NDSYB Et ve Şarküteri Mağazası törenle açıldı NDSYB Et ve Şarküteri Mağazası törenle açıldı

Üniversite Rektörü ve NİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Uslu’nun da katılımıyla gerçekleşen toplantıya, Niğde Valisi Mustafa Koç, Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Üniversite Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hamdi Doğan, Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi Dekanı ve NİTAK Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Emin Çalışkan, Niğde Tarım ve Orman İl Müdürü Asım Baş, Niğde Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şevket Katırcıoğlu, Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Uyanık, Niğde Ziraat Odası Başkanı Veli Kenar, Elma Üreticileri Birliği Başkanı Atilla Kaplan ve fuarın organizasyonunu yapan Atlas Fuarcılık yetkilisi Fevzi Atasagun katıldı.
Niğde Valisi Mustafa Koç’un başkanlık yaptığı toplantıda fuar hakkında bilgi veren Üniversite Rektörü ve NİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Uslu, elmanın Niğde'nin ekonomisi için çok önemli bir katma değer ürünü olduğunu vurgulayarak düzenlenecek olan Uluslararası Elma Fuarı'nın bu alanda İtalya'nın Bolzano kentinde düzenlenen Interpoma fuarından sonra dünyadaki ikinci fuar olacağını ifade etti. Rektör Uslu ayrıca bu fuarın ilimizin tanıtımı için çok büyük bir fırsat olduğunu dile getirdi. 
Atlas Fuarcılık yetkilisi Fevzi Atasagun ise fuar organizasyonuyla ilgili bugüne kadar yapılan çalışmalar hakkında bilgi verirken, Yürütme Kurulu Üyeleri de yapılan çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulundular ve yapılması gereken çalışmalar hakkında öneriler sundular.
Toplantı, günün anısına çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.