Selamoğlu Meclis Kürsünden Niğde’yi anlattı

Ak Parti Niğde Milletvekili Muharrem Selamoğlu ilimizde yapılan hizmetler ile ilgili 05.01.2011 tarihinde Meclis Genele Kurulunda gündem dışı bir konuşma yaptı. Meclis Kürsüsünden Niğde’ye yapılan yatırım ve desteklerini dile getirdi.

SİYASET 05.01.2011, 21:21 05.01.2011, 21:21
1564
Selamoğlu Meclis Kürsünden Niğde’yi anlattı
banner830
Ak Parti Niğde Milletvekili Muharrem Selamoğlu ilimizde yapılan hizmetler ile ilgili 05.01.2011 tarihinde  Meclis Genel Kurulunda gündem dışı bir konuşma yaptı. Meclis Kürsüsünden Niğde’ye yapılan yatırım ve desteklerini dile getirdi.  
 
Niğde Milletvekili Muharrem Selamoğlu’nun Meclis kürsüsünden yaptığı konuşmanın metni;
 
 
         Niğde ilimize yapılan hizmetler hakkında gündem dışı söz almış bulunuyorum. Yüce heyetinizi saygıyla selamlarım.
        
         Sözlerime başlamadan önce tüm yurttaşlarımızın ve hemşerilerimin yeni yıllarını kutlar. Sağlık, sıhhat ve afiyetler dilerim.
 
         Niğde tarımda son dönemlerin en bereketli yıllarını yaşamaktadır. Patates ve elma çiftçimizin bu yıl ürünleri için oluşan fiyatlar, hem çiftçimizin, hem ihracatçımızın yüzünün gülmesini sağlamıştır. Gerek kendilerine verilen destekler, gerekse bu yıl ihracat için sınır kapılarının erken açılması bunun sağlanmasında önemli rol oynamıştır.
 
         Bunların dışında tarımsal desteklemelerde 3,5 yıl içerisinde Niğdemiz çiftçisine 100 milyon TL destek verilmiştir. 2011 yılı için tarım kredi faizlerinin %10 seviyesine çekilecek olması çiftçilerimiz için oldukça büyük bir katkı sağlayacaktır. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda hayvancılık kredi faizlerinin %0 ila %5 arasında tutulması hayvancılıkla uğraşan çiftçilerimizin yüzünü güldürecektir. Tarımla uğraşan hemşerilerimizin en büyük sorunlarından biri olan ve 10 yıllık bir maziye sahip olan tarımsal sulama enerji borçları içinde hükümetimiz yeni bir yapılandırma tasarısını meclise taşımıştır. Tüm hemşerilerimizin büyük bir umutla beklediği borçların yapılandırılması ile ilgili tasarının bir an önce meclis genel kurulundan geçirilmesi hem çiftçilerimizin, hem esnafımızın, hem sanayicimizin yüzünü güldürecektir.
 
         Sanayi alanında da ilimiz 2010 yılını çok iyi değerlendirmiştir. Organize sanayimizde elektrik tüketimi bu yıl %11,4 artmıştır, sanayi kullanım kapasitesinde ise %10’luk bir artış yaşanmıştır. İstihdamda 2010 yılında %6’lık bir artış göstermiştir. Bor Organize Sanayi içerisinde arıtma tesisinin ihalesi yapılarak inşaatına başlanmıştır. Her iki organize sanayinde 4000 kişiye yakın istihdam sağlanmıştır.
 
         Özellikle Türkiye genelinde devrim niteliğinde değişim ve gelişim sağlamış olduğumuz sağlık alanında Niğdemizde de çok önemli hizmetler yaşandı. Geçen 3,5 yıl içerisinde, yıllardır boş ve atıl şekilde duran Niğde Bor Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon hastanesi vatandaşlarımızın hizmetine kazandırıldı. Şu anda tam kapasite çalışan hastanemiz her geçen gün geliştirilerek bölge hastanesi olma yolunda önemli adımlar atmaktadır. Bunun dışında Niğdeli hemşerilerimiz bu yıllar içerisinde modern bir ağız ve diş sağlığı merkezine de kavuştu. Ve tabii ki en önemlisi şu anda Niğdemize yapılan 300 yataklı akıllı hastane. Bu hastanenin inşaatı bitirildiğinde Niğdeli hemşerilerimizin hak ettikleri kaliteli sağlık hizmetine ulaşmış olacaklarını görmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
 
         Milli Eğitim alanında da ilimiz önemli bir 3,5 yılı geride bırakmış bulunuyor. Gerek inşaatı başlayan yurtlar gerekse yapımı başlatılan ve bitirilen okullarla Niğdeli öğrencilerimiz geleceğe daha büyük bir umutla bakıyor. Geçtiğimiz günlerde ihalesi gerçekleşmiş olan Niğde ilimizin 2.fen lisesi en kısa zaman içerisinde faaliyete alınarak Niğdemizin eğitim kalitesinin daha da yükseltilmesinde önemli bir rol oynayacaktır. Yine bunun yanında hizmete açılmış olan TOKİ Anadolu Öğretmen Lisesi ve yurdu da hemşerilerimize en önemli hizmetlerimiz arasındadır. İhalesi bu ay içerisinde yapılacak olan 2 adet Sağlık Meslek Lisesi de en kısa zamanda hemşerilerimizin hizmetine sunulacaktır. Niğdeli öğrencilerimiz için net bir ihtiyaç olduğu görülen yurt meselesinin çözümünde de önemli yol katedilmiş Niğde merkez ve Bor merkeze 200 kişilik yeni yurtların yapılması için programa alınmış ve 2011 yılında ihaleleri yapılacaktır.
 
         İlimiz özellikle yoksul vatandaşlarımızın barınma sorununun çözülmesi yolunda da çok önemli ilerlemeler kaydetmiştir. Niğde ilimizde 304 konut ve Bor ilçemizde 192 konut yoksul vatandaşlarımızın barınma sorununun çözümünde önemli bir adım olacaktır. Bunun dışında diğer gelir grupları içinde Niğde de 528 konut ve Çamardı da 104 konut projesi de ihale ve değerlendirme safhalarında yapımına başlanması için beklemektedir. Ulukışla ilçemiz içinde TOKİ evleri yapımı konusunda çalışmalar yürütülmektedir.
 
         İlimiz Ulaştırma alanında da çok önemli hizmetler almış ve almaya da devam etmektedir. Özellikle Kemerhisar beldemize kadar bağlantısı tamamlanmış olan ve Nisan ayı içerisinde Niğde bağlantısı da bitirilecek olan Mersin limanıyla ilimizin bağlantısını sağlayan otoban çalışması yatırımcılar için Niğde ilimizin bir cazibe merkezine dönüşmesinde en önemli hamlelerden biridir. Bunlar dışında Çiftlik ilçemizin Niğde ile bağlantısını sağlayan yol üzerinde ki Sekkin geçidi yıllardır bir kanayan yara olarak beklemekteydi. Bu geçitle ilgilide bakanlığımız çalışmalara başlamış olup, en kısa zamanda Çiftlikli ve Niğdeli hemşerilerimizin hizmetine sunulmasını planlamaktayız. Yine Çiftlik ilçemiz için oldukça önemli olan Çiftlik – Ketençimeni yolununda proje çalışmaları devam etmektedir. Çamardı ilçemizin yayla turizminde ilerlemesinin önünü açacak olan Çamardı Pozantı yolu içinde çalışmalarımız devam etmektedir. Bor – Altunhisar arası duble yol çalışmamızda vatandaşlarımızın hizmetine sunulan diğer hizmetlerimizden biridir.
 
         Niğde – Ankara arası otoyol ve Niğde Havaalanı için bakanlık nezdinde çalışmalarımız devam etmektedir.
 
         Çevre ve Orman Bakanlığımız bünyesinde bulunan DSİ projelerinden Yeşilburç Barajı inşaatı için bu yıl 9 milyon TL gibi ciddi bir bütçe ayrılmıştır. Azatlı göleti proje yapım işi ihalesi yapılmış ve proje yapım işi 2011 yılında ihale edilecektir. Bu göletimiz haricinde Hançerli, Handeresi ve 3 ayrı göletin daha Niğdemize 2011 yılı içerisinde kazandırılması planlanmaktadır. Niğdemizde olan Ecemiş Çayının Niğde ilimize ve Bor ilçemize içme suyu olarak kazandırılması konusunda çalışmalar yapılmaktadır. Akkaya Barajı çalışmaları da 4. kısım ikmal inşaatı safhasından devam etmektedir.
 
         Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanlığımız nezdinde yürütülen çalışmalarda da geçen 3,5 yılda çok önemli gelişmeler sağlanmıştır. 2011 Mayıs ayı içerisinde hemşerilerimin hizmetine girmesi planlanan Kapalı Yüzme havuzu inşaatı hızlı bir şekilde yürütülmektedir. İlçelerimize bu yıllar içerisinde 4 adet kapalı spor salonu yapılmış, 2 beldemize de kapalı spor salonu yapımına başlanmıştır. Bor şehir stadımızın tribününün üstü kapatılarak, sporsever hemşerilerimize daha sağlıklı bir şekilde spor müsabakalarını izleme imkanı sağlanmıştır.
 
         Niğde Üniversitemize de çok önemli hizmetlerin götürülmesi sağlandı. Üniversitemiz için çok önem teşkil eden Yenilenebilir Enerji alanında çalışmalar yapılacak olan bir laboratuarın 8 milyon TL’lik bir ödenekle yapımı gerçekleştirilmiştir. Yine Niğdemize gelen öğrencilerimizin barınma sorunlarının çözümünde çok önemli bir yere sahip olan 500 kişilik bir yurt yapımı için çalışmalar hızla yürütülmektedir. Bu yurt haricinde Ulukışla ilçemize de 300 kişilik bir yurt yapımı için çalışmalar başlamıştır.
        
         Değerli Milletvekilleri,
 
         Tüm bunlar göstermektedir ki, Niğdemiz geçen 3,5 yılı iyi bir şekilde geçirmiş, ve aldığı yatırımlar ve ürettiği projelerle gelecekte daha da iyi yerlere gelecektir. Bu gelişmelerin ilimde sağlanması için çabalarımı karşılıksız bırakmayan başta Sayın Başbakanımız olmak üzere tüm Bakanlarımıza huzurlarınızda teşekkürü bir borç bilirim.
 
         Bu duygu ve düşüncelerle yüce heyetinizi saygıyla selamlarım.
 
        
banner697
Yorumlar (5)
ferhat soyadım belli zaten 10 yıl önce
seçimlere az bir süre kala vitrine çıkma hazırlıkları yapmaktan başka birşey değil haa bu arada güzel çalışma yapıyorsunuz siz çoban ve önünüzdeki güddüğünüz koyunlarıda iyi biliyorum bu olayların takipçisiyim aynı başbakanınızın yanlış harita gösterdiğinde alkış yapan siz vekiller gibi sizin verdiğiniz bir ton kömür bir kilo şekere oyuyla beraber vatanını satan borlular gibi sen atmaya devam et nasıl olsa bir ton kömür ve bir kilo şekere satılanlar var ki okadar kendini satanlar varki neyse ileri gidersem yorumum yayınlanmaz inşallah diğer yorumlarımda anlatmaya çalışırım alıcı ve satıcılarıbak bor haber tarafsız bir yorum yayınlarsınız inşallah
Borlu Dost 10 yıl önce
Sn. Selamoğlu sizi yeniden milletvekili görmek istiyoruz. Bazılarına inat, sizi seviyor saygılarımızı iletiyorum.
zeki arabacı 10 yıl önce
seçimlere az kaldı çıktı meydane bu sefer bakalım ne kadar yardımla ne kadar oy alacaksınız...Ama bir adamı her sefer kandıramazsınız...
Türk gencligi 10 yıl önce
ferhat,soyadi belli olmayan adam.belli sifatin adama benziyor ama degilsin demekki.yaziklar osun sana,seni esefle kiniyorum.hangi borlu vatanini satti.belki sen satmis olabilirsin ama biz satmadik.nigde ve borlu olmakdanda hep gurur duyduk.senin gibi .......koministlerede pabuc birakmayiz,vatanimizida satmayiz.
Ferhat 10 yıl önce
Görünen Köy klavuz istemezmiş Türk Gençliği diye kendini lanse eden arkadaşım. herşey ortada Kendinizi Boşuna zorlamayın!
Son Yorumlar
Bu suça herkes ortak. CHPyi kastetmiyorum. Toplum olarak o botokslu yalama geldiğinde herkes gitti onu karşılamaya. Şimdi ise CHP harici kimsenin yüzü yok yalanlamaya. O zaman akpnin ekmeğine yağ sürüyordu bu botokslu. O zaman bizim oğlandı onlar için. ne zaman suriyede petrolden silahtan çıkar çatışması çıktı kötü oldu bu. Yarın birileri çıkar kandırıldık Allah affetsin der, o zaman bu botokslu mafyayı karşılamaya gidenler de vicdan rahatlatır alkışlar onu söyleyenleri. Balık baştan değil sondan koktu malesef
başkanım Doğu Türkistan zülümlerine ses çıkarılmıyor akdeniz geriliminde bizi ilk satan filistindir. One mınute "Yerli Tohumu" yasaklayıp ekene hapis cezası veren; "İsrail Tohumuna" teşvik veren kim? biri filistin bekası için 5000 bin türkücü ile biri de perde dantel kefenlileri alıp filistinlilere katılıp şavaşsınlar
Mantıksız HABER Maliyet 2450 taban fiat 2500 OLSUN bence çoook mantıksız Çiftçi ne kazanacak
Ellerine kalemine yüreğine sağlık.Nede güzel tasvir etmişsin Kemerhisar ımızın içler acısı halini.Ben doğma büyüme Kemerhisarlıyım şu anda 72 yaşındayım. Aksaray da ikamet etmekteyim ama yazları 4 ay Kemerhisarda kalmaktayım. Obakir güzel Kemerhisardan hiç bir güzellik kalmadı.Şimdide inşaatçılar 6 katlı 7 katlı binalar yapmaya başladılar .Hasılı elbirliğiyle Kemerhisarı mahvettik.Çook üzgünüm.
Vay zavallılar vay. Mafya dan ne umuyorlar sa. Zihniyet farklı yapacak bir şey yok.
26°
açık
banner696
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 14 Mayıs 2021
İmsak 03:47
Güneş 05:25
Öğle 12:43
İkindi 16:33
Akşam 19:50
Yatsı 21:21
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 39 81
2. Galatasaray 39 81
3. Fenerbahçe 39 79
4. Trabzonspor 39 68
5. Sivasspor 39 62
6. Hatayspor 39 61
7. Alanyaspor 39 57
8. Karagümrük 39 57
9. Gaziantep FK 39 55
10. Göztepe 39 51
11. Konyaspor 39 49
12. Rizespor 39 48
13. Kasımpaşa 39 46
14. Malatyaspor 39 45
15. Başakşehir 39 45
16. Antalyaspor 39 43
17. Kayserispor 39 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 39 38
20. Gençlerbirliği 39 38
21. Denizlispor 39 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 35 80
2. M. United 36 70
3. Leicester City 36 66
4. Chelsea 36 64
5. Liverpool 35 60
6. West Ham 35 58
7. Tottenham 35 56
8. Everton 35 56
9. Arsenal 36 55
10. Leeds United 35 50
11. Aston Villa 35 49
12. Wolverhampton 35 45
13. Crystal Palace 35 41
14. Southampton 35 40
15. Burnley 35 39
16. Newcastle 35 39
17. Brighton 35 37
18. Fulham 35 27
19. West Bromwich 35 26
20. Sheffield United 35 17
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 36 80
2. Real Madrid 36 78
3. Barcelona 36 76
4. Sevilla 36 74
5. Real Sociedad 36 56
6. Real Betis 36 55
7. Villarreal 36 55
8. Celta de Vigo 36 50
9. Athletic Bilbao 36 46
10. Granada 36 45
11. Osasuna 36 44
12. Cádiz 36 43
13. Levante 36 40
14. Valencia 36 39
15. Deportivo Alaves 36 35
16. Getafe 36 34
17. Huesca 36 33
18. Real Valladolid 36 31
19. Elche 36 30
20. Eibar 36 30

Gelişmelerden Haberdar Olun

@