Satranç il Temsilcisi Recep Yaşar satranç il birinciliği hakkında açıklama yaptı.
Yaş grupları satranç il birinciliği 28 Aralık 2010 tarihinde Niğde Atatürk Lisesi kütüphanesinde başlayarak 31.12.2010 tarihinde başarıyla tamamlandı. 7–18 yaş arası grup yarışlarına kız ve erkek yarışmacılar ayrı ayrı katıldılar. Toplam 265 sporcunun katıldığı yarışmalar 5 ve 7 tur üzerinden yapıldığını ve Cuma günü son bularak dereceye giren sporculara ödüllerini Vali Yardımcısı Dr. Adil Nas, Gençlik ve Spor İl Müdürü Metin Kaplan, Niğde Atatürk Lisesi Müdürü Mustafa Altınyüzük ve diğer Okul İdarecilerinin ellerinden aldılar.
Ayrıca satranç İl temsilcisi Recep Yaşar dereceye giren sporcuların Antalya’da 29 Ocak- 04 Şubat 2011 tarihleri arasında yapılacak Türkiye şampiyonasına isterlerse aileleri ile katılabileceklerini söyledi.
Yaş grupları satranç il birinciliği 28 Aralık 2010 tarihinde Niğde Atatürk Lisesi kütüphanesinde başlayarak 31.12.2010 tarihinde başarıyla tamamlandı. 7–18 yaş arası grup yarışlarına kız ve erkek yarışmacılar ayrı ayrı katıldılar. Toplam 265 sporcunun katıldığı yarışmalar 5 ve 7 tur üzerinden yapıldığını ve Cuma günü son bularak dereceye giren sporculara ödüllerini Vali Yardımcısı Dr. Adil Nas, Gençlik ve Spor İl Müdürü Metin Kaplan, Niğde Atatürk Lisesi Müdürü Mustafa Altınyüzük ve diğer Okul İdarecilerinin ellerinden aldılar.
Ayrıca satranç İl temsilcisi Recep Yaşar dereceye giren sporcuların Antalya’da 29 Ocak- 04 Şubat 2011 tarihleri arasında yapılacak Türkiye şampiyonasına isterlerse aileleri ile katılabileceklerini söyledi.
TEKNİK SONUÇLAR
10 YAŞ ERKEKLER
1-Yasin GÜNDÜZ
2-Niyazi ULUPINAR
3-Denizcan KAYHAN
10 YAŞ KIZLAR
1-Rabia BOZOK
2-Nezihe UYGUN
10 YAŞ ERKEKLER
1-Yasin GÜNDÜZ
2-Niyazi ULUPINAR
3-Denizcan KAYHAN
10 YAŞ KIZLAR
1-Rabia BOZOK
2-Nezihe UYGUN
3-Necibe ÖZTÜRK
11 YAŞ ERKEKLER
1-Ömer Faruk ARAS
2-Mesut CAYVAZ
3-Necip Demirhan ŞAHİN
12 YAŞ KIZLAR
1-Zeynep KURT
2-Elif ALTUNKAYNAK
3-Emine ÖZGÜL
12 YAŞ ERKEKLER
1-İbrahim SOYLUGAN
2-Onurcan KORUCU
3-Oktay BİNİCİ
13 YAŞ ERKEKLER
1-Sinan Yaşar ERDEM
2-Hasan DUYAR
3-Selçuk ÖZKAN
14–15 YAŞ ERKELER
1-Yunus Emre YILMAZ
2-Emrullah AĞAÇI
3-Durmuş Bayelogan
14-15 YAŞ KIZLAR
1-Kübra KARAGÖZ
2-Ezgi ÖZŞAHİN
3-Bahar ÖZTÜRK
15 YAŞ ERKEKLER
1-Turgut ULUPINAR
2-M.Emin ÇÜRÜTTÜ
3-Ahmet Bahadır AÇIKGÖZ
16 YAŞ ERKEKLER
1-Yusuf Erkem YILMAZ
2-Muhammet Talha VURAL
3-Rıdvan EROĞLU
16 YAŞ KIZLAR
1-Duygu AKTE
2-Funda SELÇİK
3-Tuğba KURT
17 YAŞ ERKEKLER
1-Murat EROĞLU
2-Metehan ERTÜRK
3-M.Ali ÖZBEK
18 YAŞ ERKEKLER
1-Kağan ALIŞ
2-Sedat SANTUR
3-Fatih Rüştü MUSALLİ
18 YAŞ KIZLAR
1-Sevgi DAMARCIOĞLU
2-Serpil K.KILIÇ
3-Büşra YAŞAR
Editör: TE Bilişim