Bölgesel Kros Yarışması Niğde de yapıldı.

Atletizm Federasyonunun 2014 faaliyet proğramında yer alan Küçükler – Yıldızlar Deplasmanlı Bölgesel Kros Ligi 2. Kademe yarışmaları Niğde'de Yapıldı

SPOR 23.02.2014, 21:18 27.02.2014, 22:40
Bölgesel Kros Yarışması Niğde de yapıldı.
 Atletizm Federasyonunun 2014 faaliyet proğramında yer alan KüçüklerYıldızlar Deplasmanlı Bölgesel Kros Ligi 2. Kademe yarışmaları 8 ayrı bölgede (İç Anadolu BölgesiAkdeniz Bölgesi, Ege Bölgesi,  Doğu Anadolu Bölgesi, Güneydoğu Anadolu Bölgesi, Marmara Bölgesi, Doğu Karadeniz Bölgesi, Batı Karadeniz Bölgesi) Koşuldu.

Foto galeriye git

Atletizm il temsilcisi Ali Tunç’ un verdiği bilgiye göre;.23 Şubat 2014 Pazar günü Bucak Çayırı kros parkurunda yapılan yarışmalarda 2 si bayan 2 si erkek olmak üzere 4 kategoride yarışmalar yapıldı. Saat 10.00 da başlayan yarışların 1. Kademesi Adana da yapılmıştı. Yarışmanın finali 9 Martta Samsunda koşulacak.Niğde’den Yarışmalara Gençlik Spor Kulübü, Alay Belediye Spor Kulübü, Tunç Spor Kulübü, Sungurbey Spor kulübü, Niğde Gücü Spor kulübü ve Niğde Veteranlar Spor kulübü olmak üzere 6 takım katıldı. Yarışmalar sonunda ferdi ve takım sıralaması şöyle oluştu.
1500 m. Küçük kızlar ferdi sıralamada:


 1. Selenay Bati   Hatay-antk.b.gsk

 2. Mizgin Demir   Adana-Kazime Özler s.k

 3 . Songül Soylu Niğde-Alay belediye spor kulubü

 1500 m. Küçük kızlar Takım sıralamasında:

 1. Hatay-Antk.b.gsk           18 puan

 2 . Niğde Alay Belediye Spor   25 puan

 3. Niğde-gençlik spor kulübü    29 puan

 2000 m. Küçük erkekler ferdi sıralamada:

1.      SERTAN KIDU  HATAY-ANTK.B.GSK

2.      BURHAN GÖRÜROĞLUHATAY-ANTK.B.GSK

3.      BERAT ERGİLKARAMAN-GENÇLİK SPOR KULB.

2000 m. Küçük erkekler takım sıralamasında:

1.      HATAY-ANTK.B.GSK10 puan

2.      NİĞDE-GENÇLİK SPOR KULÜBÜ     18 puan

3.      KARAMAN-GENÇLİK SPOR KULB.   25 puan

2000 m. Yıldız kızlar ferdi sıralamada:

1.      SEVNUR ALADAĞ  HATAY-ANTK.B.GSK

2.      YETER DELİBAŞADANA-GENÇLİK SK

3.      AYŞENUR ŞAHİNHATAY-ANTK.B.GSK

2000 m. Yıldız kızlar Takım sıralamasında:

1.      HATAY-ANTK.B.GSK 8 puan

2.      MERSİN-SPOR LİSESİ      20 puan

3.      ADANA-GENÇLİK SK        28 Puan

3000 m. Yıldız erkekler ferdi sıralamada

1.      MUSTAFA  GÖKSEL KARAMAN-GENÇLİK SPOR KULB.

2.      ATİLLA MURATOĞLUKARAMAN-GENÇLİK SPOR KULB.

3.      ANIL ÖZÇELİKHATAY-ANTK.B.GSK

3000 m. Yıldız erkekler takım  sıralamasında :

1.      KARAMAN-GENÇLİK SPOR KULB. 9 puan

2.      HATAY-ANTK.B.GSK                       20 puan

3.      OSMANİYE-GENÇLİKSPOR            38 puan.

Yarışmalar sonunda ilk üçe giren ferdi sporculara madalya, takımlara ise kupaları takdim edildi. Yarışlarda ilk üçe giren sporculara ödüllerini; Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Harun Turhan,Gençlik Hizmetleri Spor Şube  Müdürü Bülent Özgüven, Orta ve uzun mesafeler Milli takım koordinatörü Ali Tunç, Atletizm Federasyonu MHK üyesi Ömer Aras, Federasyon Temsilcisi Halil Oğuz ve BESYO öğretim görevlileri verdiler.




Kaynak: Sitemizden haber fotoğraf alınması yasaktır.
banner697
Yorumlar (0)
12
az bulutlu
banner832
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 18 Mayıs 2022
İmsak 03:43
Güneş 05:22
Öğle 12:43
İkindi 16:34
Akşam 19:54
Yatsı 21:26
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 37 81
2. Fenerbahçe 37 70
3. Konyaspor 37 67
4. Başakşehir 37 62
5. Alanyaspor 37 61
6. Beşiktaş 37 58
7. Antalyaspor 37 58
8. Karagümrük 37 57
9. Adana Demirspor 37 52
10. Sivasspor 37 51
11. Galatasaray 37 51
12. Kasımpaşa 37 50
13. Hatayspor 37 50
14. Kayserispor 37 47
15. Giresunspor 37 45
16. Gaziantep FK 37 43
17. Rizespor 37 36
18. Altay 37 34
19. Göztepe 37 28
20. Ö.K Yeni Malatya 37 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 35 67
2. Ümraniye 35 67
3. Bandırmaspor 35 61
4. İstanbulspor 35 59
5. Erzurumspor 35 58
6. Eyüpspor 35 54
7. Manisa Futbol Kulübü 36 49
8. Tuzlaspor 35 49
9. Samsunspor 35 48
10. Gençlerbirliği 35 48
11. Keçiörengücü 35 48
12. Boluspor 35 47
13. Denizlispor 35 46
14. Altınordu 35 45
15. Adanaspor 35 45
16. Bursaspor 35 41
17. Kocaelispor 35 41
18. Menemen Belediyespor 35 38
19. Balıkesirspor 35 12
Takımlar O P
1. M.City 37 90
2. Liverpool 37 89
3. Chelsea 36 70
4. Tottenham 37 68
5. Arsenal 37 66
6. M. United 37 58
7. West Ham United 37 56
8. Wolverhampton Wanderers 37 51
9. Leicester City 36 48
10. Brighton 37 48
11. Brentford 37 46
12. Newcastle 37 46
13. Crystal Palace 36 45
14. Aston Villa 36 44
15. Southampton 37 40
16. Everton 36 36
17. Leeds United 37 35
18. Burnley 36 34
19. Watford 37 23
20. Norwich City 37 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 37 85
2. Barcelona 37 73
3. Atletico Madrid 37 68
4. Sevilla 37 67
5. Real Betis 37 64
6. Real Sociedad 37 62
7. Villarreal 37 56
8. Athletic Bilbao 37 55
9. Osasuna 37 47
10. Celta Vigo 37 46
11. Valencia 37 45
12. Rayo Vallecano 37 42
13. Espanyol 37 41
14. Getafe 37 39
15. Elche 37 39
16. Granada 37 37
17. Mallorca 37 36
18. Cadiz 37 36
19. Levante 37 32
20. Deportivo Alaves 37 31

Gelişmelerden Haberdar Olun

@