Niğde'deki Nazım İmar Planına MHP'nin Görüşü

MHP İl Başkanı Hakan Er: “Milletimizin Menfaatine Olmayan Hiçbir Şeye İzin Vermeyeceğiz!”

SİYASET 05.08.2012, 18:28 05.08.2012, 18:28
Niğde'deki Nazım İmar Planına MHP'nin Görüşü
 Son birkaç haftadır Niğde kamuoyunu meşgul eden 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı hakkında gerçekleştirdiği esnaf ziyaretleriyle kamuoyuna parti görüşlerini açıklayan MHP Niğde İl Başkanı Hakan Er; “Niğde’nin menfaati olmayan hiçbir şeye onay vermeyeceğimiz gibi, onay verilmesine de sonuna kadar karşı duruş sergileyeceğiz!” dedi.

 

Haber- Foto: Gökhan ÖZBEK / TyN HABER

MHP, Ramazan ayının gelmesine rağmen çalışmalarına ara vermeden yoğun bir tempo ile sürdürmeye devam ediyor.

Önceki gün Burhan Mahallesi esnafı ve vatandaşlarıyla buluşan MHP Niğde İl Başkanı Hakan Er, yaptığı açıklamalar ile vatandaşları bilgilendirmeye çalıştı.

1/5000 ölçekli nazım imar planına şekilsel olarak karşı çıkmadıklarını ama detaylarını incelediklerini ifade ederek, parti meclisi olarak Belediye Meclisi’nde örnek bir tavır sergileyeceklerini ifade etti.

Niğde’nin Menfaatini Düşünüyoruz, Rantçıların Değil!

Vatandaşların Nazım İmar Planı ile ilgili soruları üzerine detaylı bir açıklamada bulunan İl Başkanı Hakan Er; “Bahsi geçen plan Niğde’nin kentleşmesinin planıdır. Böylesine kapsamlı bir konuda üzerimize düşen sorumluluk içinde hareket etmemiz gerek. Geçtiğimiz hafta içi Niğde Belediye’sinin davetlisi olarak, plan hakkında bir sunum aldık. Şahsımın mimar olması dolaysıyla yakından ilgilendiğim ve konuya hakim olduğumu ifade ederken, partimizin belediye meclis üyeleri uzun süredir bu konu ile ilgili olarak yoğun bir mesai harcamaktadır. Bizler Niğde’nin çağdaş kentleşmesini, gelişimin sağlıklı olmasını temenni ederiz. Bu paydada herkesle ortak mesai harcamaya hazırız. Fakat planı incelediğimizde bazı handikaplar dikkatimizi çekmekte. Bu handikaplar için Belediye Meclisi’nde öneriler getireceğiz. Sonuçta bahsi geçen plan Niğde’nin planıdır. Partilerin ve ya kurumların planı değildir. Bunun için büyük bir hassasiyet içinde hareket etmemiz gerekmektedir. Açıkça ifade ediyorum bu planda bir vatandaşımızın bir santimetrekarelik alanı ranta gidecekse, Niğde’nin menfaatine aykırı tek bir işlem yapılacaksa ve sonradan bu plan tadilat edilmek suretiyle delinme şüphesi varsa, biz orada rantçıların, menfaatini düşünen çıkar çevrelerin karşısında olacağız. Bu planı hazırlanmasından tutunda bunun hangi koşulda nasıl ilgili firmaya verildiğine kadar araştırıyoruz. Baştan muhalefet olmamak için, akılcı davranmak için meclis üyelerimizle her gün düzenli toplantılar yapıyoruz. İlgili STK yöneticileriyle görüşüyoruz. Hassas bir konu olduğu için bu planı dikkatle ele alıyoruz. Yangına körükle gitmek yerine bugüne kadar Niğde’nin böyle bir plana sahip olmamasından dolayı Niğde için en hayırlı planı oluşturmaya çalışıyoruz!” dedi.

MHP’siz Şehircilik Olmaz!

MHP Niğde İl Başkanı Hakan Er, ilgili bazı kurum ve kuruluşların görüşü alınmadığı iddiasına karşılık sert bir açıklama yaparak; “Bu plan Niğde’nin geleceğinin, şehirleşmesinin planıdır. Tüm çağdaş şehirlerde olunması gereken bir plandır. İlgili kurum ve odalar olan, Mimarlar Odası olsun, İnşşat Mühendisleri odası olsun, NİTSO olsun, Bayındırlık Ve İskan Müdürlüğü olsun, Niğde Belediyesi olsun, Meclis Üyeleri olsun ve siyasi partiler olsun herkesin ortak bir akılda buluşması gerekir. Bahsi geçen görüş alınmadığı iddiaları bizimde kulağımıza gelmektedir. Ama şunu net söylüyorum Niğde Belediyesi , MHP’yi ve meclis üyelerini yok sayarak ne kadar adil olursa olsun ki MHP’siz bir adillikten bahsedilemez bu plan bizim için yok hükmündedir. Böyle bir durumda her türlü yasal ve siyasal girişimleri fazlasıyla yerine getirebilecek kararlılığa sahibiz. Onun için bu iddialara yönelik Niğde Belediyesi nasıl ki bizlere konu ile ilgili brifing veriyor ve görüşlerimizi alıyorsa, ilgili tüm kurum ve kuruluşlardan bilgi vermek ve fikir almak zorundadır. Ben yaptım oldu zihniyeti karşımıza çıkarsa, bizim için, vatandaş için tek bir gerçek ortaya çıkar “Rant Planı!” . Onun için herkesin bu konuda elini taşın altına sokması ve önerilecek her türlü fikrin Niğde menfaati noktasında değerlendirilmesi gerekir!”

Şahıslara Göre İmar Planı Olamaz!

MHP’li Er, açıklamasının devamında; “Bizler gelecek ay meclis gündemine gelecek olan Nazım İmar Planından dikkat edeceğimiz en büyük unsur bazı rantçıların konumu olacaktır. Zira bu planla birlikte bazı kişilerin tepkisi Niğde için değil, kendileri için olduğunu biliyoruz. Eğer Niğde menfaati yoksa, şahıslara yönelik özel uygulama ve planlar varsa, bizde gereken her şeyi yaparız! Parti olarak ranttan yana asla tavrımız olmadı. Bunun için bu plan konusunda önceliğimiz Niğde halkı ve onun çıkarlarıdır. Ve biz bu duyarlılığımızı tüm belediye meclis üyelerinde olduğunu hissederek yola çıkıyoruz. Aksi durumda MHP’nin nelere gücü yeteceği konusunda kimse şüpheye düşmesin. Gerekirse gelecek ay toplantıya ciddi sıkıntılar doğuracaksa bizler alternatif , Niğde kamuoyunun fikirlerini alarak alternatif bir planla bile karşılarına çıkarız! Onun için Niğde Belediyesi’nin kurumsal davranmasını ve olası bir durumda şahıslara özel uygulamalar yapmamasını telkin ediyoruz. Aksi durumda buna benzer durumları kamuoyunda açıklamaktan asla çekinmeyeceğimizi bilmeleri gerek. Dediğim gibi bu işi daha planın yapılma aşaması olan ihale sürecinden oylamaya kadar olan kısmında net, tutarlı ve şeffaf bir anlayış olması gerekir!” dedi.

MHP’li Er, önümüzdeki günlerde Belediye Meclis toplantısından önce konu ile ilgili parti görüş ve önerilerini kamuoyu ile paylaşacaklarını ifade ederek herkesi sorumlu hareket etmeye davet etti.

Belediye Asli Görevlerini Yapsın!

Burhan Mahallesi esnaf gezisinde özellikle vatandaşların belediyecilik hizmetleri konusunda ki tepkilerini gözlemleyen MHP’li Er; “Niğde Belediyesi öncelikli olarak vatandaşların tüm sorunlarını olanakları ölçüsünde çözme gayreti içinde olması gerekir. Asfaltlamadan, alt yapıya kadar asli görevler konusunda Burhan Mahallesinden ciddi sıkıntılar vardır. Bu konuda ki tespitlerimizi Niğde Belediyesi’ne önümüzdeki meclis toplantısında yazılı soru önergeleriyle dile getireceğiz. Artık Niğde sahipsiz değildir! Kısmet olursa Niğde 2013 yılında Milliyetçi Belediyecilik anlayışının yeniden hüküm süreceği bir kent olacaktır” dedi.

 

 

 

banner697
Yorumlar (7)
niğdeli 10 yıl önce
mümin başkan zamanında niğdeli şehirciliği öğrendi sayın başkan çevre yolunun etrafından kimlere parsel parsen yerlerin peşkeş çekildiğini selçuk mah. de4 kat ruhsat verilirken kimlere 7 ve 8 kat ruhsat verildiğinide öğrendik.
mahide yaraşım aldı,yetmezmi 10 yıl önce
Sayın yorumcumuz, yorumunuz kişisel haklar ve hukuki sorunlar çıkaracağından yayınlayamıyoruz.
niğdeli 10 yıl önce
şuan 80 ilde 1/5000 nazım imar planı var. sadece niğde de yok. mhp zamanında neden imar planı 2 dönem boyunca yapılmadı acaba. işlerine gelmedi tabi çünkü rant kapıları kapanacaktı. 1/5000 nazım imar planı niğde halkı açısından çok önemlidir.memleketini seven herkezin bu planın çıkması için faruk akdoğana destek olması lazım.
samet özbek 10 yıl önce
kimsenin hakkı kimseye geçmeden .. niğdemiz ve niğdemizin geleceği için herkesin görüşleri dile alınarak bu planın bir an önce hayata geçirilmesini istiyoruz.. eminim ki niğde halkıda benim ile aynı görüştedir.. ama mhp nin bu açıklamalarına bir an için gülesim geldi...
orhan 10 yıl önce
nazım imar planı olduğu zaman belediyenin yektisi nedir önce bi araştır.mühendisdiniz galiba şehirçilik3,5yıldır var.belediyenin asli görevi arsa dagıtmaktır.mhp döneminden ögrendiğim kadarıyla
Yunus Onurlu 10 yıl önce
hakan bey mhpnin belediyeyi yönettiği döneme 5 yıl boyunca şahitlik ettim. esas rantçılık açık söyleyeyim sizin döneminizde oldu. niğde'nin merkezindeki kütüphanenin hemen yanındaki petrolün bulunduğu alana iş merkezi yaptırdınız. yolun hemen dibine yapılan binalara ruhsat verdi mhpli belediye. tarafsız olarak değerlendiriyorum kentsel dönüşüm niğdeye çağ atlatacaktır. insanlar dar sokaklı, yeşil alanı olmayan, otoparkı olmayan yerlerde yaşamayacak çünkü kentsel dönüşüm sayesinde ve yeni imar planıyla şehir planlı bir şekilde gelişecek. siz de muhalefet olarak yapıcı olun ve katkı sunun. niğde ancak böyleaffedebilir sizi. yeşil alan ve park zengini oldu niğde sayın faruk akdoğan döneminde. allah ondan razı olsun.
vatandaş mehmet efendi 10 yıl önce
nazım imar planından fertek yolunda halkı tek yöne hapsetmek mi çıktı,edep yahu,belediyenin en üst makamında oturanların ve meclis üyesinnin nerede arsa kapattığı halk tarafından biliniyor,eğer bu edepsizce tek yön çalışmaları uygulamaya geçerse,herkes eteğindeki taşı döker buda belediyeyi sallar,kim altında kalırsa şimdiden hesabını yapsın bence
16
açık
banner832
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 05 Temmuz 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 38 81
2. Fenerbahçe 38 73
3. Konyaspor 38 68
4. Başakşehir 38 65
5. Alanyaspor 38 64
6. Beşiktaş 38 59
7. Antalyaspor 38 59
8. Karagümrük 38 57
9. Adana Demirspor 38 55
10. Sivasspor 38 54
11. Kasımpaşa 38 53
12. Hatayspor 38 53
13. Galatasaray 38 52
14. Kayserispor 38 47
15. Gaziantep FK 38 46
16. Giresunspor 38 45
17. Rizespor 38 36
18. Altay 38 34
19. Göztepe 38 28
20. Ö.K Yeni Malatya 38 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 36 70
2. Ümraniye 36 70
3. Bandırmaspor 36 62
4. İstanbulspor 36 60
5. Erzurumspor 36 58
6. Eyüpspor 36 57
7. Samsunspor 36 51
8. Boluspor 36 50
9. Manisa Futbol Kulübü 36 49
10. Tuzlaspor 36 49
11. Denizlispor 36 49
12. Keçiörengücü 36 48
13. Gençlerbirliği 36 48
14. Altınordu 36 45
15. Adanaspor 36 45
16. Kocaelispor 36 44
17. Bursaspor 36 44
18. Menemen Belediyespor 36 38
19. Balıkesirspor 36 12
Takımlar O P
1. M.City 38 93
2. Liverpool 38 92
3. Chelsea 38 74
4. Tottenham 38 71
5. Arsenal 38 69
6. M. United 38 58
7. West Ham United 38 56
8. Leicester City 38 52
9. Brighton 38 51
10. Wolverhampton Wanderers 38 51
11. Newcastle 38 49
12. Crystal Palace 38 48
13. Brentford 38 46
14. Aston Villa 38 45
15. Southampton 38 40
16. Everton 38 39
17. Leeds United 38 38
18. Burnley 38 35
19. Watford 38 23
20. Norwich City 38 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 86
2. Barcelona 38 73
3. Atletico Madrid 38 71
4. Sevilla 38 70
5. Real Betis 38 65
6. Real Sociedad 38 62
7. Villarreal 38 59
8. Athletic Bilbao 38 55
9. Valencia 38 48
10. Osasuna 38 47
11. Celta Vigo 38 46
12. Rayo Vallecano 38 42
13. Elche 38 42
14. Espanyol 38 42
15. Getafe 38 39
16. Mallorca 38 39
17. Cadiz 38 39
18. Granada 38 38
19. Levante 38 35
20. Deportivo Alaves 38 31

Gelişmelerden Haberdar Olun

@