Vali Cahit Çelik, Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir ve beraberindeki heyetle Konaklı Beldesi ile Hüyük Mevkii arasında 501 hektar alanda kurulumuna başlanan Niğde 2. Organize Sanayi Bölgesi'ndeki (OSB) çalışmaları yerinde incelediler.

Gürer: “7’den 70’e geçinemiyoruz” Gürer: “7’den 70’e geçinemiyoruz”

2. OSB incelemeleri esnasında yaptığı açıklamasında Vali Çelik, Konaklı Beldesi ve Hüyük Mevkii arasında kurulumu tamamlandığında bölgenin önemli çekim merkezi haline gelecek olan Niğde 2. Organize Sanayi Bölgesi sanayicilerin yatırım bölgesi haline gelecek.

Vali Çelik, 2. OSB sahasında alt yapı çalışmalarının devam ettiğini dile getirerek; “Valiliğimiz koordinesinde, Belediyemiz ve Niğde İl Özel İdaremizin ortaklığında kurulan ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca kuruluş protokolü onaylanan Niğde 2. OSB’de malumlarınız olduğu üzere yol, içme suyu, kanalizasyon, yağmursuyu ve YG-AG elektrik şebekesini kapsayan altyapı ihalesi 269 milyon 900 bin TL bedelle gerçekleşmiş ve yüklenici firmaya yer teslimi yapılmıştı. Altyapı işinin 2024 yılı içerisinde tamamlanması hedefleniyor. Bizlerde Başkanımız ile buradaki çalışmaları yakinen takip ediyoruz. Her zaman üretimin, sanayinin ve istihdamın önemine vurgu yapıyoruz. Temennimiz burdaki çalışmaların kısa süre zarfında tamamlanması ve Niğde Organize Sanayi Bölgesi ile Niğde-Bor Karma Organize Sanayi Bölgesi gibi burada da vatandaşlarımıza iş ve aş sahaları açılmasıdır.” dedi. 

Bölgenin lojistik bakımından çok önemli bir noktada bulunduğuna dikkat çeken Valimiz Sayın Cahit ÇELİK, konuşmasında devamla; “2. Organize Sanayi Bölgemiz lojistik olarak önemli bir konumda. Organize sanayi bölgesinin yakın çevresine bakıldığında; Hüyük tren istasyonuna komşu, katı atık depolama tesisine 25 km, hizmete girecek Andaval yükleme merkezine 15 km, Niğde garına 29 km, Adana-Ankara Otobanı Niğde Doğu çıkışına 16 km, Mersin limanına 214 km, Nevşehir Kapadokya Havalimanına 111 km, Kayseri Havalimanına 100 km mesafede olduğunu görüyoruz. Ümit ediyorum ki; 2. OSB’miz Anadolu’nun parlayan yıldızı olacak, ilimiz ve ülke ekonomisine önemli katkılar sağlayacaktır. Ayrıca, ilana çıkılmadan şimdiden yer tahsisi için firmalardan organize sanayi bölgemizin kapasitenin iki katı başvuru yapılmış durumda olduğunu görmek de ayrıca memnuniyet vericidir.” dedi.

427805530 695812616072531 2589749563081571205 N (1)

Editör: Selim GÖKEL