Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Şubat 2024 tarihlerinde 9 ilde 3 bin 395 konut ve 97 iş yeri ihalesinin ayrıntılarını açıkladı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, 26 ilde 132 konut, 29 ilde ise 296 iş yeri için açık artırma yoluyla satışa hazırlanıyor. TOKİ'nin 26 ilde başlatacağı proje kapsamında, 50 bin lira peşinatı olan vatandaşlar ev sahibi olabilecek.

26 ilde 132 konut, 29 ilde ise 296 iş yeri açık artırma ile satışa sunulacak. Konutların çoğu hemen teslim bir kısmı ise 36 ay sonra teslim edilecek. Yüzde 25 peşin ödeme ile satışa sunulacak olan konutlar 72 ay vade imkanı olacak. Açık artırma 8 Şubat 2024 tarihinde başlayacak. İş yerlerinin teslim süreleri 1 ay, 3 ay, 6 ay, 12 ay ve hemen teslim olarak yüzde 15 peşin 60 ay vade ile satışa çıkıyor.
Açık artırmanın ise iş yerleri için 07 Şubat 2024 Çarşamba, konutlar için 08 Şubat 2024 Perşembe günlerinde saat 10.30'da yapılacağı bildirildi. Açık artırmalar, Bilkent Otel ve Konferans Merkezi ile TOKİ İstanbul Hizmet Binası'nda yapılacak. Ayrıca internet üzerinden de (Emlak Müzayede) teklif verilebilecek. Açık artırmaya internet katılımı için kayıtlar 06.02.2024 Salı günü saat 10.30’a kadar alınacak. Açık artırmaya ilişkin bankacılık hizmetleri ise Türkiye Halk Bankası AŞ ve T.C. Ziraat Bankası AŞ tarafından yürütülecek. Başvurular ve teminatlar bu bankaların tüm şubeleri aracılığıyla kabul edilecek. Ayrıntılı bilgilere TOKİ ile Emlak Müzayede’nin internet adreslerinden ve "0212 608 15 00" numaralı telefondan ulaşılabilecek.

KONUTLARIN SATIŞA ÇIKACAĞI İLLER

TOKİ'den yapılan açıklamaya göre, Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Aydın, Balıkesir, Batman, Çorum, Elazığ, Erzurum, Gümüşhane, Hakkari, İstanbul, İzmir, Karaman, Kars, Kayseri, Kırıkkale, Konya, Rize, Samsun, Siirt, Sivas, Trabzon, Tunceli, Van, Yozgat şehirlerinde 132 konut satılacak

İŞYERLERİNİN SATIŞA ÇIKACAĞI İLLER

TOKİ'den yapılan açıklamaya göre, Afyonkarahisar, Ankara, Aydın, Balıkesir, Bartın, Bilecik, Burdur, Bursa, Denizli, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, İzmir, Kars, Kastamonu, Kırşehir, Konya, Kütahya, Nevşehir, NİĞDE, Ordu, Osmaniye, Sivas, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Yozgat.

Gürer: “AKP, hem emekliliği hem de emekli olduktan sonra yaşamayı zorlaştırdı” Gürer: “AKP, hem emekliliği hem de emekli olduktan sonra yaşamayı zorlaştırdı”

Editör: Selim GÖKEL