ayı ortalarına kalabileceği yönünde beklentilerini uzatırken Milliyetçi Hareket Partisinde de gerek merkez gerekse ilçe ve beldelerde adayların açıklanacağı tarih ise aday adayları tarafından merakla bekleniyor.

MHP’li Cem Görgün, Bor İlçe İnsan Hakları Kuruluna seçildi MHP’li Cem Görgün, Bor İlçe İnsan Hakları Kuruluna seçildi

Ocak ayında açıklanacak adayların saha çalışmaları için yeterli süresinin olmayacağını belirten belediye başkan aday adayları her iki parti içinde belde ve ilçelerin adaylarını açıklamalarını beklediklerini belirterek yaptıkları açıklamalarda; “Seçim için takvim işliyor. Merkezde siyaset için bu süreç bir avantaj gibi görünse de beldelerde ve ilçelerde sürenin azalması ve belirsizlik saha çalışmalarını olumsuz yönde etkiliyor. Şu anda diğer partilerden aday olan arkadaşlar çalışmalarını sürdürürken bizler beklemeye devam ediyoruz. Seçim ofislerimizi açmadık. Ocak ayının ortalarında adayın belirlenmesi ve bu sürecin de kış ayına denk gelmesi çalışmaları aksatacaktır. Seçim döneminin son haftalarının da Ramazan ayına denk gelmesi sorunumuzu daha artırıyor. Özellikle beldelerde aynı partilerden aday adayı olanların yakınları bile tartışmaları artırdı. Aynı partilerin aday adaylarının gerginliği sahaya yansımaya başladı. Bu adaylar belliyse ve süreç işliyorsa il belediyesi haricindeki yerlerin açıklanması ve geçmiş yıllarda olduğu gibi seçim çalışmalarının başlamasını bekliyoruz” dediler.

Editör: Selim GÖKEL