Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinin mensubu olduğu Anadolu Üniversiteler Birliği (AÜB) tarafından Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen II. Ar-Ge Proje Pazarı ve Üniversite Tanıtım Günleri’nde, birçok alanda ar-ge, teknoloji ve inovasyonda öncü Üniversitesi birincilik elde etti. Üniversite Fen Edebiyat Fakültesi Biyoteknoloji Bölümü öğrencisi Iraz Aktay, TÜBİTAK tarafından da desteklenen projesiyle II. Ar-Ge Proje Pazarı’nda Tarım, Gıda ve Çevre Bilimleri kategorisinde birinci oldu.

Üniversite Fen Edebiyat Fakültesi Biyoteknoloji Bölümü 4’üncü sınıf öğrencisi Iraz Aktay, “Siyanobakterilerin Mikrobiyal Gübre Olarak Kullanım Potansiyellerinin Araştırılması” başlıklı projesiyle Tarım Gıda ve Çevre Bilimleri Öğrenci Kategorisinde birincilik elde ederek para ödülünü almaya hak kazandı. Aktay’a ödülü Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesinde düzenlenen törenle takdim edildi.

Niğde'de Köylerden sonra kasabalardaki okullarda kapanıyor Niğde'de Köylerden sonra kasabalardaki okullarda kapanıyor

Rektör Uslu Öğrenciyi Tebrik Etti

Konuyla ilgili açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Hasan Uslu, öğrencimizi tebrik ederek başarılarının devamı dileğinde bulundu. Rektör Uslu ayrıca şunları söyledi: “Üniversite olarak gelişmeyi ve geliştirmeyi misyon edindik ve bu amaç doğrultusunda öğrencilerimizin her zaman destekçisi olduk. Görüyoruz ki verdiğimiz destekler yerini buluyor ve Üniversitemizin önemli platformlarda başarıyla temsil edilmesini sağlıyor. Bugün yine o günlerden biri. Öğrencimiz Iraz Aktay geliştirdiği projeyle birinci olarak Üniversitemizi gururlandırmıştır. Kendisini tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum. II. AR-GE Proje Pazarı ve Üniversite Tanıtım Günleri’ne projeleriyle katılan tüm hocalarımızı ve öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dilerim. Ar-ge, teknoloji ve inovasyonda birçok alanda öncü olan Üniversitemiz, bilimsel projeleri ve inovatif fikirleri desteklemeye devam edecektir.”

154fba0e-f559-4069-bd14-09d12f4e7f97

Editör: Selim GÖKEL