Niğde Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile Niğde Belediyesi arasında yükümlülere verilen kamu hizmeti cezalarının yerine getirilmesine yönelik iş birliği protokolü imzalandı.

Gazze'ye saldırılarını sürdüren İsrail'e tepkiler sürüyor. Gazze'ye saldırılarını sürdüren İsrail'e tepkiler sürüyor.


Denetimli Serbestlik Müdürü Haydar Demir konu ile ilgili olarak yaptığı konuşmasında ‘’Kamuya yararlı bir işte ücretsiz çalıştırılma yükümlülüğü kapsamında yükümlülerin temizlik, onarım, genel idare hizmetleri ve ağaç bakım dikim iş kollarında çalışarak cezalarını toplum içinde infaz ederken bir yandan da topluma faydalı işler yaptıklarını, bunu yaparken topluma hizmet götürmenin önemli bir ayağı olan belediyelerin bu cezaların infazının gerçekleşmesinde önemli bir yere sahip olduklarını belirtti. Yapılan iş birliği protokolüyle hem infaz sürecinin başarılı bir şekilde yürütülmesinin sağlanacağına hem de ilimizin çehresinin değişimi konusunda son derece faydalı olacağına inanıyorum" dedi.


Belediye Başkanı Emrah Özdemir ise "Toplum yararına yapılacak her türlü çalışmanın içinde belediye olarak yer almaktan mutluluk duyacaklarını belirterek bir şekilde suç işlemiş bireylerin ıslahı toplumun tamamının sorumluluğundadır, toplum olarak üzerimize düşeni yapmak ve kendi insanlarımız olan bu kişilerin yeniden topluma kazandırmalarına yönelik her türlü çalışmayı desteklemek önceliğimizdir. Yapılan işbirliği protokolünün ilimiz için faydalı olmasını temenni ediyorum." dedi.

Editör: TE Bilişim