Konaklı, Orhanlı Beldesi ve Özel İdarede

Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, gerek TBMM’de gerekse seçim bölgesi Niğde’de vatandaşları aydınlatmaya devam ediyor.

SİYASET 28.02.2016, 02:21 28.02.2016, 02:27
Konaklı, Orhanlı Beldesi ve Özel İdarede
 Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer,  Konaklı ve Orhanlı kasabasını ve Niğde İl Özel İdare çalışanlarını ziyaret etti.

NİĞDE MİLLETVEKİLİ ÖMER FETHİ GÜRER KONAKLI BELEDİYE BAŞKANI’ NI ZİYARET ETTİ

 

                Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Konaklı Belediyesi’ni ziyaret etti.  CHP Merkez İlçe Başkanı Kamil Davarcı, İl Yönetim Kurulu Üyeleri Adnan Şenbaş ve Sadettin Koçkesen, İlçe Yöneticisi Bayram Yıldırım ile Konaklı’ya gelen Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Milletvekili seçilmesinden sonra ziyarette bulunan Konaklı Belediye Başkanı Maksut Özçelik iade-i ziyarette bulunduklarını ifade etti.

                 Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer Konaklı, eski adı ile Misli bölgesi sorunlarını gazetecilik yaptığı dönemde de çok kere dile getirdiğini, çözümü için de çalıştığını belirterek Konaklı tarihi dokusunun turizme kazandırılmasının önemine vurgu yaptı. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bölgenin tarihi dokusu ile ilgili sorular yönelttiğini, tarım ve özellikle patates ile ilgili de bir dizi öneri ve çalışmada bulunduklarını ifade etti.

                “Konaklı özellikle mimari açısından çok farklı özelliğe sahip.  Tarihi kilisenin yanında çevredeki kiler ve yapıları ile turizm için önemli bir uğrak yeri olması olası” diyen Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, her konuda olduğu gibi bölge sorunlarını çözmek için hükümeti uyarmak bir muhalefet milletvekili olarak görevimiz ”diye devam etti. Gürer, ülkede yaşanan terör sorunu ile ilgili de düşüncelerini ve çözüm önerilerini anlattı.”Çözüm için adres TBMM olmalıdır.”dedi.

                Konaklı Belediye Başkanı Maksut Özçelik de ziyaretten dolayı teşekkür etti. Belediye olarak turizmin önemine inandıklarını bu bağlamda çalışmalarda bulunduklarını söyledi. Konaklı’nın sorunlarına duyarlı olması ve TBMM’de dile getirmesinin bölge için yararlı olacağını ifade eden Başkan Maksut Özçelik “Kasabamıza Niğde’mize yapılacak yararlı her çalışmada birlikte hareket etmek gerekli. Herkesin de elbirliği yapması ile sorunlar daha kolay aşılır”dedi.

 

NİĞDE MİLLETVEKİLİ ÖMER FETHİ GÜRER ÖZEL İDARE ÇALIŞANLARINI  ZİYARET  ETTİ

 

Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer Niğde İl Özel İdare çalışanları ve Genel Sekreteri Ali Nebol ile görüştü.  Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer seçim öncesi çalışanları ziyaret ederek görüştüğünü bu kez    onların temsilcisi bir Milletvekili olarak yeniden buluşmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer Meclis gündemine gelen yeni iş düzenlemeleri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu ve emeğin en yüce değer olduğunu, emekçilerin çalışanların haklarının kısıtlanması değil artırılması gerektiğini söyledi.

 Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer Milletvekili seçildikten sonra yazılı, sözlü soru önergeleri, meclis araştırmaları kanun tekliflerinin yanında yaptığı konuşmalarla da Niğde İlini, işçisi, köylüsü, çiftçisi, sanayicisi, esnafı, engellisi, emeklisi, atanamayan öğretmeni, memuru ile kısacası her sorunuyla dile getirdiğini ve getirmeye devam edeceğini belirtti.

Gürer, “ Herkesin her kesimin milletvekili olarak, hangi partiye oy verdin diye sormadan, bakmadan yalnızca “önce insan” yaklaşımı ile sorunların aşılması ve çözülmesi için uğraş veriyorum. Milletvekili olarak ülkemizde,Niğde’mizin de sorunlarının çözümüne çaba harcıyorum. Ülkemiz zor günler yaşıyor. Terör kabul edilmez. Hükümet bu konuda bir an önce gerekli önlemleri almalıdır. Her gün şehit haberleri içimizi acıtıyor. Hepimiz acı duyuyoruz. Terör bir an önce sonlandırılmalıdır ”dedi.

 Gürer,ülkemizde ekonomik sorunların da giderek derinleştiğini, yokluk ve yoksulluğun arttığını, çalışanların hakları sınırlansa da ses çıkaramaz duruma getirildiğini ifade etti. Meclise gelen yeni bir yasa ile esnek işçilik uygulaması sonucu işçiler için ‘modern kölelik’ uygulamalarının başlayacağını söyledi. “Yasanın emek örgütleri ve muhalefetin belirttiği biçimde düzenlenmesi gereklidir”.dedi.

İşçilerin sorularını yanıtladı. Gürer’in   Genel Sekreter Ali Nebol’u  ziyaretine  İl Genel Meclis Üyesi Rasim Yılmaz ve CHP İlçe Yöneticisi Bayram Yıldırım da katıldı.

 

NİĞDE MİLLETVEKİLİ ÖMER FETHİ GÜRER ORHANLI KASABASINI ZİYARET ETTİ

 KASABA  HALKI   LİSE  AÇILMASI İÇİN GÜRER’DEN DESTEK İSTEDİ.

 Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer Orhanlı Kasabasını ziyaret etti. CHP Belde Başkanı Sezai Kara ve CHP Merkez İlçe Başkanı Kamil Davarcı ile kasabada kahvehane ve esnafı ziyaret eden Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, sorunları dinledi.

Gürer,  bölgede satılamadığı için depoda kalan patates sorununu yakından takip ettiğini konuyu Bakan’a ilettiğini belirtti ve tarım ile hayvancılığın Niğde bölgesinde önemli geçim kaynağı olduğunu , bu bağlamda yaşanacak sorun ve sıkıntının ekim alanlarını daraltmasından öte göçün artmasına da neden olduğunu söyledi.  Niğde için geçici ve kalıcı çözümü Bakanlık bütçesinin komisyon görüşmelerinde dile getirdiğini ifade etti. Gürer, acil çözümün ihtiyaç olduğunu belirtti.

 Kasaba halkının lise açılması yönünde isteklerini iletmeleri üzerine konuyu ilgili bakanlığın dikkatine sunacağını da söyleyen Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer,” Her sorununuzla ilgileniriz. Taşımalı eğitimin yarattığı sıkıntıların da farkındayız. Koşullarına uyarsa lisenin açılmaması için bir neden yok” dedi. Gürer ülke sorunlarına da değindi.”Bizim düşüncemizde ötekisi yoktur, sorunu derdi olan herkesin yanında olduk olmaya devam edeceğiz”diye konuştu.

 “Ülkenin içinde bulunduğu koşullarda ayrışma yerine, bir ve birlik olarak ülkemizi her türlü terör ve dış güçlerin oyunlarından muhafaza etmemiz gerekir” diyen Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, ülke ve devlet yönetmenin ciddi bir iş olduğunu belirterek,” Onca yaşanan soruna karşı görevinden istifa etme gereği duymayan yöneticilerin  varlığı kaygılarımızı artırıyor. Görevini yapamayan, sorumluluğu olan istifa etmesini de bilmeli “dedi.

Niğde Milletvekili Gürer,” İktidar sorumluluğunu yerine getirmeyip sürekli muhalefeti suçlayarak sorumluluktan kurtulamaz. Sanırsınız ki ülkeyi muhalefet yönetiyor. Oysa hükümet sorumluluğunu bilmeli, teröre karşı yapılması gerekenleri yapmalıdır. Ciddi Devletin  akşamdan sabaha düşüncesi değişmez. Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği” Yurtta Barış Dünya da Barış” anlayışından uzaklaştıkça sorunlar artar .Her sorunun çözüm yeri TBMM dir. Halkın oyu ile seçilen vekiller ile bu sorun aşılır ama hükümet sorunlarda meclisi dahi bilgilendirme gereği duymayarak her gün sorunların adeta daha da artmasına neden oluyor “dedi.

Orhanlı Kasabası’nı ziyarete CHP İl Başkan Yardımcısı Sadettin Koşkesen,  İl  Sekreteri  Adnan   Şenbaş    , İlçe Yönetim Kurulu Üyesi  Bayram Yıldırım da katıldı.

 

 

Kaynak: Sitemizden haber fotoğraf alınması yasaktır.
banner697
Yorumlar (6)
okur 7 yıl önce
bor haber bir kaç yıl kavaklıoğlu haber di, şimdi gürer haber oldu. ypg, pkk destekçisi partinin haberlerini sürekli izlediğimiz borhaber de görmek istemiyoruz (SİTE YÖNETİMİ: Değindiği konulara itirazınız var mı? Haberde ypg, pkk geçmiyor. kulaklarınız çınladı mı? bölgenin milletvekilinin bölgesi hakkında sorunların yer aldığı habere neden itiraz ediyorsunuz. biz çok hdp haberi de yapmıştık, böylesi itiraz gelmemişti:))
okur 7 yıl önce
okuduğunu anlamayan okur memleket için çabalayanları görmeyen gözlerin açılınca Niğde gelişir yoksa senin gibi bakanlarla Niğde yerinde sayar bugun gibi.
Okur'a cevap 7 yıl önce
Ömer beyin Vatan bayrak Allah aşkı diğerlerinden en az 10 kat fazladır. ypg, pkk gibi it sürüleri le pazarlık yapanları !!! Silopi de davul zurna ile karşılayanları !!! bebek katili imralı canisi Akıl hocası gibi davranıyor diyerekden övenleri,Osloda pazarlık yapanları pkk ye üç senedir göz yumup memleketi silah deposuna cevirtenlere laf söylemiyeceksin ama Ömer beye laf atacaksın.İsmin okur ama ya okuduğunu anlamıyorsun yada yalakalık yapıyorsun...Şimdi Allah var bakıyorsunuz Ömer beye Niğde nin gördüğü en çalışkan vekil heran her yerde karşında halkın içinde hızına yetişemiyorlar sende iftira atayımda belki izi kalır diye yafta atıyorsun..Takdir et kardeşim takdir et
Aslı Nesin 7 yıl önce
Ömer Fethi Bey yaşayan Çelebi. Her kesimi kucaklayarak akpnin kutuplastirici siyasetini boşa çıkarıyor.
ALP 7 yıl önce
BAKIYORUM DA VAY ÖMER BEY VAY ŞU DEYİP CHP yi TERÖRDEN MUAF TUTMAYA ÇALIŞIYORLAR..SİZ DEĞİLMİSİNİZ YPG TERÖR ÖRGÜTÜ DEİLDİR DİYEN BŞK YRD NERDE..SAVAŞ ÇIKSA İRANDAN YANA OLURUM DİYEN VEKİL SİZDE DEĞİLMİ..HDP BARAJI AŞSIN DİYEN VEKİL NERDE MİLLET BUNLARI UNUTMAZ..AĞZINIZLA KUŞ TUTSANIZ ANADOLUDA BİTTİNİZ.
efendi 7 yıl önce
öyle lüzumsuz eleştiri yapılıyor ki kendi taptıkları uzun adam sinkaflı hakarette dede bulunsa bizim şıhın bir bildiği var diyecek kadar körler çalışanın hakkını inkar edecek kadarda nankörler
14
parçalı az bulutlu
banner696
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 06 Ekim 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 7 17
2. Adana Demirspor 8 17
3. Konyaspor 8 17
4. Galatasaray 8 17
5. Trabzonspor 8 16
6. Beşiktaş 8 15
7. Fenerbahçe 7 14
8. Kayserispor 8 12
9. Kasımpaşa 8 12
10. Gaziantep FK 8 11
11. Alanyaspor 8 9
12. Giresunspor 7 8
13. İstanbulspor 7 8
14. Karagümrük 7 6
15. Antalyaspor 7 6
16. Ankaragücü 7 4
17. Sivasspor 8 4
18. Hatayspor 7 4
19. Ümraniye 8 2
Takımlar O P
1. Keçiörengücü 7 14
2. Eyüpspor 7 14
3. Sakaryaspor 7 12
4. Pendikspor 7 12
5. Bodrumspor 7 11
6. Manisa FK 6 11
7. Boluspor 6 11
8. Bandırmaspor 6 11
9. Samsunspor 7 10
10. Rizespor 6 9
11. Tuzlaspor 7 9
12. Göztepe 7 8
13. Adanaspor 7 7
14. Gençlerbirliği 6 6
15. Erzurumspor 6 6
16. Altay 7 6
17. Altınordu 6 3
18. Ö.K Yeni Malatya 7 3
19. Denizlispor 7 2
Takımlar O P
1. Arsenal 8 21
2. M.City 8 20
3. Tottenham 8 17
4. Brighton 7 14
5. Chelsea 7 13
6. M. United 7 12
7. Newcastle 8 11
8. Fulham 8 11
9. Liverpool 7 10
10. Brentford 8 10
11. Everton 8 10
12. Leeds United 7 9
13. Bournemouth 8 9
14. Aston Villa 8 8
15. West Ham United 8 7
16. Southampton 8 7
17. Crystal Palace 7 6
18. Wolves 8 6
19. Leicester City 8 4
20. Nottingham Forest 8 4
Takımlar O P
1. Barcelona 7 19
2. Real Madrid 7 19
3. Athletic Bilbao 7 16
4. Real Betis 7 15
5. Atletico Madrid 7 13
6. Osasuna 7 13
7. Real Sociedad 7 13
8. Villarreal 7 12
9. Valencia 7 10
10. Rayo Vallecano 7 10
11. Celta Vigo 7 10
12. Mallorca 7 8
13. Girona 7 7
14. Getafe 7 7
15. Real Valladolid 7 7
16. Espanyol 7 5
17. Sevilla 7 5
18. Almeria 7 4
19. Cadiz 7 4
20. Elche 7 1

Gelişmelerden Haberdar Olun

@