Niğde'den Davutoğlu'na Tam Destek

Ak Parti Niğde Teşkilatı, Ak Parti Olağanüstü kurultayı dolayısıyla bir basın açıklaması yaptı.

SİYASET 24.08.2014, 00:17 26.08.2014, 22:12
969
Niğde'den Davutoğlu'na Tam Destek
banner830

 Basın açıklamasında Ak Parti İl Başkanı Emrah Özdemir, Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, İl Genel Meclis Başkanı Mahmut Peşin, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Reyhan Sayın, Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Burak Tunç, Ak Parti İlçe Başkanları, İlçe Belediye Başkanları, Belde Belediye Başkanları, İl ve İlçe Yönetimleri hazır bulundu.

 
Olağanüstü Kurultay hakkında Emrah Özdemir şu açıklamlarda bulundu:
 
‘’Milletin partisi, birliğin adresi olan AK Partimiz 27 Ağustos’ta Ankara’da 1. Olağanüstü Büyük Kongresi’ni yapacaktır. Partimiz bu kongreyle yeni genel başkanını seçecektir. Liderimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 21 Ağustos günü açıkladığı gibi, kongremizde genel başkan adayımız Dışişleri Bakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’dur.
 
Olağanüstü Kongremiz’de, tarihimizde ilk defa milletin doğrudan seçtiği cumhurbaşkanı olan genel başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı bayrak yarışında emanet yeni ellere teslim edilecektir’’ DEDİ.
 
YENİ BİR SAYFA AÇILACAK
 
27 Ağustos’ta liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın koyduğu ilkeler, açtığı yol ve inşa ettiği hizmet yolunda yeni bir sayfa açılacaktır diyen Özdemir konuşmasına devamla; ’’AK Parti milletin umudu olarak doğdu. Partimizi 2001’de kurduğumuzda ülkemiz her alanda mahrumiyetler ve krizler içindeydi. Milletimiz yokluklara, yolsuzluklara, yoksunluklara mahkum edilmişti. Biz milletin bize verdiği güç ile her bir soruna el attık. Bugüne dek başkalarının “yapılamaz” dediği bir çok büyük icraati gerçekleştirdik. Hayalleri gerçek yaptık. Ülkemizin çehresini değiştirdik.
 
Ekonomiden sağlığa, eğitimden ulaşıma kadar her alanda yeni bir kalkınma hamlesi başlattık. Üretim arttı, ihracatta rekorlar kırıldı. Yıllardır bitirilemeyen projeler bitti. Ekonomimiz büyüdü. Türkiye ilklerle tanıştı. Ulaşımdan sağlığa, eğitimden sosyal desteklere kadar her alanda milletimizin refahını yükselttik.
 
AK Parti olarak siyaseti güçlendirdik ve itibar kazandırdık. Demokrasinin önündeki engelleri kaldırdık. İnsan hakları ve özgürlükleri genişlettik. Üstünlerin hukukundan, hukukun üstünlüğüne geçtik. Çözüm süreciyle, kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi perçinledik. Güven ve istikrar ortamını koruduk.
 
Dünyada ülkemizi saygın, etkili ve güçlü bir konuma getirdik. Artık Türkiye yardım alan değil, yardım veren bir ülkedir. Türkiye bugün dünyanın her yerinde mazlum ve mağdurun yanındadır. Demokrasi, refah ve açıklık ilkelerimizle model olduk.’’
 
BÜTÜN KUMPASLAR MİLLETİMİZİN GÜCÜYLE BOZULDU
 
12 yılda bize karşı birçok kumpaslar kuruldu DİYEN Özdemir ’’Engeller çıkarıldı, darbe teşebbüsleri oldu. Biz, milletimizin gücüne dayanarak bütün bu girişimleri bozguna uğrattık. Demokrasimizi güçlendirmeye, her türlü vesayeti kaldırmaya, hak ve özgürlükleri genişletmeye sürekli devam ettik. Milletimizin bize verdiği emaneti asla yere düşürmedik.
 
Bizler AK Parti olarak bugüne dek demokraside, ekonomide, belediyecilikte, dış politikada yaptıklarımızla asla yetinmiyoruz. Bizim davamız milletimize layık olduğu demokrasiyi, refahı, gücü ve dünyada saygınlığı kazandırmaktır. Bunun için Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023 için büyük hedefler koyduk. O ufka doğru bütün sevdamızla, gücümüzle, gayretimizle yürüyoruz.
 
AK Parti herhangi bir parti değildir. Partimiz milletin bağrından çıkmıştır. Bizim partimiz “ben” demeden “biz” diyenlerin, “partimiz” demeden “milletimiz” diyenlerin partisidir. Millete hizmeti aşk ile sevda ile benimseyenlerin; durmadan çalışanların, birliği, kardeşliği bayrak yapanların partisidir.
 
İşte bu yüzden milletimiz, 2002’den beri girdiğimiz her seçimde bize her seferinde daha büyük oranlarda destek vermiştir. Milletimiz gerek ülke yönetiminde, gerekse belediyelerde bize olan güvenini sürekli göstermiştir. Bizim çabamız, bu büyük güvene daha çok çalışarak, daha yeni işler yaparak layık olmaya çalışmaktır. Hep daha iyiyi, daha güzeli ve daha doğruyu aramaktır. Asla yorulmayarak, durmayarak, yılmayarak Türkiye’yi bir dünya gücü haline getirmektir.’’
 
YENİ TÜRKİYE’NİN KAPILARI ARDINA KADAR AÇILIYOR
 
Başbakanımız ve Genel Başkanımızın 10 Ağustos’ta Cumhurbaşkanı seçilmesi ile Yeni Türkiye’nin kapıları ardına kadar açılmıştır diyen Özdemir ; ‘’27 Ağustos’ta yapacağımız 1. Olağanüstü Büyük Kongremiz ile Yeni Türkiye yolunda yeni bir aşama başlayacaktır.
 
Türkiye, bu yeni dönemde daha yüksek irtifalara daha büyük bir hızla yükselecektir.
 
Türkiye güçlü, demokratik, müreffeh ve saygın bir ülke olma hedefine daha büyük bir azimle yürüyecektir.
 
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın rehberliğinde ve genel başkan adayımız, mevcut Dışişleri Bakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nun yönetiminde bu kutlu ve büyük yürüyüş yeni aşamalara, yeni ufuklara ulaşmaya devam edecektir.
 
AK Parti, bu yeni aşamada milletin sesi olmaya devam edecektir. Daima milletimizin yanında olmaya, milletimizin dilini konuşmaya, onunla olan gönül bağını korumaya devam edecektir.
 
AK Parti; birliğiyle, beraberliğiyle, davasıyla, sevdasıyla ve aziz milletiyle bu yolda yürümeye devam edecektir.
 
1. Olağanüstü Büyük Kongremizin partimize ve milletimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz.
 
Hepinize ilginiz için teşekkür ederim’’ dedi.
 
 
Olağanüstü Kurultay hakkında bir konuşma yapan Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan; "2002 yılından başlayıp bu güne kadar gelen bir süreç var. Milletin bağrından çıkmış milletin partisi, ülkemizde, Niğde'mizde hep ilklerin altına imza atmış ve ülkemize, milletimize, insanımıza hizmet etmenin gayreti içerisinde olmuş. Düşünülemeyen, akla gelmeyen bir çok hizmetin altına imza atmış, başarılı olmuş ve bu başarının sonucu da ülkemizde yapılmış olan üç genel seçim ve  üç tane yerel seçimde başarıyla oylarını artırarak bu seçimlerden çıktığı gibi yine aynı zamanda 2 ayrı referandum sonuçlarından da yüzünün akı ile çıkmış bir parti. Yine 10 Ağustosta referandum sonuçlarına göre milletimiz sandığa gitmesiyle birlikte ülkemiz milletimiz ilk kez halkımız tarafından Cumhurbaşkanını seçme muradına erdi. Bu seçim sonucunda da Genel Başkanımız Başbakanımız Sayın recep Tayip Erdoğan ülkemizin mimarı on ikinci Cumhurbaşkanı olarak milletimiz tarafından seçildi. Bu seçim sonuçlarının partimize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Cumhurbaşkanlığı makamında da Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan ülkemizde ilklerin altına imza atmaya devam edecektir diye düşünüyoruz. 27 Ağustos'ta yapılacak birinci olağan üstü kongremiz var. Bu kongremizde de partimizin ve teşkilatlarımızın, genel merkezimizin, merkez karar ve yürütme kurulumuzun ortak kararı ile şu anda mevcut Dış İşleri Bakanımız, Konya Milletvekilimiz Ahmet Davutoğlu Bey aday olarak tüm teşkilatlarımız ve Genel Merkezimiz tarafından gösterilmiştir" dedi.
 
 
Belediye Başkanı Faruk Akdoğan; "Ahmet Davutoğlu Bey ülkemizin ender yetiştirdiği başta ilim adamlarından bir tanesi. Dış politikalar uzmanı. Bu bağlamda kendisinin Profesör unvanı var. En son çalıştığı Üniversite Boğaziçi Üniversitesinde Öğretim Görevlisi olarak çalışırken, Başbakanımıza dış ilişkilerle ilgili danışmanlık yaparken daha sonra da Dış İşleri Bakanlığına Milletvekili olmadan atanmış ve daha sonra da 2011 yerel seçimlerinde de Konya Milletvekili olarak seçilmiş ve o günden bu güne kadar da Dış İşler bakanlığını başarı ile yürüten Sayın Ahmet Davutoğlu Genel Başkan adayımız. AK Partinin Genel Başkan adayı demek Başbakan demek. Dolayısı ile aday gösterilmiş. Elbette biz Genel Merkezimizin ve yine bölgemizin insanı olan Ahmet Davutoğlu'nun bu noktada teşkilatlar olarak arkasındayız. Belediye Başkanları olarak arkasındayız. Sayın Ahmet Davutoğlu Dış İşlerinde gösterdiği başarıyı ve performansı Başbakanlık ve Genel Başkanlık makamında göstereceğinden şüphemiz yok" şeklinde konuştu.
 
Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan; "Güçlü bir Başbakan bir Genel Başkan ve güçlü bir Cumhurbaşkanı ile, Genel Başkanımızın, şu andaki mevcut Genel Başkanımızın ifadesi ile 'Biz Türkiye'yi Uçururuz' demişlerdi. Önümüzdeki süreçte yeni Türkiye modeli ile Türkiye'yi hep beraber uçuracağız diye düşünüyor, ümit ediyorum. Bunun böyle olacağından şüphemiz yok. Güvenimiz ve inancımız tam. 27 Ağustos 2014'te yapılacak genel kurulun başta ülkemize, milletimize, devletimize, partimize ve bu genel kurulda görev alacak başta Genel Başkanımız Başbakanımız olmak üzere, Merkez Karar Yürütme ve Yönetim Kurulu üyelerine şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. Milletimize hayırlı olmasını diliyorum. AK Partimize, Türkiye'mize hayırlı olsun" dedi.
 
Son olarak İl Meclis Başkanı Mahmut Peşin bir konuşma yaptı ve kurultay hakkında şu açıklamlarda bulundu:
“Uzun yıllardır başarıyla yürüttüğü Dışişleri Bakanlığı ile TBMM’de nitelikli ve seviyeli siyasetin en güzel örneklerinden birini veren Sayın Prof. Dr. Ahmet DAVUTOĞLU, hem akademik alanda hem de devlet yönetiminde Türkiye’ye önemli hizmetleri olan birisidir”

Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu gibi iş dünyasına uluslararası özgüven kazandırmış birinin, Başbakan olarak daha büyük katkıları olacağına eminim, Ülkemiz son 12 yılda siyasi ve ekonomik manada önemli kazanımlar elde etmiştir.  Yapılan çalışmalar neticesinde kazanılan başarılarla insanlarımızın ve ülkemizin huzuru ve kalkınması hedeflenmiş ve bu hedeflere emin adımlarla ulaşılmıştır.
 
Ülkemizde yaşanan siyasi istikrar, ekonomik istikrarı beraberinde getirmiş ve ülkemizin kalkınmasında önemli seviyelere ulaşmıştır.  

Seçilmiş Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde başlayan demokratikleşme ve reformların aynı kararlılıkla devam edeceğine inanıyorum.

Bu düşüncelerle Ülkeye, millete ve Türkiye demokrasisine Genel Başkanımız ve Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun hayırlı olmasını diliyorum’’ dedi.
 
Ak Parti İlçe  Başkanları, İlçe Belediye Başkanları, Belde Belediye Başkanları aynı karede fotoğraf vererek, Ahmet Davutoğlu’nu desteklediklerini ifade ettiler.Kaynak: Sitemizden haber fotoğraf alınması yasaktır.
Yorumlar (3)
bahçeli kartalı 7 yıl önce
aman destekleyin karaim yahudisi exeterli ahaim deyvitoğlunu!!!
DESTEKLEYELİM 7 yıl önce
kim daha fazla desteklerse o milletvekili adayı olacak. hadi göreyim sizi.
DESTEKLEYELİM 7 yıl önce
kim daha fazla desteklerse o milletvekili adayı olacak. hadi göreyim sizi.
Son Yorumlar
Eğer niğde benim nigdeyse o gavati bir daha nigdeye sokmaz
Harika bir sınıftı. Adeta yıldızlar topluluğu idi.
oraya hastane yapıp yolunu da daracık bırakan kimdi? asıl soru şu o yol yeterince geniş ve düzenli olacak mı ? yok şu zaman yok bu zaman sonuçta işlek bir yolu kapatıyorsunuz her zaman sorun.
ELMA FİYATLARI YERLERDE SÜRÜNÜYOR.. KİMSE SAHİP ÇIKMIYOR. ELMA ÜRETİCİLER BİRLİĞİ KENDİNE ÇALIŞIYO.
Sayın Vekilimiz Eyüp Doğanlar ı tebrik ediyoruz.Birileri soyarken birileri de bağış yapabiliyor. Bu arada sayın Valimiz den, geçmiş dönemler de Niğde Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği yapmış Hakan Bayraktar isimli şahsın görevden ayrılmadan önce peşin olarak aldığı maaş ve avansı toplamda 17.000 tl gecikme faizi ile birlikte toplamda 30.000 tl olan para Devlet Hastanesi yöneticileri tarafından gerekli tüm işlemler yapıldığı halde geri alınamadığını biliyoruz.Bu paranın geri alınamaması konusunda kusurlu davranan bürokratların hakkında işlem yapılmasını ve paranın devlet hastanesi hesabına yatıttırılmasını talep ediyoruz.Saygılarımızla
26°
açık
24_09_2013_02 Image Banner 142 x 60 24_09_2013_02 Image Banner 142 x 60
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 26 Eylül 2021
İmsak 05:00
Güneş 06:21
Öğle 12:39
İkindi 16:06
Akşam 18:48
Yatsı 20:04
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Altay 7 15
2. Beşiktaş 7 14
3. Trabzonspor 6 14
4. Hatayspor 6 13
5. Fenerbahçe 6 13
6. Konyaspor 6 12
7. Alanyaspor 6 12
8. Karagümrük 7 11
9. Kayserispor 6 10
10. Sivasspor 7 9
11. Adana Demirspor 7 9
12. Galatasaray 6 8
13. Antalyaspor 7 8
14. Gaziantep FK 7 8
15. Malatyaspor 7 6
16. Göztepe 6 5
17. Kasımpaşa 6 5
18. Başakşehir 6 3
19. Giresunspor 6 1
20. Rizespor 6 1
Takımlar O P
1. Ümraniye 7 19
2. Erzurumspor 7 15
3. Ankaragücü 6 12
4. Eyüpspor 6 12
5. Tuzlaspor 6 11
6. Kocaelispor 6 10
7. Bandırmaspor 6 9
8. Manisa FK 7 9
9. Gençlerbirliği 7 8
10. Boluspor 6 7
11. Samsunspor 5 7
12. Altınordu 6 7
13. Menemenspor 6 7
14. Adanaspor 7 6
15. Balıkesirspor 5 6
16. Denizlispor 6 6
17. Bursaspor 6 5
18. İstanbulspor 5 4
19. Ankara Keçiörengücü 6 4
Takımlar O P
1. Liverpool 6 14
2. Man City 6 13
3. Chelsea 6 13
4. M. United 6 13
5. Everton 6 13
6. Brighton 5 12
7. West Ham 6 11
8. Aston Villa 6 10
9. Brentford 6 9
10. Tottenham 5 9
11. Watford 6 7
12. Leicester City 6 7
13. Arsenal 5 6
14. Crystal Palace 5 5
15. Southampton 5 4
16. Wolverhampton 5 3
17. Newcastle 6 3
18. Leeds United 6 3
19. Burnley 6 2
20. Norwich City 6 0
Takımlar O P
1. Real Madrid 7 17
2. Sevilla 6 14
3. Atletico Madrid 7 14
4. Real Sociedad 6 13
5. Valencia 7 11
6. Rayo Vallecano 6 10
7. Athletic Bilbao 7 10
8. Barcelona 5 9
9. Real Betis 6 9
10. Villarreal 6 8
11. Osasuna 6 8
12. Mallorca 6 8
13. Cádiz 6 6
14. Elche 6 6
15. Espanyol 7 6
16. Levante 6 4
17. Celta de Vigo 6 4
18. Granada 6 3
19. Deportivo Alaves 6 3
20. Getafe 6 0

Gelişmelerden Haberdar Olun

@