Niğde Valisi Cahit Çelik, 24 Kasım Öğretmenler günü münasebetiyle yayımladığı mesajında, Toplumlara ışık tutan öğretmenlerimiz, o toplumun eğitim ve gelişmişlik düzeyinin göstergesi olmuşlardır” dedi.

Geleceğin Mucitleri Yarıştı Geleceğin Mucitleri Yarıştı

Vali Çelik yayımladığı Öğretmenler günü mesajında şunları söyledi; “Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mekteplerinin açılışı ve Başöğretmenliğe seçilmesinin kabul tarihi olan 24 Kasım 1928 günü, 1981 yılından bugüne Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Toplumlara ışık tutan öğretmenlerimiz, o toplumun eğitim ve gelişmişlik düzeyinin göstergesi olmuşlardır. Bilgiyi üreterek o bilgiyle genç beyinleri yoğuran öğretmenlerimiz, dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar bilginin, çağdaşlığın, sevginin, barışın ve aydınlanmanın öncüleri, toplumun bütün kesimlerine yol gösteren önder ve örnek insanlar olmuşlardır.

Ailemizden sonra bizlere hayatı öğreten, ülkemizin doğusundan batısına, güneyinden kuzeyine her köşesinde büyük bir özveriyle çalışan, sadece okumayı ve yazmayı değil, ruh güzelliğimizi de ortaya çıkaran, sevgisini ve şefkatini esirgemeyen, tüm öğrencilerini kendi evladı gibi bağrına basan kıymetli öğretmenlerimiz, hepimizin gönlünde taht kurmuşlardır. Topluma hizmet eden her meslek kutsal ancak, öğretmenlik mesleği her meslek mensubunu yetiştirdiği için ayrı bir kutsallık taşımaktadır. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ de “Dünyanın her tarafında öğretmenler, insan topluluğunun en özverili ve saygıdeğer unsurlarıdır.” veciz ifadesiyle öğretmenliğin önemini vurgulamıştır. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin Kurucusu ve Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden tüm öğretmelerimizi rahmetle anıyor, halen çalışmakta olan veya emekliye ayrılmış tüm öğretmenlerimize sağlık, mutluluk ve başarı diliyorum” dedi

Editör: Selim GÖKEL