AHİKA, 10. Kalkınma Kurulu Toplantısı Kırıkkale’de Yapıldı.



 Ahiler Kalkınma Ajansı’nın, Yönetim Kurulu ve Genel Sekreterlikle birlikte organlarından biri olan ve üyeleri Ajans’ın sorumluluk bölgesindeki Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir ve Niğde illerinde görev yapan kamu kurumu yöneticileri, akademisyenler, işadamları, sivil toplum kuruluşları gibi yerel aktörlerden oluşan Kalkınma Kurulu 10. toplantısı 3 Eylül 2014 tarihinde Kırıkkale MKE Sosyal Tesisleri’nde yaptı.

Niğde’den İl Genel Meclis Başkanı ile Niğde OSB Yönetimi Kurulu Başkanı Mustafa Altunbaş katıldı.


Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Fatih Yıldız’ın açılış konuşması ile başlayan toplantıda kürsüye gelen AHİKA Kalkınma Kurulu Başkanı Hatice Şahin, Kalkınma Kurulu’nun Yönetim Kurulu’na tavsiyelerde bulunan önemli bir yapı olduğunu vurguladı. Şahin, geçtiğimiz aylarda AHİKA’nın görev bölgesi olan 5 ilde yaptıkları her ilin öncelikli konularını belirlemeye yönelik çalışmalarının oldukça verimli geçtiğini belirterek bu çalışmaların devamını dilediğini ifade etti.

Toplantı Kırıkkale Vali Yardımcısı ve Vali Vekili Mehmet Yıldız’ın konuşmasının ardından Ahiler Kalkınma Ajansı’nın 2014 yılı çalışmalarının sunumuyla devam etti. Ardından Ajans Destek Programları Kalkınma Kurulu ile görüşüldü.

Toplantının öğleden sonraki bölümünde AHİKA Kalkınma Kurulu üyeleri Kırıkkale Silah Müzesi ve fabrikasını gezerek yetkililerden bilgi aldı.