Başkan Erat’ı Tutana Aşkolsun

Ak Parti Bor Belediye Başkan Adayı Sıtkı Erat, seçim bürosunda yaklaşık 10 gecedir aralıksız yaptığı mitingleri yoğun katılımlarla devam ediyor.

SİYASET 28.03.2014, 03:49 02.04.2014, 13:00

 Ak Parti Bor Belediye Başkan Adayı Sıtkı Erat’ın Bahçeli Kahve önündeki seçim bürosunda her geçen gün yeni katılımlarla Borluların büyük desteğini alan Sıtkı Erat, yaklaşık 10 gündür geceleri yaptığı mitinglerle ve burada değindiği konularla gündemi oluşturuyor. Bu gece yapılan açık hava toplantısına Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu’da katıldı ve kısa bir konuşma yaptı.

 

BİRİLERİ “BİTSE DE GİTSEK” DİYOR… BİZ “BİTSE DE BOR’LUYLA TEKRAR BULUŞSAK”  DİYORUZ.

 

Her gece bir öncekinden daha yoğun katılımın görüldüğü açık hava toplantılarından  birini dün gece yapan Sıtkı Erat,  adaylık sürecinden bu güne kadar ki özellikle son 15 gün içinde kendisine ve partisine büyük teveccüh gösterildiğini, farklı fikir ve ideolojideki  sivil toplum kuruluşlarının  Bor ilçesindeki kanaat  önderlerinin büyük desteklerinin yanında olmasından büyük mutluluk duyduğunu belirttiği konuşmasında;

 

“Adaylığımın kesinleşmesinden bu yana Bor’da yaşayan her bir vatandaşımızın, hemşerilerimizin büyük teveccühüne mahzar oldum. Bu sevgilerini sokakta, evde, pazarda ve işyerlerinde bana hep gösterdiler. Bu durum beni memnun ettiği gibi onların gözlerindeki ışıltı, sevinç, gülümseme beni ayrıca büyük bir sorumluluk altına soktu.  

 

 

Hemşerilerimizden gördüğüm bu ilgi elbette son 5 yılda yaptıklarımızın aynası oluyordu. Biz onların başını öne eğdirmedik, onları mahcup etmedik, çok şükür mahcup olmadık. Alnımız ak, başımız dik aralarındayız, onlarla birlikteyiz. Şunu bilmenizi isterim ki özellikle son 15 gün içinde çok farklı kesimlerden, çok farklı ideolojideki kişilerden, çok farklı fikirdeki sivil toplum kuruluşları ve toplum önderlerimizden büyük destek görüyorum, buradan kendilerine teşekkür ediyorum.

 

HER KESİMİN SEVGİSİNE NASIL MAZHAR OLDUK?

 

Partisi, ideolojisi, konumu, yaşam biçimi, dünya görüşü ne olursa olsun bu hemşerilerimizin böylesi ilgisine mahzar olmayı nasıl başardık.

 

Biz asla partizanlık yapmadık. Kapımıza gelene, MHP’liymiş, CHP’liymiş demedik. Yapılacak bir şey ise kamu menfaati var ise hiç hayır demedik.  Biz 5 yıl önce ne söz verdiysek yaptık, üstelik sözümüzün dışında yüzlerce işi de başardık.  Biz mahcup olacak hiçbir şey yapmadık. Ne Borlunun başını öne eğdirdik, ne kendi başımızı öne eğdirdik. Çok şükür başımız dik, onurluca sizin aranızdaydık, sizinle beraberdik, yine burada beraberiz.  Biz geçmişi de deşelemedik, kim ne yaptıysa, Bor ilçemiz için kim bir taş koyduysa, bunun için iyi niyet gösterdiyse başımızın üstüne koyduk. Biz farklı hesaplar içinde olmadık. Bizim hesabımız hep Bor oldu, Borlu oldu… Her ortamda, her yerde bunun hesabını sorduk, sorguladık.

 

ÜÇ-BEŞ KİŞİNİN MENFATİ İÇİN 40 BİN KİŞİNİN HAKKINI YEDİREMEZDİK, YEDİRMEDİK… ONLAR DA  SOLUĞU BAŞKA PARTİDE ALDILAR

 

Biz 3 kişinin menfaati için yüzlerce  kişiyi mağdur etmedik. Bir kaç rant düşkünü için 40 bin kişinin hakkını yedirmedik. Özel istekleri olanlar oldu, reddettik, geri çevirdik. Bunlar sağda solda kara propagandamızı yaptı ve girdikleri yeni limanda hala yapıyorlar. Bana  bu ilçenin Şehr-i Eminliğini verdiğiniz. Yani, güvenilen kişisi olarak bu güzel ilçemizi emanet ettiniz. Bana verdiğiniz bu emanetin,  bu sorumluluğun hep idrakinde oldum.

 

 

Bugün geldiğimiz noktada, temiz oylarınızla 5 yıl emanet ettiğiniz güzel ilçemizi, imkanlarımızın, şartların el verdiği  ölçüde güzel bir noktaya getirdiğimizi düşünüyorum. Bu 5 yıl içinde bir çok şeyi başardığımızı, değiştirdiğimizi düşünüyorum. Bize gösterdiğiniz teveccühten de bu anlaşılıyor.

 

BOR ARTIK SIÇRAMAK İSTİYOR, BUNU DA KİMSE ENGELLEYEMEZ VEBALİ VAR.

 

…Ama bu yetmez… Bor artık sıçramak istiyor, sıradanlığın dışına çıkmak istiyor, dönüşümü yaşamak istiyor. Bunu kimse engelleyemez, bu işlerin vebali var. Önümüzdeki dönem Allah’ın takdiri, sizlerin desteği ile görev geldiğimizde, ömrümüz varsa 2019 yılında yine sizlere hesap vereceğim. Yine sizlerin karşısında, yine sizlerin arasında olacağım…”dedi.

 

BOZUK PLAK GİBİ AKKAYA TÜRKÜSÜ SÖYLÜYORLAR

 

Konuşmasının bir bölümünde bazı kesimlerin, bazı partilerin  siyasi malzeme sıkıntısı çektiğini Borlular üzerinde korku oluşturarak siyasi rant peşinde olduklarını ama Borlunun kimseden korkmadığı, korkmayacağını belirten Erat; Bazı arkadaşlar bir partinin adayından umudu kesmiş ki önceki hesapları ve rantlarını da düşünerek paniğe kapılıp sahaya indiler. Görevde olduğumuz dönem içinde kendilerine siyaset yapacak hiç malzeme vermedik, alan bırakmadık.  Söyleyecek konu bulamıyorlar, üretemiyorlar. Aynı bozuk plak gibi dönüp dolaşıp  bir Akkaya türküsü söylüyorlar, kanser üzerine ağıt yakıyorlar. Bu yalan yanlış şekilde anlattıkları dedikodularını  açıklıyoruz… Anlamıyorlar, anlamak istemiyorlar. Aslında Bor’u, Borluyu  dertte etmiyorlar.  Şov peşindeler, şov yapmak için bile haklı bir sebebin olmalı. Bu güne kadar aklınız neredeydi, neredeydiniz?  31 Mart’tan sonra nerede olacaksınız? Diyoruz, bir çok soru soruyoruz,  sorularımıza cevap alamıyoruz.

 

KAĞIDA ADINIZI YAZIN DA KİM OLDUĞUNUZU BORLUM  BİLSİN

 

Bugünde tutmuşlar yine yalan siyasetlerini bir kağıda dökmüşler benim esnafıma, vatandaşıma dağıtıyorlar. Bir kere inandırıcı olmak için o yazdıklarınızın altına isminizi yazın, partinizi yazın, kalıbınızı basın da öyle inandırın benim hemşerilerimi, kimsenin arkasına sığınmayın, her şey hemşerilerimin gözünün  önünde olsun, saklanmayın saklamayın…”dedi.

 

TÜRK MİLLETİ DE, BORLU DA SAFINI BELİRLEDİ

 

Bor Belediye Başkan Adayı Sıtkı Erat, konuşmasının bir bölümünü ise Ülkemizdeki duruma ayırdı. Geçmiş koalisyon denemelerinden örnekler veren Başkan Erat, sandıkta bir sonuç alamayacaklarını anlayanların çeşitli kereler kaos çıkarmayı denediklerini, ülkenin milli menfaatlerini sıkıntıya sokan hareketlerde bulunduklarını, şer güçlerin ittifakının yaşandığını, ama buna karşı bir blok halinde, güçlü bir şekilde Türk Milletinin safını belirlediğini, bunun örneklerini Bor İlçesinde  son zamanda kendilerine gösterilen ilgiden de anladıklarını,   Türkiye Cumhuriyetinin ilelebet yaşacağını, Türk Milletinin yenilmez olduğunu söyledi.


 

Kaynak: Selim GÖKEL
banner697
Yorumlar (10)
. 8 yıl önce
haberi okudukta başbakan sayesinde videoları izleyemedik
Varol 8 yıl önce
görünen köy kılavuz istemez bu iş bitmiş abiii
BORLU 8 yıl önce
başkanım bunlar senin yaptıklarını anlatdığın kitabı görünce ne yapcagını şaşırdılar peki bende mhp lilere şunu sorsam 10 yıl belediyeyi siz yönettiniz ne yaptınız söyleyin fazla bişey değil yalnızca bir tane söyleyin bir dikli ağacınzı söyleyin sizın yapmadıklarınız belediyeye verdiğiniz zararlar yazılırsa ansiklobedilere sığmaz kütaphane olur... borlular balık hafızalı değil kimin ne yaptığıı kimin ne yapmadığını çok iyi biliyor
HAS BORLU 8 yıl önce
biz lafa deği̇l i̇craata bakarız 10 yıl boş boş oturan belediyeye değil borun her yerini karış karış bilen başkana bakarız yalnızca bahçesinin yolunu bilene değil insanları adıyla lakabıyla tanıyan başkana bakarız selam vermeyene değil biz düğünümüze cenazemize gelen başkana bakarız uzaklarda olana değil bora hizmet edecek bizi dinleyecek başkana bakarız başkalarının laflarıyla konuşana değil kendi projelerini üretene bakarız başkalarının hazırladığı ak partiden çalınan projelere değil biz sözlerini yerine getirene bakarız seçim için rantçılara söz verenlere değil...adam gi̇bi̇ adam sıtkı başkana bakarız.
YİĞİDİDİM 8 yıl önce
tasalanma yiğidim allah bizden yanadır!!!
esnaf 8 yıl önce
bu seçiminin en önemli kısmı emrah çalapkulu'nun mhp li olması ve ardından siyasi mevta olmasıdır.
esnaf 8 yıl önce
bu seçiminin en önemli kısmı emrah çalapkulu'nun mhp li olması ve ardından siyasi mevta olmasıdır.
borlu 8 yıl önce
ne önemlisi olacak kim ya emrah basit bir ticaret sanayi odasında mevcut başkanken kendi seçimi kaybeden kişi rançılara geçiş yok sıtkı erat ta bütün olay budur
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
25
açık
banner832
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 15 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 2 6
2. Trabzonspor 2 6
3. Alanyaspor 2 4
4. Beşiktaş 2 4
5. Gaziantep FK 2 4
6. Başakşehir 1 3
7. Giresunspor 2 3
8. Antalyaspor 2 3
9. Galatasaray 2 3
10. Kayserispor 2 3
11. Fenerbahçe 1 1
12. Konyaspor 1 1
13. Ümraniye 2 1
14. Ankaragücü 2 1
15. Sivasspor 2 1
16. Hatayspor 1 0
17. Karagümrük 1 0
18. İstanbulspor 2 0
19. Kasımpaşa 1 0
Takımlar O P
1. Bodrumspor 1 3
2. Samsunspor 1 3
3. Boluspor 1 3
4. Eyüpspor 1 3
5. Göztepe 1 3
6. Altınordu 1 1
7. Gençlerbirliği 1 1
8. Keçiörengücü 1 1
9. Rizespor 1 1
10. Adanaspor 0 0
11. Bandırmaspor 0 0
12. Erzurumspor 0 0
13. Pendikspor 0 0
14. Tuzlaspor 0 0
15. Denizlispor 1 0
16. Manisa Futbol Kulübü 1 0
17. Sakaryaspor 1 0
18. Ö.K Yeni Malatya 1 0
19. Altay 1 0
Takımlar O P
1. M.City 2 6
2. Arsenal 2 6
3. Brentford 2 4
4. Tottenham 2 4
5. Newcastle 2 4
6. Leeds United 2 4
7. Chelsea 2 4
8. Brighton 2 4
9. Aston Villa 2 3
10. Nottingham Forest 2 3
11. Bournemouth 2 3
12. Fulham 2 2
13. Liverpool 1 1
14. Wolverhampton Wanderers 2 1
15. Leicester City 2 1
16. Southampton 2 1
17. Everton 2 0
18. Crystal Palace 1 0
19. West Ham United 2 0
20. M. United 2 0
Takımlar O P
1. Villarreal 1 3
2. Osasuna 1 3
3. Real Madrid 1 3
4. Real Sociedad 1 3
5. Valencia 1 3
6. Celta Vigo 1 1
7. Espanyol 1 1
8. Barcelona 1 1
9. Rayo Vallecano 1 1
10. Athletic Bilbao 0 0
11. Atletico Madrid 0 0
12. Elche 0 0
13. Getafe 0 0
14. Mallorca 0 0
15. Real Betis 0 0
16. Almeria 1 0
17. Sevilla 1 0
18. Cadiz 1 0
19. Girona 1 0
20. Real Valladolid 1 0

Gelişmelerden Haberdar Olun

@