Ulukışla CHP Adayı Toker; Kurdukları bu harami düzene son vereceğiz Ulukışla CHP Adayı Toker; Kurdukları bu harami düzene son vereceğiz

Devlet Su İşleri Bölge müdürü Mehmet Ekinci, Bölge Müdür Yardımcıları Muhittin Özyalvaç, Mustafa Balta, Hasan Deveci, Ulukışla Darboğaz Köy Muhtarı Kemal Altan, Niğde (45.) Şube Müdürü Ahmet Elbasan, teknik personel ile Niğde Ulukışla İmrahor Göleti ve Sulaması ve Ulukışla Darboğaz Göletinde incelemede bulundular.

Devlet Su İşleri Bölge müdürü Mehmet Ekinci; “ Ulukışla İmrahor Göleti ve Sulaması İnşaatı işinde gövde sıyırma, dipsavak, dolusavak ve rölekasyon yolu kazıları tamamlanmış, enjeksiyon işleri, dolusavak beton imalat işleri devam etmektedir. Proje tamamlandığında 4 bin 620 dekar tarım arazisi borulu şebeke ile sulanacaktır. İşte fiziki gerçekleşme yüzde 45’tir. Ulukışla Darboğaz Barajı temelden 43 metre yüksekliğe ve 1,10 milyon m³ su biriktirme hacmine sahiptir. Enjeksiyon çalışmaları ve gövde mansap dolgu imalatı devam eden proje 1 960 dekar tarım arazisinin sulanmasına hizmet edecektir. İşte fiziki gerçekleşme yüzde 50 oranındadır” dedi.

Editör: TE Bilişim