Niğde Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından 20 Eylül Çarşamba günü saat 20:00'de Şehit Ömer Halisdemir Meydanı'nda Üstat Necip Fazıl Kısakürek'i anma gecesi düzenlendi. Vatandaşların yoğun katılım gösterdiği program coşkulu bir şekilde geçti. Program saat 20:00'de Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir'in konuşmasıyla başladı.

Başkan Özdemir: “sanatta adeta devrim yaptık” Başkan Özdemir: “sanatta adeta devrim yaptık”

Başkan Özdemir, konuşmasında Niğde'yi bir kültür şehri haline getireceklerini söyledi. Kültür ve sanat etkinliklerinin önemine vurgu yaparak, Niğde'nin bu alanda daha da gelişeceğini söyledi. Ayrıca, Üstat Necip Fazıl Kısakürek'in önemini vurgulayarak, onun eserlerinin Niğde'de daha fazla tanıtılacağını ve genç nesillere aktarılacağını belirtti.

Başkan Özdemir; gelecekte de benzer etkinlikler düzenleyerek şehirdeki kültürel hayatı daha da zenginleştirmeye devam edeceğini belirterek, “Şehir sakinleri, bu tür etkinliklerle kültürel miraslarını daha iyi tanıma ve yaşama fırsatı bulacaklar” dedi. Programda ünlü sanatçı Yücel Arzen ve orkestrası sahne aldı. Arzen, Üstat Necip Fazıl Kısakürek'in eserlerini seslendirerek, izleyicilere unutulmaz bir gece yaşattı. Vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdiği program coşkulu bir şekilde geçti. Katılımcılar, duygusal anlar yaşadı ve anlamlı bir gece geçirdi.

Editör: Selim GÖKEL