CHP Milletvekili Gürer, Cumhurbaşkanı'nın Verdiği Sözleri Hatırlattı CHP Milletvekili Gürer, Cumhurbaşkanı'nın Verdiği Sözleri Hatırlattı

Seçim sonuçlarının ülkemize ve milletimize hayırlı olsun diyerek açıklamalarda bulunan CHP İl başkanı Adem; “ Başla öncelikle tüm ülkemize hayırlı olsun. Umuyorum ki kutuplaştırma dilinin bittiği, insanların bir tarafın terör örgütüyle ilişkilendirilip bir tarafın kendilerine oy veren tarafının milliyetçi olduğu vurgusunun sonlandırılıp bir yönetim tarzı yapılır istiyoruz bu yönde.  Herkes milliyetçidir, herkes ülkesini vatanını sever. Herkes ülkesini daha iyi geleceği için mücadele eder. A partisi, B partisi fark etmez. Bu böyledir, böyle biline.  Niğde ölçeğine bakarsak Niğde'de herhangi bir olay yaşanmadı. Ben buradan diğer il başkanı arkadaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum. Uyum içinde birlikte konuşarak, anlaşarak ı güzel bir ortamda seçim sürecini bitirdik. Ben bizimle birlikte çalışma yapan sandıklarda görev alan çalışmalarımıza katılan, bize destek veren, hem yerel alanlı mesajlarıyla, hem telefonlarıyla ve yürekten sandığa giderek oyunu kullanan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Kendi partililerimize il, ilçe kadın kollarımıza, gençlik kollarımıza tüm Partili arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Gerçekten iyi bir süreç götürdüler, iyi bir çalışma yaptılar. Onlara buradan bir kez daha sizin huzurunuzda teşekkür ediyorum. Niğde'mize de hayırlı olsun. Ülkemize de hayırlı olsun” dedi.
Millet ittifakı olarak büyük şehirlerde büyük başarı elde ettiklerini belirten Adem; “ CHP olarak yani millet ittifakı olarak büyük şehirlerde büyük bir başarı sağladık. Cumhuriyet Halk Partisi olarak. Daha doğrusu Millet İttifakı olarak. Bilindiği üzere 2024 yılında yani 9 ay sonra bir yerel seçim var. Ben büyükşehirlerin ve belediye başkanlığı seçimler, belediye başkanlıklarımızın illerde daha çok artacağı 11 büyükşehirde olan belediye sayımızı 2024 yılında yapılacak olan seçimlerde daha da arttıracağımıza eminim.  CHP örgütü olarak bugünden itibaren buna özel çalışmalarımız başladı. Genel başkanımızın yaptığı açıklama çok doğru bir açıklamaydı. Biz buradan genel başkanımızla birlikte, belediye başkanlarımızla birlikte tüm vatandaşlarımızla birlikte partililerimizle birlikte biz belediyelerimizi arttıracağımıza inanıyoruz. Dokuz ay sonraki seçimde tekrar konuşuruz burada” diye konuştu.