Niğde Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü yetkilileri 2023-2024 yılı Av Turizmi kapsamında Demirkazık Yaban Hayatı Geliştirme Sahası’nda yapılan Dağ Keçisi avının 31 Mart Pazar günü sona ereceği belirtildi.

Niğde Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü yetkilileri, 2023-2024 yılı Av Turizmi kapsamında Demirkazık Yaban Hayatı Geliştirme Sahası’nda yapılan Dağ Keçisi avlama konusunda bilgiler verdi. Yetkililer, 2024 yılında 8 yaşın üstündeki Dağ Keçileri’nin vurulduğunu ve bu keçilerin Niğde Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü bünyesindeki uzman kişilerce Dağ Keçisi’nin boynuzundan yaşı tespit edilerek avlanma kararı verildiğini. Bu av turizmi kapsamında Demirkazık Yaban Hayatı Geliştirme Sahasına gelen avcıların hepsinin avlarını yaptığı ve keçi avladıklarını bildirdiler.

Ayrıca Niğde Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü yetkilileri 2024 yılı Av Turizmi kapsamında Demirkazık Yaban Hayatı Geliştirme Sahası’nda yapılan Dağ Keçisi avının 31 Mart Pazar günü sona ereceği. Bu tarihten sonra av yapan avcılar hakkında yasal işlem yapılacağının belirttiler.

Gürer: "Hayvanların Korunması Esas Olmaktan Çıkarılıyor" Gürer: "Hayvanların Korunması Esas Olmaktan Çıkarılıyor"

Editör: Selim GÖKEL