CHP Niğde’de aday tanıtımı yaptı

CHP Niğde merkez, ilçe ve belde belediye başkan adaylarını açıkladı.

SİYASET 20.12.2013, 17:51 20.12.2013, 22:21
 CHP Niğde  merkez, ilçe ve belde belediye başkan adaylarını açıkladı.

Haber: Selim GÖKEL
Kamera : Hüseyin YILDIZ
Niğde Hüdavent Hatun Düğün salonu önünde açık havada yapılan aday tanıtım programına kalabalık bir partili topluluğu katıldı.


GÜNDEM RÜŞVET OPERASYONU

Organizasyonun  yetersizliği  ve kalabalıktan dolayı basın mensuplarının rahat çalışamadığı programın ilk konuşmacısı  CHP Niğde İl Başkanı Ünal Baykan oldu. Ünal Baykan yaptığı konuşmada hükümeti eleştirdi. Baykan ;  Ülkemiz zor günler geçiriyor,  11 yıl tek başına iktidar olan  Adalet ve Kalkınma Partisi  göreve geldiklerinde 3Y demişlerdi. Birincisi Yolsuzluk,  ikincisi Yoksulluk diğeri ise Yasaklardır. Yolsuzluk bitti mi arkadaşlar, odalara, dolarlar bankalara sığmadı, ayakkabı kutularına girdi. Ama mağdurları oynuyorlar yine,  artık bu millet yutmayacak.  Yoksulluğu bitireceğiz dediler, Yoksulluk bitti mi, neden hala poşetler dağıtılıyor, torba torba kömür dağıtılıyor. Yoksulluk böyle mi bitiriliyor. Yasaklar, nasıl kalktı her şey yasak,  telefonum dinleniyor diye korkar hale geldi. Gazeteciler bunu en iyi bilenlerdir,  gazetecilere baskılar var, yasak var gerçekleri  yazamıyorlar” şeklinde konuştu.

Daha sonra aday tanıtımına geçildi. Niğde Merkez,  İlçe ve Belde Belediye Başkan adaylarının tanıtıldığı programda, adayların isimleri tek tek okundu. Ulukışla ilçesi ile beraber iki beldenin daha adaylarının isimleri bu Pazar günü Genel Merkez tarafından onaylandıktan sonra açıklanacağı belirtildi.

ULUKIŞLA ADAYI  PAZAR GÜNÜ GENEL MERKEZ ONAYI İLE AÇIKLANACAK

Belde belediye başkan adaylarından başlayarak  isimleri okunan, CHP’li adaylar,  tek tek sahneye çağrıldı ve burada  kendileri hakkındaki  kısa anekdotları CHP Milletvekili Doğan Şafak dile getirdi.

Niğde Belediye Başkan Adayı  Fahri Eker’in ismi en son okundu. Fahri Eker sahneye geldiğinde büyük alkış ve tezahürat aldı. 

Görev aldığı esnaf odalarında esnafımızın derdine çözüm bulmaya çalışmış, onlar için mücadele etmiş ama bu hizmeti yeterli bulmuyorum, Niğde’nin  büyük  sorunları var, o sorunları çözmek için Cumhuriyet Halk Partisi’nden belediye başkan adayı olarak göstereceğimiz sayın Fahri Eker arkadaşımıza başarılar diliyorum dedi ve Fahri Eker  sahneye geldi, Fahri Eker’in adının söylenmesinden ardından,  meydanda bulunan kalabalıktan büyük alkış ve tezahürat yapıldı.


NİĞDE BELEDİYESİ'Nİ YA ALACAĞIZ, YA ALACAĞIZ!...

Fahri Eker, yaptığı konuşmada ; Bugün tarihi bir gün, Niğde’nin kaderinin değişeceği bir gün,  Allah nasip ederse, önümüzdeki seçim sürecini atlattıktan sonra, 30 Mart’ta zafer kutlamalarını Niğde Belediyesinde yapacağımız gündür, bu gün…  diyerek kendi öz geçmişini kısaca anlattı. Eker,  27 11 1961 Niğde doğumluyum,  Niğde’de ilk öğretimi Selçuk İlköğretim okulu, Orta okulu ise Niğde İmam Hatip Ortaokulunda , Liseyi ise Niğde Lisesinden mezun olduğunu  belirti. 9  kardeş olduklarını söyleyen Eker, sadece askerlik için Niğde’den  ayrıldığını,  doğduğundan bu yana Niğde’de olduğunu belirtti ve  1985 yılında başladığı ticari  hayatında,  esnaflığı , manavlığı, pazarcılığı,  amelelik yaptığını ve zorluklarını,  çok iyi bildiğini belirti. 1990 yıllarda asıl mesleği olan çelik kontreksiyon işini yaptım, bir çok ulusal ve uluslar arası iş yaptığını belirtti. 1998 yılında oda başkanlığına getirildiğini ve 2002 Nisan’ında Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı olarak görev yapıyorum. Geçtiğimiz günlerde Esnaf ve Odaları yeni binasının açılışında hem vedasını yaptım hem de sizinle başka platformlarda destek için karşınıza geleceğimi belirtmiştim. İşte o gün bu günü söylemiştim, Cumhuriyet Halk Partisi olarak, teşkilatı olarak beni onurlandırarak herkese teşekkürlerimi  sunuyorum.”dedi.


Eker,  “ Görev yaptığım süre içerisinde ilimizdeki esnaf ve sanatkarlar için gece gündüz hizmet yapmak, proje üretmek, gençlerimize işsizlerimize iş bulmak amacıyla binlerce gencimizi eğitimden , mesleki eğitimlerden  geçirdik.  Allah nasip ederse, Niğde Türkiye’nin önemli bir ili, yazıyoruz medeniyetlerin yaşatıldığı  şehir diye, medeniyetlerin doğdu bir şehir Niğde,  ama şimdi ilimize baktığımız zaman Niğdemizin hak ettiği yerde olmadığını sizde biliyorsunuz, biz de biliyoruz. İnşallah bu makus talihini yenmek için Niğde Belediye Başkanlığına aday oldum, hep birlikte , hep beraber bunu başaracağımıza da sonuna kadar inanıyorum. Hayırlısı ise Allah nasip etsin. Bu işi çalışarak, çalışarak, çalışarak kazanılacağını biliyoruz. Onun için bize düşen en önemli görev daha çok çalışmaktır. Bu günün ayrıca tarihi  bir önemi var.  Yıl 1922 Mustafa Kemal Atatürk, Sivas’tan Niğdeli hemşerimiz Mustafa Soylu ile beraber Ankara’ya Cumhuriyeti kurmak için çıktığı o gün bu gündür. O gün söylediği söz şuydu Mustafa Kemal ‘in “Bu Cumhuriyeti kuracağız, ya başaracağız,  yada başaracağız" demişti, onlar başardılar. Bu Niğde Belediyesini ya alacağız, yada alacağız!,” dedi.
Fahri Eker’in konuşmasından sonra CHP Niğde Milletvekili Doğan Şafak,   yaptığı konuşma ile son günlerdeki Rüşvet Operasyonu  konusuna da değindi ve hükümeti sert bir dille eleştirdi.

Doğan Şafak ; Biz bu yerel seçimlerde bütün belde ve ilçelerimizde üç hariç  adaylarımızı bir bir açıklıyoruz. Niğde’de güzel bir çalışma yaptık. Bu seçimde başarılarına imza atacaklarından kimsenin şüphesi olmasın.  Türkiye zor günlerden geçiyor,  Türkiye’nin sıkıntısı var, hükümette sıkıntı var, Belediye’ye sıkıntı var, il genel meclisinde sıkıntı var, her bir yerinde sıkıntı var. Her yeri dökülüyor.  Türkiye’yi dünya izliyor, maalesef Türkiye’ye dünyaya yolsuzluk imajı veriyor. Bizde üzülüyoruz. Bu gün Hükümet çok acı bir duruma düştü. Bunu bir türküyle anlatacağım. Selda Bağcan’ın bir türküsü var. Diyor ki “  Sordum Çiftlik sahibine… Dedi ki babamdan kaldı … Oda sordu babasına… Dedi ki babamdan kaldı … Dedim ki sen Tanrı mısın?  Dedi ki haşa ben kulum… Dedim bu haydutluk nedir? Dedi ki babamdan kaldı… Dedim ki hesap sorarlar, bu millet hakkını arar. “diye konuştu.

 

NİĞDE’NİN YOLSUZLUK ŞİFRELERİ VERİLDİ...

Doğan Şafak,  Niğde’nin imarının Kayardı bağlarında dizayn edildiğini belirttiği konuşmasında ;  Buna  5 katlı ver, şuraya cami yeri ver, şu adama  8 katlı ver diye Niğde’nin imarını Kayardı Bağlarında dizayn ettiler.  Peki İl Genel Meclis üyeleri ne yaptılar. Niğde’ye 33 trilyon hayvancılık kredisi geldi. Bu 33 trilyonu AKP’nin il genel meclis üyeleri, belediye meclis üyeleri ve yöneticileri  daha bu para Tuz Gölüne gelmeden Niğde’de paylaştırlar. Yazıklar olsun bunlara… Yazıklar Olsun… Bunların hesabını soracağız, çok yakındır. Çiftehan’da üstü kapalı bir yolsuzluk var, Belediye’nin önündeki otoparkı ihaleye verdiler. Ne olduğu belirsiz,  onlarla ilgili açıklamaları da yapacağız. Bütün bu sorunları biliyoruz. İyi bir kadro ile göreve geliyoruz. Belediye meclis üyelerimiz ön seçim ile gelecek ve en güçlü kadroyu çıkaracağız. Biz diğer partilerden ayrıyız, bizde ön seçim var. Diğer Partiler gibi gidip parti binasına toplanıp, filanın parası var, filanın arkası var diye  meclis üyesi  almayacağız. Diğer partiler gibi diktatör gibi meclis üyesi seçmeyeceğiz.  Burada herkese görevler düşüyor,  televizyonlardan seyrediyorsunuz, milletin parasını götürenleri alaşağı etmemiz gerekiyor.  Aksi takdirde, bütün çocuklarımızın, esnaflarımızın, memurlarımızın paraları çarçur ediliyor. Bunun için vatandaş olarak da görev düşüyor. Bu görevi hep birlikte hep beraber çalışarak, hiç durmadan çalışarak Niğde Belediye Başkanlığını kazanacağımıza inanıyor, saygılar sunuyorum.”dedi.

Konuşmaların sonunda, adaylar ile hep birlikte el ele tutuşup birlik beraberlik mesajı verdiler.

CHP Niğde Belediye Başkanı Fahri Eker, Bor İlçesi Başkan Adayı  Ekrem Soylu, Çiftlik İlçesi Yusuf Öcal’ı gösterdi. Ulukışla İlçesi bu pazar günü belirlenecek. CHP’de açıklanan Belediye Başkan adayı 18 olurken diğer adayların önümüzdeki günlerde netlik kazanacağı belirtildi.

CHP’nin belde Belediye Başkan adayları : Kiledere Abdurrahman Demirbaş, Konaklı Erdal Altın, Karaatlı Erol Yılmaz, Yeşilgölcük Hakkı Şengül, Sazlıca Halil Özyuva, Yıldıztepe Metin Akgümüş, Bağlama Muammer Afşar, Değirmenle Recep Dinçer, Gümüşler Şaban Bayraktar, Dündarlı Şükrü Bergama, Aktaş Yaşar Çamur, Kemerhisar Beytullah Kirazcı, Karakapı Ramazan Ertan, Divarlı Sami Çakmak, Bozköy Yalçın Tekeli.

 banner697
Yorumlar (24)
merkez ilçe 9 yıl önce
böylesi geniş ve güzel şekilde verdiğiniz için bir chp li olarak borhaber.net e teşekkür ediyorum. emeğine sağlık.
niğdeliler 9 yıl önce
fahri başkan seninleyiz, niğde seninle soluk alacak, makus talihi yenilecek, artık ümit var. eker geldi.
68 li 9 yıl önce
kemerhisar geriye sayıyor, chp nin altı kemerhisarda mhp tarafından oyuluyor ama kimse bunun farkında değil, azatlı da yanlış yapıldı. ulukışla zehir zemberek. sadece eker rüzgari ile bu gemi yürümüz acil önlem.
ULUKIŞLALI 9 yıl önce
ulukişla'yi bu hale düşürmenin bedelini ödeyeceksiniz.ulukişla tarihte hiç bir zaman partisine ihanet etmedi,her zaman her koşulda partisinin yaninda oldu,korkak ve kalitesizler cikrlari uğruna ulukişla siyasetini telaffisi mümkün olmayacak bir şekilde tartişmali hale getirdiler.ulukişla halki bunun hesabini soracak.neden pazar gününü bekleyip toplu aday tanitimi yapmadiniz.bunun nedenini ulukişlali biliyor......tümünüz ulukişla adaylarinin tirnaği olamazsiniz...
NŞĞDELİ 9 yıl önce
niğde dışına hiç çıkmamış, birikimini ve çerçeveni anlatmışsın, kusura bakma ama niğdeye ne verebilirsin. o koltuk sana çok şey verir ama sen o makama ne verebilirsin?
NİĞDELİ 9 yıl önce
fahri sen ne zaman chp'li oldun, gecen secimde kime çaliştin?
ÇEKİRDEKÇİOĞLU 9 yıl önce
tamam niğdeyi kesin chp alır (!) kutlamalara şimdiden başlansın.
Dobra, dobra 9 yıl önce
bir niğde'li olarak ve chpli olarak ulukışla'nın bu hale gelsmesinde en büyük nedeni dogan şafaktır. zamanında bütün aday adaylarına söz verip sonrada ya ben genel merkezin kararına saygılıyım, sonrada sandık en iyi çözüm diyerek kendi içerisinde çelişkiye düşmüştür. parti içinde yumaklanmış kendi ekibi fahri eker gelmesin diye elinden geleni yapmadımı? aday bulamadığı için fahri eker'e mecburiyet ve teslimiyet karşısında yaslanmadımı? şimdi fahri ekerin gücü parti içinde iyice hissedilmeye başlandı kendi milletvekilli'nin riske girdiğini oturu bir düşün. azatlı içler acısı. oturup hep birlikte bunun yansımalarını göreceğiz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
banner696
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 02 Aralık 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Fenerbahçe 13 29
2. Galatasaray 13 27
3. Adana Demirspor 13 24
4. Konyaspor 14 24
5. Başakşehir 13 24
6. Kayserispor 14 23
7. Trabzonspor 13 23
8. Beşiktaş 13 22
9. Alanyaspor 14 17
10. Gaziantep FK 13 16
11. Antalyaspor 12 16
12. Giresunspor 13 15
13. Kasımpaşa 13 15
14. Hatayspor 13 14
15. Karagümrük 13 13
16. Ankaragücü 13 13
17. Sivasspor 14 11
18. İstanbulspor 13 8
19. Ümraniye 13 7
Takımlar O P
1. Eyüpspor 16 37
2. Rizespor 14 25
3. Pendikspor 14 25
4. Keçiörengücü 14 25
5. Boluspor 14 25
6. Samsunspor 14 24
7. Manisa FK 14 23
8. Bodrumspor 14 22
9. Bandırmaspor 14 21
10. Sakaryaspor 15 19
11. Altay 14 18
12. Adanaspor 14 17
13. Göztepe 13 17
14. Tuzlaspor 15 16
15. Erzurumspor 14 14
16. Altınordu 14 12
17. Ö.K Yeni Malatya 15 11
18. Gençlerbirliği 14 7
19. Denizlispor 14 6
Takımlar O P
1. Arsenal 14 37
2. M.City 14 32
3. Newcastle 15 30
4. Tottenham 15 29
5. M. United 14 26
6. Liverpool 14 22
7. Brighton 14 21
8. Chelsea 14 21
9. Fulham 15 19
10. Brentford 15 19
11. Crystal Palace 14 19
12. Aston Villa 15 18
13. Leicester City 15 17
14. Bournemouth 15 16
15. Leeds United 14 15
16. West Ham United 15 14
17. Everton 15 14
18. Nottingham Forest 15 13
19. Southampton 15 12
20. Wolves 15 10
Takımlar O P
1. Barcelona 14 37
2. Real Madrid 14 35
3. Real Sociedad 14 26
4. Athletic Bilbao 14 24
5. Atletico Madrid 14 24
6. Real Betis 14 24
7. Osasuna 14 23
8. Rayo Vallecano 14 22
9. Villarreal 14 21
10. Valencia 14 19
11. Mallorca 14 19
12. Real Valladolid 14 17
13. Girona 14 16
14. Almeria 14 16
15. Getafe 14 14
16. Espanyol 14 12
17. Celta Vigo 14 12
18. Sevilla 14 11
19. Cadiz 14 11
20. Elche 14 4

Gelişmelerden Haberdar Olun

@