23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Bor'da da coşkuyla kutlanacak.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 95. yıldönümü Niğde'nin Bor İlçesinde çeşitli etkinliklerle kutlanacak. İlk olarak Atatürk anıtına saat 09.30'da çelenk sunumu yapılacak.

Bor Hükümet Konağı Bahçesi tören alanında saat 10.00'da Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayacak olan kutlama etkinlikleri; İlçe Milli Eğitim Müdürü Celalettin Özüdoğru'nun konuşmaları, Fahri Kirt Ortaokulu öğrencisi tarafından günü anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılması, Şiir yarışmasında birinci olan İlkokul öğrencisinin şiirini okuması, Şiir yarışmasında birinci olan Ortaokul öğrencisinin şiirini okuması, Fahri Kirt Ortaokulu Anasınıfının ront gösterisi, Fahri Kirt Ortaokulu'nun Halk Oyunları gösterisi, Atatürk Ortaokulunun 4A sınıfının müzikli gösterisi, Fahri Kirt Ortaokulu halk oyunları gösterisi, Rasim Dede İlkokulu öğrencilerinin halk oyunları gösterisi, Fahri Kirt Ortaokulu ortaokul öğrencilerinin gösterileri, Fahri Kirt Ortaokulu öğrencilerinin koro ve müzik etkinliği ve ödül töreni ile devam edecek.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama etkinlikleri Müzik öğretmenleri tarafından gerçekleştirilecek olan müzik şöleni ile son bulacak.