Başkan Erat; Bor'da Tarihi Günler Yaşıyoruz

Ak Parti Bor İlçesinde seçim çalışmaları kapsamında geçtiğimiz akşam gövde gösterisi yaptı.

SİYASET 19.05.2015, 17:07 19.05.2015, 17:17
 Ak Parti Bor İlçesinde seçim çalışmaları kapsamında geçtiğimiz akşam  gövde gösterisi yaptı.

Haber: Selim GÖKEL
Video-Fotoğraf; Yasin Yurtmen BASAYEV

Programın Tamamın Görüntüsü Sayfanın Altında

Gençlik kolları üyesi onlarca gencin seçim bürosuna yürüyüşü ile başlayan Ak Parti etkinliği Eski hükümet meydanındaki seçim bürosunun önünde devam etti.

Bor İlçe Başkanı Yavuz Ergun, Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat, Niğde Milletvekili Güvenlik ve İstihbarat Komisyon Başkanı Alpaslan Kavaklıoğlu katıldı etkinliğe daha sonra Milletvekili adaylarından Erdoğan Özegen ve Yaşar Ataç’da katılarak birer konuşma yaptılar.

“BOR BURADA, AK GENÇLİK HER YERDE”

Seçim bürosu önünde yapılan toplantı adeta mitinge dönüştü. Yapılan konuşmaların tamamı Bor temalıydı. Bor ilçesine yönelik konuşmalar yapıldı.

Ak Parti’nin son zamanda yapılan en  yoğun katılımlı toplantısına Ak Parti Gençlik Kollarının yürüyüşü ile başlandı. Etkinlikte  ilk olarak Bor İlçe Başkanı Yavuz Ergun kısa bir konuşma yaptı. Yavuz Ergun;  3 milletvekili adaylarını da TBMM’ye göndereceklerini belirtikten sonra; Bizler sadece slogan atarak Milliyetçilik sevdası olan insanlar değiliz. Milliyetçilik demek bu ülkeyi sevmek, bu ülkenin çıkarları için ülkede atılımlar yatırımlar yapmak demektir. Biz herkesten çok daha Milliyetçiyiz… Atatürkçülük demek sadece sözde Atatürkçü olmak demek değil, onun gösterdiği hedeflerde memleketimizi muassır medeniyetler seviyesine çıkarmak için çalışmaktır. Bunların hepsini de biz Ak Parti olarak yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz”dedi.

“TARİHİ GÜNLER YAŞIYORUZ”

Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat ise  seçimde söz verdikleri bütün sözlerini yerine getirdiklerini ve yapmaya devam ettiklerini belirterek. Son bir yılda yaptığı Belediye faaliyetlerinden örnekler verdi ve konuşmasına şöyle devam etti; Belediye hizmetlerimiz devam ediyor. Ama burada bir şeyi başarmamız lazım, yerelde tamam sıkıntı yok, çevre belediyelerin hepsi çalışıyor. Hepimiz hem fikiriz Ak Belediyeler çalışıyor. Ak Belediyeciliğin en güzelini yapıyoruz. Bu sac ayağının son kalesini noktalayacağız ve dört yıl hizmetin  en iyi şekilde Niğde’ye, Bor’a Ulukışla, Çamardı, Çiftlik, Altunhisar’a, Kemerhisar’a Bahçeli’ye gelmesini sağlayacağız. Burada anahtar sizsiniz, hep beraber çalışacağız ve 3-0’ı sağlayacağız. 3-0 niye önemli çünkü milletvekillerimizin elinin güçlü olması lazım. Hemşerimiz Sayın Davutoğlu’nun karşısına inşallah 3-0 ile gidecek ve o zaman hizmet akacak diye düşünüyorum.  Sayın Başbakanımızın verdiği sözleri biliyorsunuz. Tarihi günler yaşıyoruz. Tıp Fakültesi, Havaalanı, Enerji İhtisas Bölgesi deniyor. Bunlar yıllardır hasretimiz, bunlar sıradan hizmetler değil. Burada biz 3 milletvekili ile güçlü olarak Ankara’da temsil edilmemiz lazım”dedi.

“BİZDEN ZARAR GELİR Mİ? BU ÜLKENİN BÖLÜNMESİNİ KİM İSTER”

Başkan Erat konuşmasının devamında; “Herkesin farklı fikri, partisi olabilir. Ama sizlerden  rica ediyorum, bu 3 milletvekilimizi göndermemiz lazım. Sizler tarih yazdınız, son yerel seçimde bütün mahallelerde tarih yazdınız. Karşımızda CHP’si, MHP’si, Paraleli birleşmesine rağmen tarih yazdınız. Sayın Vekilimizi tanıyorsunuz. İçinizden birisi… Bizleri tanıyorsunuz… Biz içinizden biriyiz. Bizden bu memlekete zarar gelme ihtimali var mı? Bu memleketin bölünmesine izin verebilir miyiz? Biz bu yolda bu memlekete nasıl daha iyi hizmet edebiliriz, onun derdindeyiz. 40 bin nüfuslu bir ilçeye bakanlık her zaman nasip olmaz. Bir bakanın olduğu zaman nelerin değişebileceğini hepimiz biliyoruz. Ama bu kalabalık 8 Haziran sonrasında sayın milletvekilimizden bakan olmayı bekliyor. Böyle bir fırsat bu memlekete 100 yılda bir geçer. O zaman bu fırsatı iyi değerlendirmemiz lazım. Buradan 3-0’ı sağlarsak sayın milletvekilimizin bakan olma önü açılır. Bu memleketimiz için çok önemli… “dedi.

“BİZ BU MEMLEKETİN ÇİMENTOSUYUZ”

Başkan Erat; Geçenlerde Sayın Cumhurbaşkanımız Arnavutluk’ta bir cami açılışı yapıyor. Orada soydaşlarımız ellerinde Türk Bayrakları ile Cumhurbaşkanımızı dinliyorlar. Bor’da Arnavutluk’tan sürgün edilen bir sürü hemşerilerimiz var. Onlar her şeylerini orada bırakıp  göçe zorlandılar, Türkiye’ye sığındılar. Biz dün göçe zorlandığımız memlekette Cami açılışı yapıyor ve binlerce Arnavut, Türk  soydaşlarımız Cumhurbaşkanımızı alkışlıyor. Peki bundan daha büyük Milliyetçilik olabilir mi? Milliyetçilik ise bundan daha güzel duygu olabilir mi? Turancılık ise bundan daha güzel Turancılık olabilir mi? Biz lafınan, sözünen Milliyetçilik yapmıyoruz. Biz bu memleketin çimentosuyuz”dedi.

“BOR ZİNCİRLERİNİ KIRDI, ONLARCA FABRİKAMIZ VAR ARTIK”

Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat; Geçtiğimiz gün Bakanımız Nurettin Canikli’nin katılım ile Bor Organize Sanayinde Fabrikalar açtık. Hepimiz bu fabrikaların hayalini yaşıyorduk. Geçmişte bir fabrika için çok uğraştık. Tuğla Fabrikası, yem fabrikası için yollara düştük. Ama şuan Bor OSB’de onlarca fabrika açıldı. Şuan OSB’de yer kalmadı. 4 Bin dönüm daha ilave alan katılıyor. Havaalanı kuruluyor. Bor zincirlerini kırdı. Artık emekliyorduk, dün  yürüdük bu gün koşuyoruz. Onun için bu koşuyu taçlandıracağız. Yerel iktidarda sıkıntı yok. Ama genel iktidardan ne kadar pay alabiliriz onun peşine düşeceğiz. Kendi öz evladınız Alpaslan Kavaklıoğlu’nu destekleyeceksiniz ve bu işi başaracağız.

“BU ÜÇLÜ ÇOK GÜÇLÜ SÖZÜNÜ ÖYLESİNE SÖYLEMİYORUZ”

Bakıyorsunuz, “Bu üçlü çok güçlü” diyor. Bu sıradan bir slogan değil.  Sayın vekilimiz Alpaslan Bey’in Ankara’daki gücünü biliyorsunuz. Başbakanımıza, Cumhurbaşkanımıza, devletimize yakınlığını biliyorsunuz. Bu güçle beraber Ankara’dan hizmeti de bakanlığı da getireceğiz. Yine Sayın Milletvekilimiz Erdoğan Özegen’in Ankara’daki, Odalar Borsalar Birliğindeki konumunu biliyorsunuz. Devletin, Bakanların ve Partimizin üst düzeyindeki insanlarla konumunu biliyorsunuz. Vurduğunu alacak durumda. Sayın Yaşar’ın teşkilatçılığı, il başkanlığı dönemini biliyorsunuz. “ Bu üçlü çok güçlü derken bunu kast ediyoruz. Bu üçlüyü hep birlikte Ankara gönderdiğimiz zaman, işte bu üçlü ile hizmetler ful. Burada bizi desteklediğiniz için, bize güç verdiğiniz için ayrıca birilerine de ders verdiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Şimdi hep yanıldıkları yer neresi biliyormusunuz. 30 Mart’ta konuştular. Şöyle dediler, böyle dediler. Bizi hep küçük gördüler. Ama sandığa gittiniz vurdunuz indirdiniz. 7 Haziran’da da vurup indireceğiz”dedi.

“UĞUR IŞILAK SÖZÜMÜZÜ TUTUYORUZ 27 MAYIS’TA BOR’DA”

Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat’ 30 Mart Yerel Seçim zaferinden sonra verdikleri Uğur Işılak’ı Bor’a getirme sözünü 27 Mayıs’ta yerine getireceklerini ve 27 Mayıs günü  Uğur Işılak konserine bütün vatandaşlarımızı davet etti.

Başkan Sıtkı Erat’a alanda büyük sevgi gösterisinde bulunuldu.

Adaylardan Alpaslan Kavaklıoğlu ve Erdoğan Özegen Bor İlçesinde ilginç açıklamalarda bulundu. TIKLAYIN

Kaynak: Sitemizden haber fotoğraf alınması yasaktır.
banner697
Yorumlar (19)
sadi 8 yıl önce
adamlarda utanma arlanma yokki niğdem 13 yılda 14 sıra geriye gitti hala yalan dolan...
ONLAR KONUŞUR 8 yıl önce
onlar konuşur ak parti yapar 12 yılda niğdeye ak parti ne yaptı diyenler niğde bor- arası duble yolu kim yaptı bor fen lisesini kim yaptı niğde toki evlerini bor toki evlerini kim yaptı aylık 300 tl ev sahibi oldunuz niğdeyi doğalgaza kim kavuşturdu modern niğde devlet hastanesini kim yaptı birilerinin patates doposu yapcagı bor fizik tedavi hastanesini kim yaptı bor devlet hastesninin ihalesini kim yaptı hzılandırlımış tren raylarını kim yaptı daha saymakla bitmez Allah rızası için chp ve mhp liler siz çok eski partsiniz sizn vekillerniz niğdeye ne yaptı bir tane eserinizi söyleyin buyurun sizler yalnızca konuşursunuz ama ak parti yapar
bu kadar yeter 8 yıl önce
son 3 secım bunlara oy vermıs bırısı olarak aılecek vermeyecegız bıraz vıcdan muhasebesı yapmam yeterlı oldu artık ortalıkta da kımse kalmamıs vazıyete gore...
......... 8 yıl önce
bor milliyetçidir nereye vereceğini bilir..
öğretmen 8 yıl önce
en büyük ak partili doktor devlet bahçli mhp li kardeşlerim stepneliği bırakın chp de buluşalım siz iktidar olmayı daha istemiyorsunuz. star tvd bahçeliyi izledim karnıma ağrılar girdi spiker soruyor hedefiniz varmı diye adam yok diyor ha devlet bahçeli gider birisi gelir söz bende mhp liyim
SÖZ 8 yıl önce
sayın sıtkı erat, belediye başkanlığı seçiminde akkaya problemini çözeceğine söz vermiştin. çözemezsem istifa ederim demiştin. ne oldu unutunmu, bu konuda hiç sesin çıkmıyor.
evetvtarihii 8 yıl önce
Bor ve nigdede tum Türkiye de olduğu gibi akpnin sırtından atılmasının tarihi günleri bunlar...
CcC 8 yıl önce
ülkücü hareket engelenemez!!!!!!!!!!!
borlu 51511 8 yıl önce
akp li yöneticelere söyleyeceğim tek söz niğdede üçün birini alırsınız.kardeşim 12 yıldır iktidarsınız bor için niğde için ne yaptınız.seçim öncesi amcam çıkmış yok tıp fakültesi yok havaalanı sallıyorda sallıyor.Fazla sallama recep borlu yemez borlu senin 5 yıllık mazini gördü geçirdi saol fazlasını almayalım.
asi 8 yıl önce
akp artık sonunuz geldi insanların karnı yalanla dolanla doldu zorla adam toplamayla bu değirmen dönmez
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
banner696
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 01 Aralık 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Fenerbahçe 13 29
2. Galatasaray 13 27
3. Adana Demirspor 13 24
4. Konyaspor 14 24
5. Başakşehir 13 24
6. Kayserispor 14 23
7. Trabzonspor 13 23
8. Beşiktaş 13 22
9. Alanyaspor 14 17
10. Gaziantep FK 13 16
11. Antalyaspor 12 16
12. Giresunspor 13 15
13. Kasımpaşa 13 15
14. Hatayspor 13 14
15. Karagümrük 13 13
16. Ankaragücü 13 13
17. Sivasspor 14 11
18. İstanbulspor 13 8
19. Ümraniye 13 7
Takımlar O P
1. Eyüpspor 15 34
2. Rizespor 14 25
3. Pendikspor 14 25
4. Keçiörengücü 14 25
5. Boluspor 14 25
6. Samsunspor 14 24
7. Manisa FK 14 23
8. Bodrumspor 14 22
9. Bandırmaspor 14 21
10. Sakaryaspor 15 19
11. Altay 14 18
12. Adanaspor 14 17
13. Göztepe 13 17
14. Tuzlaspor 14 16
15. Erzurumspor 14 14
16. Altınordu 14 12
17. Ö.K Yeni Malatya 15 11
18. Gençlerbirliği 14 7
19. Denizlispor 14 6
Takımlar O P
1. Arsenal 14 37
2. M.City 14 32
3. Newcastle 15 30
4. Tottenham 15 29
5. M. United 14 26
6. Liverpool 14 22
7. Brighton 14 21
8. Chelsea 14 21
9. Fulham 15 19
10. Brentford 15 19
11. Crystal Palace 14 19
12. Aston Villa 15 18
13. Leicester City 15 17
14. Bournemouth 15 16
15. Leeds United 14 15
16. West Ham United 15 14
17. Everton 15 14
18. Nottingham Forest 15 13
19. Southampton 15 12
20. Wolves 15 10
Takımlar O P
1. Barcelona 14 37
2. Real Madrid 14 35
3. Real Sociedad 14 26
4. Athletic Bilbao 14 24
5. Atletico Madrid 14 24
6. Real Betis 14 24
7. Osasuna 14 23
8. Rayo Vallecano 14 22
9. Villarreal 14 21
10. Valencia 14 19
11. Mallorca 14 19
12. Real Valladolid 14 17
13. Girona 14 16
14. Almeria 14 16
15. Getafe 14 14
16. Espanyol 14 12
17. Celta Vigo 14 12
18. Sevilla 14 11
19. Cadiz 14 11
20. Elche 14 4

Gelişmelerden Haberdar Olun

@