Özgür Özel; Rasim Yılmaz Umudun Siyasetini Yapıyor... Peki...

31 Mart Mahalli İdareler Seçimi öncesi CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel CHP İl Başkanlığı binası önünde halka hitap etti. CHP Niğde Belediye Başkan Adayı Rasim Yılmaz’a destek istedi.

SİYASET 13.03.2019, 00:30 13.03.2019, 08:32 nigdehaber
2022
banner830

CHP Niğde İl Başkanlığı önünde yapılan mini mitingde ilk önce İl Başkanı Erhan Adem konuşma yaptı. Erhan Adem önümüzdeki seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi rüzgarı eseceğini belirttiği konuşmasında;  Bizim belediye başkan adaylarımızın hiç biri rantçı değildir. Parayla pulla işi olmaz, memleketinin güzel insanlarına güzel hizmet istiyorlar.  Biz ülkemizi seviyor ve ülkemizdeki insanların daha huzurlu, daha varlıklı olması için mücadele ediyoruz. Çünkü Türkiye bunu hak ediyor” dedi. Erhan Adem  daha önce Rasim Yılmaz tarafından dille getirilen  Niğde Belediyesinin yolsuzluk iddialarını 4-5 gün içinde belgeleri ile açıklayacağını belirtti.

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer’de kurulduğu günden beri Cumhuriyet Halk Partisinin Niğde’ye yaptığı hizmetleri, yatırımları anlattı ve mevcut iktidarın bu güne kadar Niğde’ye hiçbir şey yapmadığını iddia etti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN MUHALEFETDEYKEN BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPMADI MI?
CHP Niğde Belediye Başkan Adayı Rasim Yılmaz ise alanda bulunan kalabalığa yaptığı konuşmada; İktidardan belediye başkanı olmaz ise Niğde’ye hizmet gelmezmiş. Bakın Niğde’de 6 tane CHP’li belediye var. İktidarın adayı bak bir CHP li belediyelere gidelim, birde senin belediyelerine gidelim, varmışın? Bu arkadaş Türkiye siyasetini de bilmiyor, kendi Cumhurbaşkanını da tanımıyor. O İstanbul belediye başkanı olduğu zaman muhalefet partisi başkanı değil miydi. Başarısız mıydı? Hizmet alamadı da Sen çıkıyorsun, muhalefet partisinden belediye başkanı seçilirse Niğde’ye hizmet gelmez diyorsun. Sen Türkiye siyasetini bilmiyorsun, kendi partini tanımıyorsun, hele Niğdelileri hiç tanımıyorsun. Senin inadına Niğdeliler anaların dua ettiği Rasim Yılmaz’a oy verecekler, bak bakalım Niğde’ye nasıl hizmet ediliyor sende göreceksin. Peki 10 yıldır belediye sizde sen birazda bizi dinle bakalım. 10 yıldır ne yaptınız Niğde’ye, Niğde iktidarla el ele değil miydi. 10 yıldır ben ne yaptığınız söyleleyim. Niğde’yi baronlara teslim ettiniz. Gelen yatırımcıyı kaçırtınız. Onlarca yatırımcı yatırım yapmak istedi. İşsizliği önlemek yerine o yatırımcıları kaçırttınız. Sen il başkanı iken, uyurken Nevşehirliler, Aksaraylılar  Ecemiş Suyunu proje yaptırmışlar, memleketlerine götürmek için DSİ Genel Müdürü iken boy boy fotoğraflarını atmışlar. Sen il başkanı iken proje yapıldı. Bunu bilmiyormusun. 10 Yıldır Akkaya’nın sorunu çözemediniz. Bakan getirdiniz, 31 Mart’a kadar mı çözeceksiniz. Bakın son dönemde 230 milyon lira para harcamış Niğde Belediyesi… Buradan soruyorum 230 milyon liraya bu memlekete ne yaptınız. Çık da bir açıkla… “dedi.

İŞSİZ KARDEŞLERİMİN SESİ OLMAK İSTİYORUM.
Başkan adayı Rasim Yılmaz konuşmasının devamında Niğde Belediyesinin harcamalarını dışardaki şirketlere yaptırdığını, Niğdeli esnafa yaptırmadığını  örnekler vererek açıkladı. Rasim Yılmaz; Bu kente gelen parayı şehir içinde tutabilseydiniz. Niğde esnafına harcama yapsaydınız bu kent kalkınırdı. Yok, sizin yaptığınız Konyalılara, Ankaralılara, Aksaraylılara, Nevşehirlilere, Kayserililere bu kentin parasını böyle kaptırırsanız, Niğde geri gider. Benim döneminde kibrit çöpü dahi Niğde’den alınacak…. Niğde’nin en önemli sorunu işsizlik.  Üniversiteyi bitirmiş kardeşim hala babasından medet bekliyor, utanıyor. Ben o kardeşlerimin sesi olmak istiyorum” diyerek işsizlik konusunda projelerini anlattı.

Başkan adayı Rasim Yılmaz; Olmaz ya… Allah muhafaza Aday O il başkanı seçildi. Faruk Başkan’ın başına gelen senin başına gelmeyeceğini ne bilelim. Senin belediye başkanlığın bir kişinin iki dudağı arasında. Bak muhalefet diyorsun ya bana. Benim belediye başkanlığım, işsiz gençlerin, annelerin, emeklinin, çalışan annenin, evine ekmek götüren babanın bana vereceği yetkiye bağlı. Bütün Niğde’nin bana vereceği yetkiye bağlı. Ama senin ki bir kişinin iki dudağı arasında. Beş yıl önce bir belediye başkanı seçtiniz Niğde’ye nerede O belediye başkanı? Gören var mı?  Diyelim ki bu Ak Parti’nin adayı seçildi. Bir yıl sonra metal yorgunluğudan gitmeyeceğinin garantisi var mı? Niye  seçsin sizi Niğdeli niye!... Her konuda projemiz hazır, önce bu kentte işsizliği bitireceğiz, sonra sosyal belediyeciliği Niğde’ye yayacağız. Bütün Türkiye Niğde belediyesini konuşacak. Bunları yapacağız… Bir de yapmayacaklarımızı söyleyeyim. Bu şehri rant ekonomisine boğmayacağım, harama el uzatmayacağım, sizden hiç bir şey saklamayacağım, yatırımcıyı kaçırmayacağım, yüzünüzü karartmayacağım, her kese eşit davranacağım. Söz veriyorum!...” dedi.

20 KAHVEYE ÜFÜRÜKÇÜ AYARLAMIŞ, ÜFÜRÜP DURUYORLAR
Anketler gösteriyor ki bu beceriksiz tayfayı gönderecek olan biziz. Geçmişi defolulara inanmayın. Bir oy bile kıymetli. Yarıştan kopmuşlara, yorgun düşmüşlere, modası geçmişlere inanmayın. 20 çay ocağına yirmi üfürükçüyü koyup, vay filan parti tabanı bizi destekliyor, vay filan parti bizi destekliyor. Böyle bir şey yok, bunlar 20 kahvehane üfürükçüleri” diyerek sözlerini tamamladı.

VATANDAŞLARA SÖYLEYECEK VAATLERİ KALMADI, KORKU SİYASETİ YAPIYORLAR
Rasim Yılmaz’dan sonra konuşan CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel ise yaptığı konuşmasında önce ülke geneli konulara değindi ardından ise ; Rasim Başkanımızı dinledim. Türkiye’nin dört bir yanını geziyoruz. Onlarca ilde, yüzlerce ilçe ve belde de  adaylarımızı dinledik. Rasim başkanın dili umudun dili, umudun siyasetini yapıyor. 31 Mart’ta daha iyi bir Niğde için, Niğde’de daha iyi bir yaşam için, Niğdeli çocuklar daha iyi şartlarda yaşayabilsin diye umut vaat ediyor, umudun siyasetini yapıyor. Rasim Yılmaz’ın umut siyasetine karşı birileri korku siyaseti yapıyor” diyerek hükümetin artık vatandaşa söyleyebilecek vaatlerinin olmadığını bu yüzden de korku siyasetine sarıldığını ifade etti.

RASİM YILMAZ UMUDUN SİYASETİNİ YAPIYOR
Özgür Özel;  Rasim Yılmaz Umudun siyasetini yapıyor. 31 Mart’ta daha iyi bir Niğde için daha iyi yönetilen bir Niğde için Niğde’nin havasının daha iyi, suyunun daha temiz ve ucuz içilebilir olması.  Engellilerin sokaklarında yaşamlarında daha rahat edebilmeleri çocuklar için, gençler için ve yaşlılar için hepsini birden kucaklayan kent projeleri yoksullara dezavantajlı gruplara sahip çıkan sosyal projeler için Niğde’de yaşam daha iyi olsun diye Niğde’nin çocukları geleceğe daha umutla daha iyi bir Niğde’de yaşama umuduyla büyüyebilsinler diye umudun siyasetini yapıyor. Bütün projelerini son derece akılcı, son derece mantıklı ve son derece ayakları yere basan bir şekilde buldum ve kendisini ve ekibini tebrik ederim…. 

Rasim Yılmaz’ın umut siyasetine karşı birileri korku siyaseti yapıyorlar. Umudu tüketmiş birileri. Ben hayal kurduramam, ben vaatler söyleyemem, çünkü artık bize kimse inanmaz diyorlar. Bu ülkenin ilk Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk Benim naçiz vücudum bir gün elbette toprak olacaktır. Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Niğde hangisine inanalım, bir tane ben olmazsam sen yoksun diyen, öbürü milli mücadele kahramanı ülkenin kurtarıcısı kurucusu Ben Toprak olsam da size bir şey olmaz diyen özgüven. Biz Mustafa Kemal’e inanıyoruz” dedi.

İYİ PARTİLİ ABİSİ SEN BU GÖREVLERİ YAPTIN… BÜYÜKLÜK SANA DÜŞER HADİ BAKALIM…
Özgür Özel yaptığı konuşmasında ittifak konusuna da değindi. Özel; Türkiye’de belli yerlerde ittifak yaptık. Niğde ittifak yok. Bütün adaylara tabi ki başarılar diliyoruz da. Bu iyi partinin adayı şöyle diyormuş. Efendim ilerleyen günlerde CHP’nin adayı benim lehime… bak sende de bir metal yorgunluğu var. Eski yaptığın vazifeyi de biliyorum ben. Ama buradan söylüyorum. Özgür Özel sözü… 31 Mart günü propaganda bitip 1 Nisan’da sandıklar açılırken de bu sözü hatırlayın. Cumhuriyet Halk Partisinin adayı Rasim Yılmaz’dır. Sonu kadar yanındayız. Haa… İyi Partinin adayı biri çekilsin diyorsa… Abisi sen bu görevleri yaptın. Niğdeli de seni biliyor. Bu civan mert delikanlı varken büyüklükte sana düşer kardeşim hadi bakalım görelim ittifakını. İyi Partinin adayı yerinde duracaksa, o zaman ittifakı tepede yapamadık. Ama Niğdeliler sandıkta yapacak. İşte Rasim Yılmaz, aday burada oylar sizde” şeklinde konuştu.
 

Yorumlar (1)
KARA 2 yıl önce
Rasim bey boşuna yormasan kendini seçimde 4 hadi bilemedin 3 olcan, kasma fazla.
Son Yorumlar
sadece alkol yasağının değil karantina tedbirleri kapsamında genelgeyle konulan ve temel hak ve özgürlüklere müdahale niteliği taşıyan her yasak anayasaya aykırıdır. anayasa temel hak ve özgürlüklerin ancak kanunla sınırlandırılabileceğini söyler. bunun istisnası ise ohal dönemindeki kararnamelerdir. ülkede ohal olmadığına göre kanuni düzenlemeyle getirilmemiş her pandemi yasağı anayasaya aykırıdır. bu açıdan hakkınızda eğer idari para cezası uygulanırsa mutlaka dava yoluna gidin.
ben tabiiki isyan ediyorum kabullenenler uyumaya uyurken soyulmaya devam ediyor
Ya Niğde Gazeteleri Kıyakcılığın sonu Ayakçılık fazla şak şak usandırdı değilmi
Köy garajı ve Adliye Sarayının altından Ditaş altı üst geçit arasına 60 metrelik geniş düz bir bulvar açılsa; yol kenarlarına 2 mt. kaldırım, 2 mt. yürüyüş yolu, 3 mt. bisiklet yolu, 2 mt. engelli yolu, (3+3+3+3 mt.) Medaş -Telekom – Doğalgaz ve Belediyenin ayrı ayrı alt yapı güzergâhları, Tramvay hattı 10mt. 7 metrelik yeşil alan ve yol güzergâhı araç park ve dinlenme yerleri yapılırsa şehrimizin iki yakasına faydası olur. Bu arada Patates Araştırma Müdürlüğünün hazineden kiraladığı 310 dönümlük büyük araziye Resmi kurumlar, Millet bahçesi, Hastane, Fakülte, Spor alanları v.b. kurumlar yapılır. Şehrimizin iki yakasına hizmet verir ve ortada. Patates Araştırma Müdürlüğünün idari binası ve laboratuvarları için yaklaşık 30 dönümlük arazisi var. Sazlıca kasabasında da geniş yeri var. Bu aradaki derenin yapılmayan kısmını da ıslah edilir. Bu kısmın planlanması çok geri kaldı. Ayrıca eski sanayi alanı kentsel dönüşümle planlanması ve stadyum yapılmasında bu güzergâhta birleşir.
Yürüyüş parkurunun 2 ve 3’ünçü etap yürüyüş parkuru dere kenarından 5 metre kamulaştırılıp dere ıslahı ile beraber yapılması daha güzel olur. Belirli yerlere dinleme alanları yapılır. Yeşilburç vadisi görselliği, yürüyüş rotası, konaklama yerleri, suyu, doğa güzelliği ve seyir terasıyla mükemmeldir. Yeşilburç kentsel sit alanına güzel mastır imar planı uygulanması gerekir. Ayrıca kentsel sit alandaki konaklar tescilli olmasından yıkılıyor. Bu konaklar butik otel olarak turizme kazandırmamız gerekir.
18°
hafif yağmur
banner832
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 06 Mayıs 2021
İmsak 03:59
Güneş 05:33
Öğle 12:43
İkindi 16:31
Akşam 19:43
Yatsı 21:11
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 37 81
2. Fenerbahçe 37 76
3. Galatasaray 37 75
4. Trabzonspor 37 64
5. Sivasspor 37 58
6. Alanyaspor 38 57
7. Hatayspor 37 57
8. Gaziantep FK 37 54
9. Göztepe 37 51
10. Karagümrük 37 51
11. Konyaspor 37 45
12. Rizespor 37 45
13. Antalyaspor 38 43
14. Başakşehir 37 43
15. Malatyaspor 37 41
16. Kasımpaşa 37 40
17. Kayserispor 37 39
18. Ankaragücü 37 38
19. Erzurumspor 38 37
20. Gençlerbirliği 37 35
21. Denizlispor 37 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 33 67
2. Giresunspor 33 67
3. Samsunspor 33 67
4. İstanbulspor 33 61
5. Altay 33 60
6. Altınordu 33 57
7. Ankara Keçiörengücü 33 55
8. Ümraniye 33 50
9. Tuzlaspor 33 47
10. Bursaspor 33 46
11. Bandırmaspor 33 42
12. Boluspor 33 39
13. Balıkesirspor 33 35
14. Adanaspor 33 34
15. Menemenspor 33 34
16. Akhisar Bld.Spor 33 29
17. Ankaraspor 33 26
18. Eskişehirspor 33 8
Takımlar O P
1. Man City 34 80
2. M. United 33 67
3. Leicester City 34 63
4. Chelsea 34 61
5. West Ham 34 58
6. Tottenham 34 56
7. Liverpool 33 54
8. Everton 33 52
9. Arsenal 34 49
10. Aston Villa 33 48
11. Leeds United 34 47
12. Wolverhampton 34 42
13. Crystal Palace 33 38
14. Brighton 34 37
15. Southampton 33 37
16. Burnley 34 36
17. Newcastle 34 36
18. Fulham 34 27
19. West Bromwich 34 26
20. Sheffield United 34 17
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 34 76
2. Real Madrid 34 74
3. Barcelona 34 74
4. Sevilla 34 70
5. Real Sociedad 34 53
6. Villarreal 34 52
7. Real Betis 34 51
8. Granada 34 45
9. Athletic Bilbao 34 45
10. Celta de Vigo 34 44
11. Osasuna 34 40
12. Cádiz 34 40
13. Levante 34 38
14. Valencia 34 36
15. Getafe 34 34
16. Deportivo Alaves 34 31
17. Real Valladolid 34 31
18. Huesca 34 30
19. Elche 34 30
20. Eibar 34 26

Gelişmelerden Haberdar Olun

@