Ülkücüler İsyanda, Mutlu Karadağ'ın Mektubu

Mutlu Karadağ’ın mektubu aynen aşağıda…

SİYASET 14.12.2015, 22:01 14.12.2015, 22:05
Ülkücüler İsyanda, Mutlu Karadağ'ın Mektubu
 MHP’de sular durulmuyor… Genel Başkanlık tartışmaları 1 Kasım seçiminin hemen sonrasında sık ve sert bir şekilde çeşitli çevrelerce dillendiriliyor. Parti Genel Merkezi bu tartışmalardan rahatsız olduğunu belirtirken. MHP ve Ülkücü çevrenin büyük bölümü bu isteklerini dile getirirken karnından konuşuyor.  Ülke genelinde basın ve sosyal medyadan  MHP’de Genel Başkanlık değişiminin şart olduğunu haklı olarak dile getirenlerde var.  

İşte o isteklerden birisi de Niğde’den. Çamardı İlçesi Ülkü Ocakları Eski Başkanı Mutlu Karadağ MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye hitaben bir mektup yazdı. Bazı ulusal siteler bu mektubu “ Ülkü Ocaklılarda İsyanda” şeklinde verdi.

Mutlu Karadağ’ın mektubu aynen aşağıda…

***

Sayın Genel Başkanım,

 Ülkücü Hareket sayenizde can çekişiyor. 18 yıldır yapmış olduğunuz Genel Başkanlık artık bizleri doyuma ulaştırdı. Bu zamana kadar hep arkanızda olup sizleri savunan biri oldum. Ama artık anladım ki sizlerle bu dava bir yere gelemez. Hiçbir adayın adamı değilim. Hiç biride benim için önemli değil.  Sayın  delegelerimiz kimi uygun, layık görürse O Genel Başkan olur. Bende önümü iliklerim.

45 Yıllık şanlı bir tarihe sahip olan tabutluklarda idam sehpalarında hücrelerde kurulan dava uğruna can veren şehitlerimizin kanlarıyla tüzüğü yazılan Ülkücü Hareket son demleri yaşar bir hal almıştır. Sayısız seçim sonuçlarında ki hezimetler bizleri oldukça üzmektedir. Bu başarısızlığa yön vermek çözüm bulmak gerekirken yetkili kişilerce yapılan basiretsiz açıklamalar, kanayan yaralarımıza tuz basmaktadır.

Partimizin 1 Kasım seçim sonuçlarında HDP  Vekil sayısından aşağı düşmesi bizi oldukça üzmektedir. Bu sebepten dolayı kongre kararı alınmasını sağlamak için,  tüzük değişikliği için imza isteyen aday olan parti büyüklerimize başkanlık makamından yapılan açıklamalar ise bir birimize olan güven ve muhabbetimize gölge düşürmektedir.

Dün partimizde önemli görevler verdiğiniz Meral Hanım, Koray Bey, Sinan Oğan gibi isimler bugün adayız deyince tarafınızdan hain ilan edilmiştir. Buna benzer bir açıklamayı da 2012 Kurultayında Koray Beyle girdiğiniz seçimde kazandıktan sonra yapmıştınız. O zamanda “partimiz içindeki çıban başlarının başı ezilmiş hezimete uğratılmıştır” demiştiniz. Hangi ülkücü çıban başı idi, Koray Beye oy veren 420 delege, bu davaya kim bilir ne kadar emek vermişti.  Bu haftaki MYK toplantısı sonucunda ülkücüleri terbiye ve saygıya davet ettiniz. Bugüne kadar hangi ülkücü size terbiyesizlik yaptı. Bilge liderimiz diye hepimiz sizin bir bilgeliğiniz vardır diye beledik.

Acaba 7 Haziran gecesi çıkıp da “erken seçim” diye yaptığınız açıklamamıydı bilgeliğiniz.  İstanbul İl Başkanlığı seçiminde sizin adayın karşısında olan M. Bülent Karakaş hakkında “paralelci” diye dışlayıp, bugün M. Bülent Başkanı atamayla İl Başkanı yaparken o günkü açıklamalardan hiç ders aldınız mı? Aynı şekilde açıklamaları Suat Başaran içinde düşünmediniz mi?  Ümit Özdağ’ın Genel Başkan adayı olduğu zaman, “aklı dengesi yerinde değil, CİA Ajanı”  derken ne değişti de bugün Ümit Hocayı yardımcınızı yaptınız.

Sayın Genel Başkanım, Kurultayda Delegeye hitap ederken “Neden bir ülkücü Başbakan, Neden bir Ülkücü  Cumhurbaşkanı olmasın” dediğinizde salon alkış yağmuruna tutulmuşken, daha sonra basın mensupları size Cumhurbaşkanı adayı olacak mısınız? Dediklerinde  “Biz haddini bilenlerdeniz” demekle ve Çanakkale Şiirine, İstiklal Marşı diyen Ekmeleddin  Beyi aday ettiniz. Bu davaya ne  kadar yakıştı. Ekmelettin Bey bu davanın hangi sayfasında yer aldı, neresinde çilesini çekti. Ülkücü  adaylık onun mu hakkıydı?

Sayın Genel Başkanım, Karar almışsınız, Anadolu turuna çıkıyormuşsunuz.

Bizim Belediye Başkanımız öldü, gelmediniz.

44 Yaşında İl Başkanımız öldü gelmediniz…

Bu saatten sonra gelmenizin emin olun Niğde’de bize bir faydası olmayacaktır.

Fakat beni dinlerseniz. Gezilerinize ilk olarak kendi iliniz Osmaniye’den başlayın. Sebebide; 6 haftada, 7 Şehit verdi Omaniye. Siz bir tanesinin törenine katılmadınız.  Bu şekilde belki hemşerilerinizin gönlünü alırsınız da yeniden MHP Osmaniye’de birinci parti olur belki…

AKP’li Bakanın sizden için “ Evladı olmayan Evlat Sevgisini Bilemez” dediğinde bizler sokaklara döküldük. “Hepimiz evladınız “ diye, seni “Devlet Baba” bildik. Ama gel artık evlatlarını daha fazla üzme. Devlet Baba bizler her seçim gecesinde boynumuzu bükmekten ve  çıkıp da senin seçim sonuçlarında hala başarı nutukları atmadan usandık…

Her yemin ettiğimizde “yılmadan, yorulmadan vazgeçmeden, satanlardan olmayacağız. Yılmayacağız, Yıkılmayacağız…”  derken,  “Başaracağız” derken… İnanın siz olduğunuz sürece bu işi başaramayacağız….

Hz. Ömer’in bile Peygamber Efendimizi öldürmek için kılıcını kuşanıp onun karşısına çıkınca Müslümanlığı kabul edip, dört büyük halifeden biri olması, bizim ümmetçiliğimizde geçmişin önemsiz olduğunu gösteren en büyük örneklerden biri iken. Karşınıza çıkan adayların geçmişlerini bahane etmek, davamıza yapılan en büyük hatadır.

Başkanlık Divanı  üyelerinin bile kendi illerinde vekil seçilemeyişi, partimizin yönetimdeki en büyük sıkıntı örneğidir. Ülkücülük adına en ufak emeği olmayan Arzu Erdem’i sıraya koyarken davanın çilesini, açlıkla gurbette çeken, babasını bile bu davaya feda eden Gökçen Çatlı’yı sıraya almamak tarifsiz bir hatadır. Bugüne kadar ki emekleriniz için teşekkür eder, saygılar sunanım.  O mübarek elinizi bir kez daha öperim. Siz belki bizi istediğimiz yere ulaştıramadınız Ama emin olun ki Genel Başkanım bizler Ülkücü Hareketi istediği yere ulaştıracağız…

Saygılarımla

Mutlu KARADAĞ

Niğde Çamardı Ülkü Ocakları E.Başkanı

Kaynak: Sitemizden haber fotoğraf alınması yasaktır.
banner697
Yorumlar (59)
Ülkücü 7 yıl önce
helal be Mutlu karadağ. yalnız senin bu yazını çok dikkate alıpta okuyanda olmamış, baksana yorum yapanda olmamış. demek ki okumaya da HAYIR demişler.
vefa 7 yıl önce
cesaretinden dolayı kutlarım, buraya birde Genel Başkan Olcay Kılavuz'un nikah ve düğününe gelmemesini de ekleyebilirdin. o olcay ki seçim gecesi devlet bahçeliye verdiği destekten dolayı tepki çekmişti.
nazif karaosmanoğlu 7 yıl önce
eli mübarek falan değil kardeşim mübarek ana ve babanın elidir.
Ahmet Y 7 yıl önce
cesaret yüreklilik atılganlık olmayan hiçbir dâva başarıya ulaşamaz diyen Başbuğumuz Türkeş'in izinde yürüyüyüp ve bu cesareti bu yürekliliği bu atılganlığı gösteren Mutlu Bey'e teşekkür ederim
Ahde Vefa 7 yıl önce
Helal olsun başkanim agzina yuregine saglik ....
ÜGD 7 yıl önce
sitenin bahsettiği karnından konuşma tabirine de sonuna kadar katılıyorum, ülkücüler cesaretli olmalı tıpkı mutlu gibi ağzına sağlık
Devletci 7 yıl önce
Devlet Bahçeli bey çok iyi bir devlet adamıdır. parti işi çoluk cocuk işi değildir. MHP nin başında devlet bey kalmalıdır.
Hakan salur 7 yıl önce
Birbirleriyle mücadele eden değil,birbirleriyle bütünleşen camia başarıya mutlak ulaşacaktır,dedikten sonra genç Ülküdaşıma sadece soruyorum,bu aday olanlar gnl bşk Devlet Bahçelinin yapmadığı neyi yapacaklar merak ediyorum,Mhp iktidardan düşmedi,bu adaylar Mhp de ideolojiden vazmı geçecekler,toplumun tüm katmanlarına yermi verecekler?bir divan üyesi çıkıpta kürtlerin özerklik istemesini anlıyorum diyebilecekmi?
Biz bu tür anlayışa tahammül edebilecekmiyiz?
İdeolojimizden vazgeçebilecekmiyiz?
Değerlerimizden hiç değilse bir kısmını hafifletebilecekmiyiz?
Hayır hem ideolojimiz aynı kalacak hemde iktidar oluruz diyorlarsa sadece kocaman bir "YALAN" dan ibaret olacaktır.
Bu adaylar her daim 1.sura mv olduular ne yaptılar ne başarılarını gördük?diyorumki yağmurdan kaçıp doluya tutulmayslım!....
murat kara 7 yıl önce
hakan salur eğer mektubu iyice okumuş olsan zaten bu soruyu arkadaşa sormaz kendin cevabını bulurdun sorduklarının. işine gelmeyeni iftira ve hakaret le karalayan bir genel başkan sonrasında bu dediklerini yutup yanı başına alıyorsa, eşim chpli diyen hdp nin istekleri haklı diyen ülkücülükle ülke sorunlarıyla ilgisi olmayan arzu erdem gibi ne üdüğü belirsiz kişileri istanbuldan aday yapıp orda hdp nin bile altında kalıyorsa bu genel başkan yıllardır her seçimden ki ilkini saymıyorum o seçim devlet beyden ziyade rahmetli başbuğ için verilmişti, yenilgi ile ayrılıyorsa ve hala o koltukda yanında yönetimle kalıyorsa bu davayada ihanettir. lider partisini sürükleyendir iyiyede kötüyede. sen hala başkası gelsede ne fark olacask diyorsan boş konuşuyorsun demektir.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
banner832
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 02 Şubat 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 21 51
2. Fenerbahçe 20 44
3. Başakşehir 20 40
4. Beşiktaş 20 39
5. Trabzonspor 21 38
6. Adana Demirspor 20 37
7. Kayserispor 20 29
8. Konyaspor 20 27
9. Gaziantep FK 21 25
10. Alanyaspor 21 25
11. Karagümrük 20 23
12. Ankaragücü 20 22
13. Kasımpaşa 21 22
14. Sivasspor 21 21
15. Antalyaspor 20 21
16. Giresunspor 21 21
17. Hatayspor 20 20
18. İstanbulspor 20 15
19. Ümraniye 21 14
Takımlar O P
1. Samsunspor 21 41
2. Eyüpspor 21 41
3. Bodrumspor 21 38
4. Keçiörengücü 21 37
5. Pendikspor 21 34
6. Rizespor 20 34
7. Bandırmaspor 20 34
8. Sakaryaspor 21 34
9. Boluspor 21 34
10. Göztepe 21 30
11. Manisa FK 20 29
12. Adanaspor 21 22
13. Altay 21 19
14. Tuzlaspor 21 19
15. Erzurumspor 21 18
16. Altınordu 21 17
17. Ö.K Yeni Malatya 21 16
18. Gençlerbirliği 21 13
19. Denizlispor 21 13
Takımlar O P
1. Arsenal 19 50
2. M.City 20 45
3. Newcastle 20 39
4. M. United 20 39
5. Tottenham 21 36
6. Brighton 19 31
7. Fulham 21 31
8. Brentford 20 30
9. Liverpool 19 29
10. Chelsea 20 29
11. Aston Villa 20 28
12. Crystal Palace 20 24
13. Nottingham Forest 20 21
14. Leicester City 20 18
15. Leeds United 19 18
16. West Ham United 20 18
17. Wolves 20 17
18. Bournemouth 20 17
19. Everton 20 15
20. Southampton 20 15
Takımlar O P
1. Barcelona 19 48
2. Real Madrid 18 42
3. Real Sociedad 19 39
4. Atletico Madrid 19 34
5. Villarreal 19 31
6. Real Betis 19 32
7. Rayo Vallecano 19 29
8. Osasuna 19 28
9. Athletic Bilbao 19 26
10. Mallorca 19 25
11. Almeria 19 22
12. Girona 19 21
13. Sevilla 19 21
14. Valencia 18 20
15. Espanyol 19 20
16. Celta Vigo 19 20
17. Real Valladolid 19 20
18. Cadiz 19 19
19. Getafe 19 17
20. Elche 19 6

Gelişmelerden Haberdar Olun

@