Sağlık Bakanı Müezzinoğlu Bor İlçesinde

75 yataklı Bor Devlet Hastanesini gezen ve yüklenici firma Çetintürk İnşaat yetkilisi İbrahim Çetintürk’ten bilgiler alan Bakan Müezzinoğlu hastane inşaatındaki incelemelerinden sonra Bor İlçesi Ak Parti Seçim Bürosunun açılışına katıldı.

SİYASET 11.05.2015, 01:03 11.05.2015, 01:13
 Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu çeşitli inceleme ve açılışlar için Niğde’ye geldi. Niğde’deki Ak Parti seçim irtibat bürosunun açılışından sonra Bor İlçesine geçen Dr. Müezzinoğlu Bor İlçesi 75 yataklı Devlet Hastanesi inşaatına giderek incelemelerde bulundu.

BOR YENİ DEVLET HASTANESİ İNŞAATINDA İNCELEME

Yeni 75 yataklı Bor Devlet Hastanesini gezen ve yüklenici firma Çetintürk İnşaat yetkilisi İbrahim Çetintürk’ten bilgiler alan Bakan Müezzinoğlu hastane inşaatındaki incelemelerinden sonra Bor İlçesi Ak Parti Seçim Bürosunun açılışına katıldı.

Bor İlçesinde kalabalık bir partili tarafından karşılanan Bakan Dr. Mehmet Müezzinoğlu konuşmasından önce  Ak Parti Bor İlçe Başkanı Yavuz Ergun kısa bir teşekkür konuşması yaptı.

3 – 0  OLUNCA BAKIN NELER OLUR NELER

 Yavuz Ergun’un konuşmasının ardından Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat ise bütün annelerin  gününü kutlayarak  yaptığı konuşmada; Bir sene evvel bir seçim geçirdik, bu seçimde sizlere bir çok söz verdik. Bir sene geçti bu sözlerimizin bir çoğunu yerine getirdik. Biz seçimde Pazar yerine bir asansör yapacağız dedik, yaptık. Ahmet Kuddusi Hazretlerinin türbesini, çilehanesini düzenleyeceğiz dedik, düzenledik, divan’ını bastırdık. Bir kilisemiz vardı burayı kültür evi olarak açtık. Mehmetçik Mahallesinde çok amaçlı bir salon yapacağız dedik ve o salonu da yaptık. Şuanda bu salonumuzda hem market yeri var. İki tane düğün salonu var. 6 tane dükkan var, bunları da en kısa zamanda halkımızın hizmetine sunacağız. Bu salonuna geçtiğimiz aylarda vefat eden meclis üyemiz Mehmet Cindemir kardeşimin ismini vereceğiz. Mezarlık bilgi sistemini kurduk. Kayabaşı’na amfi tiyatro yaptık, önümüzdeki haftalarda su oyunlarını gerçekleştireceğiz, izlemenizi tavsiye ediyorum. Mayıs Ayının 27’sinde daha söz verdiğimiz gibi  Uğur Işılak’ı davet ettik, hep beraber birlikte olacağız. Söz verdiğimiz gibi bütün hizmetlerimizi gerçekleşticeğiz. Diğer sözlerimizi de önümüzdeki günlerde gerçekleştireceğiz. Tarihe bir yolculuk yaptık. Sağlık eski bakanımız Dr. Doğan Baran’ı rahmetle anıyorum. Dr. Doğan Baran vefat ettikten sonra Fizik Tedavi Hastanemiz ortada kaldı. Burada o zaman ki sağlık bakanı Osman Durmuş hastane inşaatına geldi ve orada söylediklerini hatırlıyorsunuz. Biz şunu diyoruz. Birileri konuşuyor, Ak Parti yapıyor. Biz inşallah Niğde’de 3 – 0’ı başaracağız. Ama bu 3 – 0 için biraz çalışmamız lazım. 3 – 0 olduğu zaman Bakanlığın ayak sesleri duyuluyor. İnşallah hemşerimizi bakan yapacağız. 3-0 olduğu zaman Erdoğan Özegen  Beyin çalışkanlığını biliyorsunuz. Ankara’daki gücünü biliyoruz. Alpaslan Bey ile beraber, Erdoğan Özgen Bey ile ve Yaşar Başkanımız ile birlikte Ankara’da neler olur neler. Sayın bakanımızdan Fizik Tedavi Hastanemizde 3 aydan erken sıra yok. Fizik Tedavi Hastanemizin kapasitesini artırmasını istiyoruz. Bor Devlet Hastanemizde bazı doktor eksikliklerimiz var. Bunların giderilmesini istiyoruz” dedi.

MHP’Lİ VE CHP’Lİ HEMŞERİLERİMDEN ÖDÜNÇ OY İSTİYORUZ

Başkan Erat; “Buradan hemşerilerimizden şunu söylüyorum. Ak Parti iktidar, 8 Haziran’da şüphesi olan var mı?  Ak Parti iktidarı devam edecek. Bunda bir sıkıntı yok. Ben, CHP’li, MHP’li ve diğer partili hemşerilerimden şunu rica ediyorum. Hiçbir zaman siyasi parti ayrımı yapmadık. Beni tanıyorsunuz, 6 yıllık siyasi hayatımda hiçbir zaman siyasi parti ayrımı yapmadım. Milliyetçilik konusunda da her halde bir sıkıntımızın olmadığını düşünüyorum. Alpaslan Bey’den bir sıkıntınız var mı? Türkiye’nin aleyhine, bu ilin, bu  ilçenin aleyhine Sıktı Erat’tan, Alpaslan Kavaklıoğlu’ndan, Erdoğan Özegen’den, Yaşar Ataç’tan bir zarar gelir mi? Bunu soruyorum. Atatürkçülükten yana var mı bir sıkıntımız. Yok… O zaman, CHP’li ve MHP’li kıymetli hemşerilerimden ödünç mü verirsiniz, nasıl verirsiniz bilmiyorum ama burada 3 – 0 ‘ı sağlayalım. İnşallah ondan sonrası bu memlekete hizmet olarak dönecektir” dedi.

 

BOR FİZİK TEDAVİ HASTANESİ İÇİN PATATES DEPOSU OLUR DEMİŞLERDİ

Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu ise Bor İlçesinde yaptığı konuşmada herkesin Anneler gününü kutladı. Bakan Dr. Müezzinoğlu; Birileri Bor’da Fizik Tedavisi hastanesini “İyi bir patates deposu olur” demiştir, diyebilir. Onları elimizin tersi ile iteceğiz. Biz rahmetli Doğan Baranların milletini, memleketini ilçesini, ilini düşünenlere asla vefasızlık yapmayız. Hangi siyasi görüş, hangi yaşam tarzında olursa olsun. Biz bütün vatandaşlarımızı bağrımıza basıyor ve bizim için değerlidir diyoruz. Tüm Borlu kardeşlerim. Ay Yıldızlı bayrağımızı dalgalandırmak Milliyetçilikse evet budur milliyetçilik. Bugün Sağlık Bakanlığı olarak Acil Ambulans hizmetlerinde geldiğimiz noktayı hepiniz biliyorsunuz. 10-12 yıl önce biliyorsunuz. Birilerinin iktidar olduğu dönemde şayet ambulans ihtiyacınız olduğunda karşınıza üç tane kelime çıkartıyorlardı. Ambulansımız yok diyorlardı veya ambulansımızda tıbbi donanım yok diyorlardı. Elemanımız yok diyorlardı varsa da mazotumuz yok diyorlardı. Parasını verirsen hastanı götürürsün diyorlardı. Şimdi böyle bir şey yok. Vızır vızır ambulanslarımız gidiyor geliyor.  Şimdi ambulansımız var mı? Ambulans helikopterlerimiz var mı? Ey bugünlerde milleti kandırmak için ağustos böceği gibi cır cır ötenler. Siz o ambulansların, o ambulans helikopterlerin mazotunu dolduramazsınız”dedi.

NİĞDE’YE TIP FAKÜLTESİNİ KURUYORUZ

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu konuşmasının devamında; Bakınız Bor Devlet Hastanesi inşaatını gezdim. İnşallah seneye hizmeti alacağız. Orada her türlü imkanı sağlayacağız. Biz hastaneyi de merkeze bağlı değil bağımsız yönetilen bir hastane haline getirdik. Doktoru ile ambulansı ile, hastanesiyle çok daha gelişmiş hizmetleri Niğde’de de, Bor’da sizlere sunacağız. İnşallah Niğde’ye Tıp Fakültesini de kuruyoruz. Tıp Fakültesini de kurulduğunda çok daha farklı şeyler olacak. Biz, milletimiz ile hemhal olan bir anlayışın çocuklarıyız. Sizin derdiniz bizim derdimiz. Türkçemizde güzel bir söz var. Dertler ve sıkıntılar paylaşıldıkça azalır. Mutluluklar ise paylaşıldıkça çoğalır. Mutluluklarımızı paylaştıkça çoğaltalım. Onun için bir şeye ihtiyacımız var. 2001’den bu yana milletle beraber yürüyoruz. Birlikte daha güçlü yürümeye devam mı? Bor’da MHP’li CHP’li kardeşlerimiz ile yürümeye hazır mıyız. Hizmetin en iyisini biz yapacağız bunu anlatmaya hazır mıyız? Önümüzde 27 gün kaldı, herkesin elini sıkacağız. Herkesle göz göze geleceğiz ama gönül gözümüzle konuşacağız. Onlarda bizim kardeşimiz, onlarda bu ülkenin gelişmesini istiyor. Onlarda bu ülkenin iyiliğini istiyor. Onlarda ay yıldızlı bayrağın daha güçlü dalgalanmasını istiyor. Bizim görevimiz göstermek, bizim görevimiz göstermek. Eserlerimiz ortada, yolları ile, tünelleri ile, havaalanları çil çil. Biz Ak Parti olarak çil çil eserler bırakıyoruz. Sizin hak ettiğiniz eserleri hep beraber yapacağız. 2023’de bu ülkeyi muassır medeniyetler seviyesine hep birlikte taşımaya hazır mıyız”dedi.

Ak Parti seçim bürosu açılışı yapıldı, günün anısına Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat, Bor işi deri halı hediye etti.

Bor ilçesindeki Ak Parti seçim irtibat bürosunun açılışının ardından Sağlık Bakanı Dr. Müezzinoğlu, Çiftehan köyünde Termal Otel açılışına katıldı.

  

http://www.borhaber.net/siyaset/saglik-bakani-muezzinoglu-nigde-de-h16677.html

Posted by Bor Haber on 10 Mayıs 2015 Pazar

Kaynak: Sitemizden haber fotoğraf alınması yasaktır.
banner697
Yorumlar (12)
kemersar kartalı 7 yıl önce
senin üstün açık kalmış.rüya görüyon
bahçeli kartalı 7 yıl önce
2 vekil mhpnin diğer vekillik için de chp ile akp çarpışır ...
halil 7 yıl önce
Niğde'ye Tıp fakültesi kuruluyor haberine inanan insanların gerçekten zeka yaşları 5 tir. Nüfusu 500.000 altında olan ve tıp fakültesi bulunan 1 adet il söyleyin. İlde dal hastanesi konumunda bulunan Çocuk hastanesi ve Doğum hastanesi bile kapanmışken tıp fakültesi veya eğitim araştırma hastanesi açılacağını ummak sadece bile bile lades olmaktır. Bunu iddia eden siyasilerin halkın zekasıyla dalga geçmesidir. Ha tabi şu konuda var. Eğer açılırsa Akkaya barajının kenarına yapılabilir belkide kokunun tedavi edici bir özelliği vardır.
halil ağa 7 yıl önce
çorumun niğdeden ne farkı var.
hitit üniversitesi tıp fakültesi 2006 yılında kuruldu.çorumun nüfusu 500 bin.
öner 7 yıl önce
bunca seyden sonra oy veren hırsızdır bunlara once 17 25 aralığı temızleyın... yalancılık sızde...
halile cevaben 7 yıl önce
trakya üniversitesi tıp fakültesi edirnede.1974 yılında istanbul üniversitesine bağlı olarak kurulmuş ve 1982 yılında ayrılarak.trakya üni. tıp fakültesi ismini almıştır.
edirnenin bu günkü nüfusu 400 bindir.
halil emmi 7 yıl önce
bozok üniversitesi tıp fakültesi 2007 yılında kurulmuş.nereye yozgata.
yozgatın bu günkü nüfusu kaç
432 bin.
boş boş konuşana kadar biraz bilgi sahibi olsanız olmazmıydı
halil halil 7 yıl önce
bolu abant izzet baysal üni. tıp fakültesi.
bolunun bu günkü nüfusu kaç
284 bin.
daha yazayımmı bu kadar yetermi.
amma bu fakülte kurulduğunda çook zorunuza gidecek.
elinize sağlık demeyeceksiniz.
sizde bunu gösterecek erdem yok.
siz. hava alanınada yalan diyorsunuz.
oda yapılacak.
siz onada gocunacaksınız
ammaaaa siz bilmesenizde bilen biliyor.
Allah onlardan razı olsun.
iyiki milletimiz var.
halkımız var.
yeter söz niğdelinini artık 7 yıl önce
trakya 1974 de, izzet baysal 1992 de kuruldu o zamanlar mevcut hükümet kurulmadı. çorum hitt ın çoğu blmleri gaziden devir alınma. yozgata gelince ee yozgata olmasından daha doğal ne var 2 3 tane bakan var meclis bşk yozgatlı aslında işin özü nufus değil eğer ona kalırsan 219 bin li erzincan da bile var tıp fak.önemli olan hükümete iş yaptırmak. şimdi diyeceksin ki oy verin yapsınlar 13 yıldır zaten verildi. 13 yılda bi akkayayı çözemeyenler bu kadar işi yapabilir mi sence. bence kredi musluklarının kapanma vakti geldi de gecti bile. niğdeli seçim zamanı verilen vaatlere kanmayacak artık.
Tuncay Demir 7 yıl önce
oylarınızı akp atın herseyden kurtulun rahatlayın herzamn her yerde akp
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
20
açık
banner832
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 22 Mayıs 2022
İmsak 03:38
Güneş 05:19
Öğle 12:43
İkindi 16:34
Akşam 19:57
Yatsı 21:31
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 38 81
2. Fenerbahçe 38 73
3. Konyaspor 38 68
4. Başakşehir 38 65
5. Alanyaspor 38 64
6. Beşiktaş 38 59
7. Antalyaspor 38 59
8. Karagümrük 38 57
9. Adana Demirspor 38 55
10. Sivasspor 38 54
11. Kasımpaşa 38 53
12. Hatayspor 38 53
13. Galatasaray 38 52
14. Kayserispor 38 47
15. Gaziantep FK 38 46
16. Giresunspor 38 45
17. Rizespor 38 36
18. Altay 38 34
19. Göztepe 38 28
20. Ö.K Yeni Malatya 38 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 36 70
2. Ümraniye 36 70
3. Bandırmaspor 36 62
4. İstanbulspor 36 60
5. Erzurumspor 36 58
6. Eyüpspor 36 57
7. Samsunspor 36 51
8. Boluspor 36 50
9. Manisa Futbol Kulübü 36 49
10. Tuzlaspor 36 49
11. Denizlispor 36 49
12. Keçiörengücü 36 48
13. Gençlerbirliği 36 48
14. Altınordu 36 45
15. Adanaspor 36 45
16. Kocaelispor 36 44
17. Bursaspor 36 44
18. Menemen Belediyespor 36 38
19. Balıkesirspor 36 12
Takımlar O P
1. M.City 38 91
2. Liverpool 38 89
3. Chelsea 38 74
4. Tottenham 38 71
5. Arsenal 38 67
6. M. United 38 59
7. West Ham United 38 57
8. Wolverhampton Wanderers 38 54
9. Leicester City 38 50
10. Brighton 38 49
11. Brentford 38 47
12. Newcastle 38 47
13. Crystal Palace 38 46
14. Aston Villa 38 46
15. Southampton 38 41
16. Everton 38 40
17. Burnley 38 36
18. Leeds United 38 36
19. Watford 38 23
20. Norwich City 38 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 86
2. Barcelona 37 73
3. Atletico Madrid 37 68
4. Sevilla 37 67
5. Real Betis 38 65
6. Real Sociedad 37 62
7. Villarreal 37 56
8. Athletic Bilbao 37 55
9. Valencia 38 48
10. Osasuna 37 47
11. Celta Vigo 38 46
12. Rayo Vallecano 38 42
13. Elche 38 42
14. Espanyol 37 41
15. Getafe 38 39
16. Granada 37 37
17. Mallorca 37 36
18. Cadiz 37 36
19. Levante 38 35
20. Deportivo Alaves 37 31

Gelişmelerden Haberdar Olun

@