Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 84. yılında Niğde’de düzenlenen törenle anıldı.

BOR VE NİĞDE ATATÜRK'Ü ANMA FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşen törende Atatürk Anıtı’na Niğde Valisi Mustafa Koç, Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir ve siyasi partiler ve Sivil Toplum Kuruluş üyeleri çelenk sundu.

Başkan Özdemir’den Niğde Gastronomi Festivali Açıklaması Başkan Özdemir’den Niğde Gastronomi Festivali Açıklaması


Çelenk sunumunun ardından saatlerin 09.05’i gösterdiğinde sirenler çaldığında tüm Türkiye’de olduğu gibi Niğde’de de saygı duruşunda 2 dakika hayat durdu.

Niğde Cumhuriyet Meydanında yapılan törene, Vali Mustafa Koç, Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Cumhuriyet Başsavcısı Harun Karahan, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu, Niğde Baro Başkanı Emin Alper Öztürk, İl Emniyet Müdürü Adnan Öztürk, İl Jandarma Komutanı Nihat Özkök, Kamu Kurum ve Kuruluş Müdürleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri, Öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kültür Merkezinde gerçekleştirilen anma programında günün anlam ve önemine değinen konuşmayı Cumhuriyet Anadolu Lisesi Müdürü Ali Koç yaptı.

Öğrencilerin okuduğu şiirler ve yine Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan oratoryonun sunumu ile devam eden program, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği şarkıların söylenmesinin ardından sona erdi. Kültür merkezinde düzenlenen program sonrası Atatürk temalı fotoğraf sergisinin açılışı yapıldı.

Niğde'de bütün okullarda Atatürk'ün anma etkinlikleri düzenlendi.