Niğde dernek ve federasyonlar arasında birlik ve beraberliği sağlamak Niğdelilerin dert ve sorunlarına çözüm üretmek amacıyla genel merkezi Ankara’da olan Tüm Niğde Dernekleri Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Avşar, yönetim kurulu üyeleri, Niğdeli Dernek Federasyonu Başkan ve üyeleri ile birlikte Niğde’de protokol ziyaretleri gerçekleştirdi. 

WhatsApp Image 2023-08-23 at 18.00.36
Tüm Niğde Dernekleri Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Avşar beraberindeki heyet ile birlikte Niğde Valisi Cahit Kılıç’ı, MHP Niğde Milletvekili Cumali İnce’yi, Niğde Cumhuriyet Başsavcısı Ufuk Mustafa Süren’i, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu’yu, Niğde İl Emniyet Müdürü Adnan Özdemir’i ve Niğde İl Jandarma Komutanı Kıdemli Jandarma Albay Nihat Özkök’ü makamlarında ziyaret ederek konfederasyonun kuruluş amacı ve yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. WhatsApp Image 2023-08-23 at 18.00.36 (1)


VALİ ÇELİK’E HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
Tüm Niğde Dernekleri Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Avşar ve beraberindeki heyet Niğde Valisi Cahit Çelik’i makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundular. Ziyarette Konfederasyon Genel Başkanı Mehmet Avşar, Niğde Valisi Çelik’e konfederasyonun çalışmaları hakkında bilgi vererek, Niğde için yapılacak tüm olumlu işlerde konfederasyon olarak ellerini taşın altına koymaya hazır olduklarını dile getirdi. 

WhatsApp Image 2023-08-23 at 18.00.35
Niğde Valisi Cahit Çelik ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Niğde için ortak akıl ve iş birliğiyle tüm sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliği içerisinde olacaklarını belirterek, konfederasyona çalışmalarında başarılar diledi. 

WhatsApp Image 2023-08-23 at 18.00.34 (3)
PROTOKOL ZİYARETLERİNE KATILANLAR
Tüm Niğde Dernekleri Konfederasyonu’nun Niğde protokol ziyareti programına, İzmir Niğdeliler Dernek Başkanı, Ege Bölgesi Niğdeli Dernekler Federasyonu Başkan Yardımcısı Rahmi Kılıç, Kocaeli Körfez Niğdeliler Dernek Başkanı Mustafa Nebili, Bursa Niğdeliler Dernek Başkanı Tüm Niğde Dernekler Konfederasyonu Başkan Yardımcısı Necip Daş, S.S. Sincan Atık Yönetimi Geri Dönüşüm Kooperatifi Başkanı, Tüm Niğde Dernekleri Konfederasyonu Başkan Yardımcısı İbiş Öztürk, Tüm Niğde Dernekleri Konfederasyon Başkan Yardımcısı Bülent Köse, Ege Bölgesi Niğdeli Dernekler Federasyonu Başkanı, Tüm Niğde Dernekleri Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Hasan Gallenkuş, İzmir Niğde Narköy Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı, Ege Bölgesi Niğde Dernekler Birliği Federasyonu Başkan Yardımcısı Yusuf Aydoğan, Marmara Niğdeliler Federasyonu Başkan Yardımcısı İbrahim Eker, Çayırlı Dernek Başkanı Rahmi Kılıç, Tüm Niğde Dernekleri Konfederasyonu Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Ömer Küp, Bor Kültür ve Dayanışma Dernek Başkanı Hacı Ahmet Yücel, Kılavuz Köyü Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Ali Çayırlı, Ankara Cumhuriyet Savcısı ve Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Mustafa Manga, İstanbul Niğde Çayırlı Köyü Dernek Başkanı, Tüm Niğde Dernekleri Konfederasyonu Yüksek istişare kurulu üyesi Mustafa Tin, Yargıtay Tetkik Hakimi ve Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Aslı Manga katıldı.

WhatsApp Image 2023-08-23 at 18.00.35 (3)
ORTAK PAYDAMIZ NİĞDE
Gerçekleştirilen protokol ziyaretleri sonrası açıklamada bulunan Tüm Niğde Dernekleri Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Avşar, Niğde dernekleri ve Niğdelileri tek çatı altında birleştirmek amacıyla kurdukları konfederasyonun çalışmalarına başladığını belirterek, “Bir süre önce kurduğumuz konfederasyonumuz çalışmalarına başladı. Bu kapsamda Niğde’de protokol ziyaretleri gerçekleştirdik. Bugüne kadar bir türlü gerçekleştiremediğimiz Niğdelilik ve hemşericilik bilinci ile güçlü Niğde lobisinin oluşturulması adına çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu anlamda da kalbi Niğde için atan tüm siyasilerimizle, bürokratlarımızla, kurumlarımızla ve sivil toplum kuruluşlarımızla birlikte bizde üzerimize düşen görevler için elimizi taşın altına koymaya, sorumluluk almaya hazırız” dedi.

WhatsApp Image 2023-08-23 at 18.00.34 (1)

WhatsApp Image 2023-08-23 at 18.00.34

WhatsApp Image 2023-08-23 at 18.00.35 (2)

İHH Niğde, AFAD’a akredite oldu İHH Niğde, AFAD’a akredite oldu

Editör: Selim GÖKEL