Sağlık Bakanı Recep Akdağ ‘ın Niğde Ziyareti

Bir dizi incelemelerde bulunmak ve açılışlara katılmak üzere Niğde’ye gelen Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ Bor ilçemiz girişinde, Niğde protokolü ve partililer tarafından karşılandı.

SİYASET 06.05.2011, 17:39 06.05.2011, 17:39
1850
Sağlık Bakanı Recep Akdağ ‘ın Niğde Ziyareti
banner830
Bir dizi incelemelerde bulunmak ve açılışlara katılmak üzere Niğde’ye gelen Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ Bor ilçe girişinde, Niğde protokolü ve partililer tarafından karşılandı.
 
Bakan Akdağ “Elmayı bize yediren Allah ayvayı da kime yedireceğini iyi bilir”

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, çeşitli açılış ve incelemelerde bulunmak üzere geldiği Niğde'de ilk olarak Vali Alim Barut'u makamında ziyaret ederek, ilin sorunları hakkında brifing aldı.


Niğde Valiliğinde gazetecilere yaptığı açıklamada, Hükümet olarak vatandaşa hizmet etmekten mutluluk duyduklarını belirten Bakan Akdağ, şöyle devam etti:

"Fani dünyada en büyük mutluluğumuz bu hizmetlerin karşısında milletimizin duasının bizimle olmasıdır. 2023 hedefimizde çok daha zengin bir Türkiye var. Bu zenginlikleri paylaşalım. Bu zenginlikler huzur
içinde yaşamamıza vesile olsun. 8 yıllık iktidar dönemimiz Türk milletinin bunu başarabileceğini ortaya koydu. Bizden önceki dönemler krizlerle problemlerle boğuşuyordu, sadece ekonomik açıdan değil sosyal hizmetler açısından da sıkıntı vardı. Şimdi durumumuzda inanılmaz değişiklikler oldu. "


Halkın iradesinin üstüne kimsenin irade koyamayacağını da belirten Akdağ, şunları söyledi:
 

"Bu ülke, cuntacılığın artık halkın iradesinin üstüne geçemeyeceği bir duruma geldi. Türkiye'de halkın iradesinin üstüne hiçbir irade kabul etmiyorum. Halkın iradesinin üstüne irade koymaya çalışanlarla da sonuna kadar mücadele etmeye devam edeceğiz. 2023'de daha ileri bir demokrasi, daha özgür bir Türkiye hedefliyoruz. Bizim gençliğimiz çok sıkıntılı geçti. Bize nasıl giyineceğimizi, nasıl yaşayacağımızı tarif ettiler. Artık buna kimsenin hakkı yok. 1960'da, 1980'de ihtilaller yapıldı. Muhtıralar verildi. Ta ki AK Parti hükümeti gelinceye kadar. Bu hükümet döneminde de böyle teşebbüsler oldu ama halkın iradesini ne cuntacılara ne de çetecilere bırakmayacağız. 2023'de çok daha güzel bir ülke olacağız. "
 

Sağlıkta Dönüşüm


Sağlıkta Dönüşüm Programı ile sağlık alanında çok şeyin değişip geliştiğini anlatan Bakan Recep Akdağ, şöyle dedi:
 

"Sağlıkta dönüşüm programının içinde ambulans hizmetlerinin kuvvetlendirilmesi var, hava ambulansı ile 9 bin hastayı hastanelere yetiştirmişiz. Anında ameliyat olması gereken insanlara müdahale edilmiş. Aile hekimliği artık bugün hepimizin tercih ettiği bir sistem haline gelmiş. Hastaneleri aynı çatı altında topladık. Hastanelerin eski hali perişandı. Anamuhalefet partisi buna karşı çıktı. Meclisteki partiler de hastanelerin birleştirilmesine karşı çıktı. Birleştirilmesine, Tam Gün Yasası'na karşı çıkanlara sesleniyorum, iktidara gelmeleri mümkün görünmüyor ama rüyalarında iktidar olduklarını görsünler ve hastanelerin birleştirilmesine karşı çıktıklarını söylesinler. İktidara geldiklerinde muayenehanelerin açılmasını sağlayacaklarını söylesinler. (Bizi iktidara getirin, oy verin, kanunu değiştirip geriye döneceğiz) desinler. Delikanlılık bunu gerektirmez mi madem yaptınız devam etmelisiniz. "


Sağlık Bakanı Recep Akdağ, daha sonra Niğde Belediyesi'ne geçerek, Belediye Başkanı Faruk Akdoğan'ı makamında ziyaret etti. Bakan Akdağ, Belediye çalışmaları hakkından Belediye Başkanı Faruk Akdoğan’dan bilgi aldı.
 
Belediye hizmetlerinin yoğun bir şekilde devam ettiğini belirten Başkan Faruk Akdoğan; “Belediye olarak geçmiş günlere baktığımızda bayağı yol kat ettik. Borçlarımızı ödüyoruz, yapılandırmalarımızı yaptık. Hükümetimizin verdiği desteklerden dolayı işlerimiz yolunda. Dolayısıyla teşekkür ediyoruz. İlimize sağlık alanında yapılan hizmetlerin yanı sıra hastanenin yapılması konusunda ve Türkiye’de yapılan sağlık alanında ki çalışmalardan dolayı teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.
 
 “Elmayı bize yediren Allah ayvayı da kime yedireceğini iyi bilir”
 
 
Her gelişinde tertemiz bir Niğde ile karşılaştığını belirten Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ; “Değerli başkanımıza gerçekten bende çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Tertemiz pırıl pırıl bir Niğde görüyorum her gelişimde güzel belediyecilik örneklerinden biri veriliyor Niğde’de. Şu kadarını söylemem lazım yani emekliliğimde nerde kalırım diye düşündüğümde listeye koyduğum illerden biri de gerçekten Niğde. Çünkü büyük şehirler yaşanması zor şehirler. Gürültüsü, patırtısı, trafiği fazla şehirler. Oysa burada doya doya komşuluklarda yaşamak mümkün olur. Huzur içinde kafayı dinlemek de mümkün olur. Taze elmayı da dalından alıp yemek de mümkün olur. Buradan bütün Türkiye’ye bütün samimi düşüncelerimle bir tavsiyem olacak; sağlıklı beslenmek için mutlaka ara öğünlerinizde elma yiyin. Elma mükemmel bir gıda. Hem kalorisi çok yüksek değil yani şişmanlama riski elmayla yok. Hem lifli bir besin bağırsaklarımız açısından da vücudumuzun sindirim sistemi açısından da çok güzel bir besin. Bir çok vitamin içeriyor ve kabuğuyla da yenmesini tavsiye ederim” dedi.
 
Bir basın mensubunun “Sayın bakanım elmayı siz yediniz ayvayı kim yiyecek?” şeklinde ki sorusuna Bakan Akdağ; “12 Haziran’da elmayı bize yediren Allah ayvayı da kime yedireceğini iyi bilir. Hele milletin mukaddesatına miting meydanlarında dil uzatanlar ayvanın daniskasını 12 Haziran’da yiyecekler” şeklinde cevap verdi.
 
Belediye Başkanı Faruk Akdoğan ise, Bakan Akdağ’a ziyareti anısına plaket ve dokuma Türk Bayrağı hediye etti. Başkan Akdoğan’a teşekkür eden Bakan Akdağ; “Allahütealâ bu şanlı bayrağımızdan bizi ayırmasın. Bağımsızlığımızın sembolü milletimizin birliğinin sembolü olan bayrağımız. Allah her zaman onu en yükseklerde tutsun” diye dua etti.
 
 GALERİYE FOTOĞRAF DAHA SONRA   EKLENECEK....banner697
Yorumlar (12)
TAHİR MISIRCI 10 yıl önce
SİZ BÖYLE ELMA YEMEYE DEVAM ETTİĞİNİZ MÜDDETÇE BİZE DE "AYVAYI YEMEK" DÜŞÜYÜR...
Sefer 10 yıl önce
Çeken nasıl çekmiş yahu komik çıkmışlar Tek Sayın Valimiz yakalanmamış :)))))
Aslı 10 yıl önce
Valla sayın bakan, ELMA yı siz yiyorsunuz ama 9 yıldır AYVAYI biz vatandaşlar yiyoruz, çocuklarım için bu sefer AK Parti demiyeceğim, üzgünüm.
Sefer 10 yıl önce
Elma yerken foto harika komik birde Sayın ÖZEGEN elmayı incelerken ötekiler Götürüyo ..::)))))
mithat ersöz 10 yıl önce
soruyu soranda bu soruya cevap verende gayet iyi bilirki atlar tepişir eşekler tepik yer siyasetin cılkını elmayla çıkarmak yakıştımı eleştirdiğini sen niye yapıyorsun ayva milletin malıdır lütfen ona göz dikmeyin türkiyede hiç bir zaman ayvayı hiç bir siyasetçi yiyemez millete yakışmaz zaten onlara ayva yedirmek iyi şeyleri siyasetçiler yer ayvayı onları seçen millet yer cumhuriyetin ikinci meclisinden bu yana bu hiç değişmemiştir o iki meclis oluşurken millet kendi vekilini seçmişti ondan sonraki meclislere parası olmayanı vekil yapmadılar hal böyle oluncada ayvayı yemek hep millete düştü ayvamızı aşağılayanları kınıyorumve adılazım deyil onları allaha havale ediyorum dokunmayın milletimin ayvasına
borlu 10 yıl önce
veto isyanından sonra bdp ye ve pkk ya ses çıkarmayan hükümet üyeleri hangi cüretle türk bayrağını elinize alırsınız.şanımızı ve şerefimizi ve şehitlerimizi temsil eden bayrağımızıelinize alırken besmele çekin sizler o şanlı bayrağın anlamnı ve önemini bilseydiniz üç beş çapulcunun istanbulda yaptığı gösteride türk bayrağını indirtmezdiniz atatürk büstüne pkk bayrağı astırmazdınız ama nerede siz de milliyetçilik duyguları imam kafasıyla hala yol adlıkça sizler daha çok şehitlerin kemiklerini sızlatacaksınız .atatürk düşmanları sizi türk milliyetçiliği düşmanlarıııı elbet devir dönecek
niğde 10 yıl önce
sayın bakan o elmanın tadına iyi varın çünkü bu seçimde akp ye ayvayı yedireceğiz.siz zaten 8 yıllık iktidarınız boyunca götüreceğiniz kadar elmayı götürmüşsünüzdür fakat size bunları yedirenler utansın ayvayı haziranda boğzınıza tıkayacağız inşallah.ülkenin gidişatı berbat g.doğuda sayenizde bdp liler ve pkk sempatizanlar ı çoştu hergün bir eylem hergün gösteri isyan başlkadı siz hala dtp ve apo şakşakçılığı yapıyorsunuz.bu ülke ayvayı yemeden biz size bir an önce yedirmeliyiz malum çocuklarımızın geleceği için koltuk sevdası deyil bizimkisi allah kitap deyip fakirin parasıını yemek için deyil
mert 10 yıl önce
AKP yine büyük bir farkla iktidar ayrıca niğdeden bu saygın ve sevilen adaylara niğdede görülmemiş oy patlamsı olacak bunuda burda akp nin aleyhine yorum yazanlar daha iyi biliyo ne yapacan muhalefet sıkısından ne yapcagını şaşırdı ayvayı yiyecek partiler belli... görünen köy kılavuz istemez
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Son Yorumlar
Bu suça herkes ortak. CHPyi kastetmiyorum. Toplum olarak o botokslu yalama geldiğinde herkes gitti onu karşılamaya. Şimdi ise CHP harici kimsenin yüzü yok yalanlamaya. O zaman akpnin ekmeğine yağ sürüyordu bu botokslu. O zaman bizim oğlandı onlar için. ne zaman suriyede petrolden silahtan çıkar çatışması çıktı kötü oldu bu. Yarın birileri çıkar kandırıldık Allah affetsin der, o zaman bu botokslu mafyayı karşılamaya gidenler de vicdan rahatlatır alkışlar onu söyleyenleri. Balık baştan değil sondan koktu malesef
başkanım Doğu Türkistan zülümlerine ses çıkarılmıyor akdeniz geriliminde bizi ilk satan filistindir. One mınute "Yerli Tohumu" yasaklayıp ekene hapis cezası veren; "İsrail Tohumuna" teşvik veren kim? biri filistin bekası için 5000 bin türkücü ile biri de perde dantel kefenlileri alıp filistinlilere katılıp şavaşsınlar
Mantıksız HABER Maliyet 2450 taban fiat 2500 OLSUN bence çoook mantıksız Çiftçi ne kazanacak
Ellerine kalemine yüreğine sağlık.Nede güzel tasvir etmişsin Kemerhisar ımızın içler acısı halini.Ben doğma büyüme Kemerhisarlıyım şu anda 72 yaşındayım. Aksaray da ikamet etmekteyim ama yazları 4 ay Kemerhisarda kalmaktayım. Obakir güzel Kemerhisardan hiç bir güzellik kalmadı.Şimdide inşaatçılar 6 katlı 7 katlı binalar yapmaya başladılar .Hasılı elbirliğiyle Kemerhisarı mahvettik.Çook üzgünüm.
Vay zavallılar vay. Mafya dan ne umuyorlar sa. Zihniyet farklı yapacak bir şey yok.
26°
açık
banner832
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 14 Mayıs 2021
İmsak 03:47
Güneş 05:25
Öğle 12:43
İkindi 16:33
Akşam 19:50
Yatsı 21:21
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 39 81
2. Galatasaray 39 81
3. Fenerbahçe 39 79
4. Trabzonspor 39 68
5. Sivasspor 39 62
6. Hatayspor 39 61
7. Alanyaspor 39 57
8. Karagümrük 39 57
9. Gaziantep FK 39 55
10. Göztepe 39 51
11. Konyaspor 39 49
12. Rizespor 39 48
13. Kasımpaşa 39 46
14. Malatyaspor 39 45
15. Başakşehir 39 45
16. Antalyaspor 39 43
17. Kayserispor 39 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 39 38
20. Gençlerbirliği 39 38
21. Denizlispor 39 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 35 80
2. M. United 36 70
3. Leicester City 36 66
4. Chelsea 36 64
5. Liverpool 35 60
6. West Ham 35 58
7. Tottenham 35 56
8. Everton 35 56
9. Arsenal 36 55
10. Leeds United 35 50
11. Aston Villa 35 49
12. Wolverhampton 35 45
13. Crystal Palace 35 41
14. Southampton 35 40
15. Burnley 35 39
16. Newcastle 35 39
17. Brighton 35 37
18. Fulham 35 27
19. West Bromwich 35 26
20. Sheffield United 35 17
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 36 80
2. Real Madrid 36 78
3. Barcelona 36 76
4. Sevilla 36 74
5. Real Sociedad 36 56
6. Real Betis 36 55
7. Villarreal 36 55
8. Celta de Vigo 36 50
9. Athletic Bilbao 36 46
10. Granada 36 45
11. Osasuna 36 44
12. Cádiz 36 43
13. Levante 36 40
14. Valencia 36 39
15. Deportivo Alaves 36 35
16. Getafe 36 34
17. Huesca 36 33
18. Real Valladolid 36 31
19. Elche 36 30
20. Eibar 36 30

Gelişmelerden Haberdar Olun

@