Kadir Yenel;Niğde’de de üyesi en çok olan sendikayız Kadir Yenel;Niğde’de de üyesi en çok olan sendikayız

Niğde Yeşilgölcük Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından iftar yemeği düzenlendi.

Niğde Yeşilgölcük Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından iftar programına Yeşilgölcük Belediye Başkanı Nurettin Yurtsever, Okul Müdürü Ahmet Tayfun Eren, muhtarlar, idareci, öğretmen, eğitim çalışanları öğrenciler, veliler ve vatandaşlar katıldı. Yaklaşık bin kişinin katıldığı iftar programı Kur’an-i Kerim tilaveti ile başladı ve yemek duası yapıldı.

Programda konuşan Yeşilgölcük Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Ahmet Tayfun Eren, Bugün bir kez daha Ramazan'ın bereketiyle buluşmanın sevincini yaşıyoruz. Bu kutsal ayın manevi atmosferi içinde, bir araya gelerek iftar sofralarını paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ramazan, sadece oruç tutmak ve yemek yemekten ibaret değildir. Aynı zamanda birlik, beraberlik, sabır ve şükür ayıdır. İftar sofraları, bizlere bir araya gelmenin, birlikte dua etmenin ve kardeşlik duygularımızı pekiştirmenin fırsatını sunar. Peygamber Efendimiz S.A.V. bir hadisi şerifinde şöyle buyurmuştur: "Kim, faziletine inanarak ve karşılığını Allah'tan bekleyerek Ramazan orucunu tutarsa, geçmiş günahları bağışlanır. Rabbimizin bize verdiği nimetlere şükür etmek ve O'nun rahmetinden nasibimizi almak için buradayız. Bu kutsal Ramazan ayında, birlikte geçirdiğimiz her anın kıymetini bilmeliyiz. Birlikte dua ederek, birlikte paylaşarak ve birlikte sevinerek bu ayın manevi atmosferinden en güzel şekilde istifade etmeliyiz” dedi.

Eren; “ Bu yıl Ramazan'ı buruk geçiren ve hatta bazen yiyecek bir şey bulamadığı halde aç aç oruç tutacak kardeşlerimizi unutmamamız gerekir. Ya Rab! Bugün Filistin ve Gazze, Doğu Türkistan başta olmak üzere yeryüzünün birçok yerinde zulme ve katliamlara maruz kalan, vatanları işgal edilen, camileri harap edilen, hakları ve hukukları ihlal edilen bütün kardeşlerimize yardım eyle! Bizi de onlara yardımcı eyle, Ya Rabb Gazze’de, Doğu Türkistan’da ve bütün mazlum coğrafyalardaki din kardeşlerimize yardımını ulaştır. Sözlerime son verirken, İftarımıza katkıda bulunan herkese, velilerimize ve tüm misafirlerimize okulumuz adına teşekkür ederim. Bu güzel akşamda, sizlerle aynı sofrayı paylaşmaktan dolayı mutluluk duyduğumuzu ifade etmek istiyorum. Tekrar hoş geldiniz, sizlere saygılarımı sunuyorum. Rabbimizin rahmetiyle dolu bir Ramazan geçirmemiz dileğiyle, hepinize hayırlı iftarlar dilerim” diye konuştu.