En Çok İzlenen Videolar

Popüler Videolar

CHP'li Erhan Adem TÜVGA'nın Niğde'de yaptıklarını anlattı

Niğde Haber 14.10.2021, 00:13

CHP Niğde İl Başkanı Erhan Adem, TÜGVA üzerinden dönen iddiaların Niğde’de de var olduğuna dikkat çekti. CHP’li Adem TÜGVA Niğde temsilcisinin, siyasilerin baskısıyla iş başı yaptırıldığını söyledi.


Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın da kurucuları arasında bulunduğu, Türkiye Gençlik Vakfı'nın (TÜGVA), vakıf üzerinden ordu, emniyet ve diğer kamu kurumlarına yüzlerce kişiyi yerleştirdiği, bu kişilerle ilgili sicil listeleri tuttuğu iddia edildi. İddialar üzerine toplumun büyük kesiminden tepkiler yükseldi.


“VATANDAŞ NEDEN YALNIZ BIRAKILIYOR?”
CHP Niğde İl Başkanı Erhan Adem de konuya ilişkin açıklama yaparak TÜGVA’nın Niğde’de yaptıklarını anlattı ve şöyle dedi:
“TÜGVA Niğde İl Temsilcisi olarak görev yapan Burak Yaşar, siyasilerin baskısıyla geçtiğimiz yıllarda il özel idaresinde sözleşmeli personel olarak işe başladı. İnşaat mühendisi olarak görev aldı ve şu an imza yetkisi de var. Niğde de bir sürü işiz varken neden TÜGVA görevlileri, yöneticileri, üyeleri iş başı yaptırılıyor ve neden vatandaş yalnız bırakılıyor sormak isteriz?”

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@