Üniversite de Yetkili Sendika Türk Eğitim Sen'den Eğitim Bir Sen'e Geçti Üniversite de Yetkili Sendika Türk Eğitim Sen'den Eğitim Bir Sen'e Geçti

Niğde Valisi Cahit Çelik ve eşi Nermin Çelik, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla Türkiye Sakatlar Derneği Niğde Şubesini ziyaret ettiler.  Ziyaret esnasında Vali Çelik; “Engelleri azimle ve inançla aşan engelli vatandaşlarımızın ve ailelerinin Engelliler Haftasını tebrik ediyor, tüm engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir hayat diliyorum” ifadelerini kullandı.

Vali Çelik, Hangi nedenden olursa olsun, engelli olmak asla bir kusur olarak görülmemeli ve yaşama sevincine engel olmamalıdır. Hepimizin birer engelli adayı olduğumuzu unutmadan bu bilinçten hareket ederek engelli vatandaşlarımızın sorunlarına duyarlılıkla yaklaşmamız gerektiğini asla unutmamalıyız. Engelli vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştırarak, onları çalışma hayatında toplumda aktif rol üstlendirecek çalışmalar yapmak, engelli vatandaşlarımıza fiziksel, psikolojik ve sosyal yönden destek olmak hepimize düşen en önemli görevlerden biridir. Bu duygu ve düşüncelerle, Dünya Engelliler Haftası vesilesiyle engelli vatandaşlarımıza ve onların her zaman yanlarında olan fedakâr ailelerine sağlık, huzur ve mutluluk dolu bir yaşam diliyorum” diye konuştu.

Editör: Selim GÖKEL