Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi öncülüğünde Niğde Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Niğde Müftülüğü ve KADEM Niğde Temsilciliği iş birliğinde “Mutlu Aile İnşasında Engeller ve Önlemler” adlı panel düzenlendi.

Şehit Ömer Halisdemir Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen panele Rektör Prof. Dr. Hasan Uslu, Niğde Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Umut Zeybek, KADEM Niğde İl Temsilcisi Aynur Demirtaş, paydaş kuruluşların temsilcileri, Üniversite akademik ve idari personeli ile öğrenciler katıldı.

Moderatörlüğünü Üniversite Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nalan Gördeles Beşer’in yaptığı panelde, Üniversite öğretim üyeleri Doç. Dr. Muhittin Öztürk ve Doç. Dr. Aslıhan Nakiboğlu, Niğde Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünden Psikolog Büşra Erdal ve Niğde İl Müftülüğünden Zeliha Zor mutlu aile inşası sürecindeki engeller ve önlemlere ilişkin bir konuşma gerçekleştirdiler.

Programın açış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Hasan Uslu, bu yıl içerisinde aile temalı üçüncü etkinliğin Üniversitemiz ev sahipliğinde düzenliyor olmasından çok mutlu olduğunu kaydetti. Geçtiğimiz günlerde Üniversitemizde İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saffet Köse’nin konuşmacı olduğu “Gençlik ve Aile” konulu bir konferans düzenlendiğini belirten Rektör Uslu, bu yılın başında ise üniversite-şehir iş birliğiyle Güçlü Aile Vizyonu Toplumsal Koruma Çalıştayı’nın gerçekleştirildiğini ifade etti.

Üniversitenin toplumsal meselelerle ilgili bu tür etkinliklere devam edeceğini ifade eden Rektör Uslu, ayrıca bu hususta paydaşlarımızla iş birliğine her zaman açık olduğumuzu hatırlattı. Rektörümüz konuşmasına “Bugün bizleri bir araya getiren panelimiz ile diğer tüm çalışmalarımızın verimli olmasını diliyor, üniversite-şehir iş birliği temelindeki faaliyetlerimizin artarak devam etmesini temenni ediyorum.” diyerek son verdi.

Program, misafir konuşmacıların konuşmalarının ardından belge takdimi ve günün anısına toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

Bu atölyede sanata dair her şey var! Bu atölyede sanata dair her şey var!

Editör: Selim GÖKEL