BÜYÜK PROJELERİN MİMARINDAN SANAYİ ESNAFINA BÜYÜK MÜJDE

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, küçük sanayi işletmelerine nitelikli ve modern çalışma ortamı sağlayacak yeni bir sanayi sitesi kuracaklarını müjdeledi.

Adana-Kayseri yolu üzerinde kurulacak Yeni Sanayi Sitesi’nde farklı ebatlarda 1000 işyeri tesis edeceklerini belirten Başkan Özdemir, burada küçük işletmelerin üretim kapasitesini artırarak yerel ekonomiye canlılık kazandırmalarını sağlayacaklarını ifade etti.

ADANA- KAYSERİ YOLUNA YENİ SANAYİ SİTESİ

Sadece Niğde’nin değil, Türkiye’nin en önemli projeleri arasında gösterilen “Eski Sanayi Sitesi Dönüşüm ve Gelişim Projesinin” mimarı olan Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, yeni dönemde de küçük sanayi işletmelerine yönelik önemli projeleri hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Sanayi esnafının modern ve nitelikli çalışma ortamında faaliyet sürdürebilmesi için Adana- Kayseri yolu üzerinde yeni sanayi sitesi kuracaklarını açıklayan Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, “Bu bölgede sanayi sitesi yapımına uygun bulduğumuz 300 dönümlük alanın 140 dönümünü Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızdan satın aldık. Burada sanayi sitesi projesini geliştirmek için alanında uzman olan ekip arkadaşlarımızla çalışma başlattık” dedi.

1000 ADET YENİ SANAYİ DÜKKANI

Yeni kuracakları sanayi sitesinde farklı büyüklüklerde 1000 adet işyeri tesis edeceklerini açıklayan Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, işyerlerinin bir kısmını, halen kent merkezinde faaliyetlerini sürdüren keresteciler, mermerciler ve mobilyacılara tahsis edeceklerini bildirdi.

MODERN VE NİTELİKLİ İŞ ALANLARI

Kuracakları yeni sanayi sitesinde işyeri açacak sanayi esnafının tek çatı altında daha verimli çalışmalar yürütebileceğine işaret eden Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, buradaki işletmelerin nitelikli ve modern bir çalışma ortamına kavuşacağını vurguladı.

Kuracakları yeni sanayi sitesinin sosyal donatı alanları, rekreasyon ve peyzaj çalışmaları, sosyal tesisleri ve otoparkları ile modern bir sanayi alanı olacağını ifade eden Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, “Burada faaliyetlerine başlayacak olan sanayi esnafımız modern çalışma ortamları ile yerel ekonomiye de ciddi katkıda bulunacaklar” diye konuştu.

STRATEJİK KONUM AVANTAJI

Kuracakları yeni sanayi sitesinin, altyapı çalışmaları devam eden ve önümüzdeki yıl işletmelerin faaliyete başlayacağı Yeni Organize Sanayi Bölgesine de çok yakın olduğuna dikkat çeken Belediye Başkanı Emrah Özdemir, “Ankara-Niğde otoyolunun açılması, sanayicilere uygulanan 6. Bölge teşviklerinin cazip olması, limanlara yakınlığı, yatırımcıları Niğde’ye yönlendirdi. Kuracağımız yeni sanayi sitemiz de stratejik konumu itibariyle esnafımıza önemli avantajlar sağlayacak” dedi.

Milletvekili Uzkurt’tan hafta sonu yoğun mesai Milletvekili Uzkurt’tan hafta sonu yoğun mesai

ESKİ SANAYİ SİTESİNDEN SON DURUM

Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Eski Sanayi Sitesi’ndeki “Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi” sürecine ilişkin değerlendirmelerde de bulunarak, “Büyük oranda uzlaşma sağladığımız hak sahipleri, Hıdırlık mevkisinde belediyemiz tarafından yaptırılan yeni sanayi dükkanlarına taşındılar. Sanayi esnafımız, 120 metrekare ve 60 metrekare ebatlarındaki modern dükkanlarında daha uygun şartlarda faaliyetlerini sürdürüyorlar. Yıkılan eski sanayi sitesi, yeni konut ve işyeri alanları, sosyal donatı alanları, çevre düzenlemesi, alışveriş merkezi ve diğer özellikleri ile bölgenin cazibe merkezi haline gelecek” şeklinde konuştu.

NİĞDE HEM TARIM HEM TURİZM HEMDE SANAYİ ŞEHRİ OLACAK

Tarım ve turizm şehri olan Niğde’nin aynı zamanda bir sanayi kenti olma yolunda da adım adım ilerlediğini belirterek, “Niğde Belediyesi olarak şehrimizin her anlamda gelişmesi, büyümesi ve daha yaşanabilir bir şehir haline gelmesi için bundan önce olduğu gibi bundan sonra da var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

ATA SANAYİ SİTESİNDE BAŞKAN ÖZDEMİR’E SEVGİ SELİ

Her zaman esnafın yanında olan Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Ata Sanayi Sitesi’nde esnaf ziyareti gerçekleştirdi. Başkan Özdemir’e büyük ilgi gösteren sanayi sitesi esnafı, bölgede yapılan asfalt serimi, altyapı ve çevre düzenlemesi çalışmalarından dolayı Başkan Özdemir’e teşekkür etti.

Whatsapp Image 2024 03 18 At 13.48.00 (1)

Whatsapp Image 2024 03 18 At 13.48.01 (1)

Editör: Selim GÖKEL