Niğde Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü koordinesinde ’Aile istikbalimizdir’ sloganıyla yürüyüş gerçekleştirildi.

Ülke genelinde olduğu gibi Niğde’de de Vali Cahit Çelik başkanlığında 15-21 Mayıs Aile Haftası etkinlikleri çerçevesinde Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından “Aile istikbalimizdir” sloganıyla yürüyüş gerçekleştirildi. Niğde merkez Dışarı camiden başlayan yürüyüş, Valilik önünde son buldu. Yürüyüşe katılan aileler ve çocuklar, “Aile istikbalimizdir”, “Güçlü birey, güçlü aile” pankartlarıyla yürüyüşü tamamladı.

Niğde’ye yeni hâkim ve savcılar atandı Niğde’ye yeni hâkim ve savcılar atandı

Vali Çelik yaptığı açıklamada, "Bugün uluslararası aile günü kapsamında şehit ailelerimizle, engelli ailelerimizle birlikte yürüdük. Bugün Resmi Gazete’ de ailelerimizin korunmasıyla ilgili bir genelge de çıktı. Bu genelge kapsamında aile ve sosyal hizmetler bakanımız başkanlığında bir komisyon oluşturuldu.

Niğde'de de ailelerimizin korunmasıyla ilgili bir kurul oluşturulacak. Aile toplumun temeli aile güçlü olursa toplum da güçlü olur. Milli ve manevi değerlerimizin kuşaklara aktarılması konusunda gerçekten de aile çok önemli bir köprü. Bizler de bu anlamda aileyi çok önemli kurum olarak görüyoruz.

Ailede huzur olursa toplumda da huzur olur. Ailelerimizin korunması için hem valilik olarak hem de bizimle birlikte çalışan kurumlar olarak elimizden gelen her türlü desteği sağlayacağız. Aynı zamanda bu hafta da Engelliler Haftası tüm engelli vatandaşlarımızın Engelliler Haftasını tebrik ediyorum.

İlimizde evde bakım hizmetinin verildiği yaklaşık 3 bin vatandaşımız var. İşitme engelli 60 vatandaşımız var. İlimizde yaklaşık bine yakın engelli vatandaşımız var.

Bizler de engelli vatandaşlarımızın sosyal hayata katılımı konusunda elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Bu anlamda belediyemizi de tebrik ediyorum. Belediyemiz parkları engelli vatandaşlarımızın kullanımı konusunda erişilebilir hale getirdi.

Belediyemiz engelli vatandaşlarımızın çalıştığı bir kafe açtı. Bu anlamda belediyemiz de engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırıcı önlemler alması bizleri de sevindirdi. Bu vesile ile engelli vatandaşlarımızın haftası bir kez daha kutluyorum

Engeller fiziki değil asıl engeller yürekte diyoruz. Aşılmayacak hiç bir engel yok. Dün Artvin'de bir ayağı olmayan bir vatandaşımızın yamaç paraşütü yaptığını gördüm. Sonuçta siz kendinize inanıyorsanız inancınız varsa her türlü engeli çok rahat bir şekilde aşabilirsiniz." dedi.

A D O 5860A D O 5871436351621 746110554376070 2492692161543674827 N

Editör: Selim GÖKEL